Безпека в мережі

4

Починаючи працювати з грошима в мережі, перш за все, потрібно задуматися про безпеку, яка є дуже важливою темою. Загроза стати жертвою хакера — реальна проблема, яку варто обговорити.

Є багато методів, використовуваних хакерами, і вони винаходять все нові методи щодня. В їх арсеналі найчастіше SpyWare і Keylogging – програми. Ці програми використовуються, щоб викрасти інформацію (наприклад, пароль), так що хакер може отримати доступ до будь-якого проекту, в якому ви працюєте, вкладаєте гроші і час.

Далі, я виділю деякі методи захисту від хакерів і перерахую кілька хороших програм, які я використовую…

Брандмауер (Firewall)

Міжмережевий екран (firewall) — це пристрій (або програма) контролю доступу в мережу, призначене для блокування всього трафіку, за винятком дозволених даних. Зміст фаєрволу в тому, що він контролює всі дані, одержувані вашим комп’ютером з мережі або надсилаються їм в мережу. При цьому він здатний розпізнавати потенційно небезпечні дані і блокувати їх.

Бувають програмні і апаратні фаєрволи. Їх відмінність зрозуміло з назви, але призначення однаково.

Існує багато хороших програм міжмережевий захисту, дізнатися про них Ви можете по пошуковому запиту “firewall” в будь-якій пошуковій системі (наприклад, Google).
Я юзаю Agnitum Outpost Firewall Pro , яка забезпечена безліччю корисних функцій і в той же час легка в налаштуванні.

Антивірус

Антивірусна програма (антивірус) — програма для виявлення і, можливо, лікування програм, які заражені комп’ютерним вірусом, а також, можливо, для запобігання зараження файлу вірусом.

Борознити простори Інтернету без антивіруса не можна, так само як не можна в мороз ходити без одягу. (Хоча є і виключення:)) Ще на початку липня 2006 року фахівці McAfee зафіксували 200.000 вірус, що розповсюджується по мережі Інтернет. У минулому році фахівцями в глобальній мережі було зареєстровано понад 2 млн. 220 тисяч нових шкідливих програм. Причому віруси стають дедалі якісніше. Деякі віруси можуть повністю знищити BIOS Вашої системи або повністю стерти жорсткий диск. Так що хороша антивірусна програма Вам просто необхідна, якщо Ви виходите в мережу.

Я використовую програму NOD32 від компанії Eset. Вона забезпечує надійний захист від вірусів, а також від інших загроз, включаючи троянські програми, черв’яки, spyware, adware, phishing-атаки.

Резюме…

Кращий рівень системи Інтернет безпеки складається з програмного фаєрвола, апаратного фаєрвола, Anti-Spyware програми… і гарною антивірусної програми.

Якщо Ви хочете протестувати вашу систему захисту, скористайтеся одним з цих он-лай сервісів перевірки фаєрволів:

http://www.grc.com/x/ne.dll?rh1dkyd2
http://www.hackerwatch.org/probe/?affid=0-77
http://tools-on.net/privacy.shtml?2

Ще у мережі безліч подібних сервісів, можете пошукати…

Паролі

Далі давайте обговоримо тему про створення, зберігання та введення паролів, які необхідні для входу в обліковий запис (особовий рахунок) будь-яких проектів.

Утиліта RoboForm Pro…

RoboForm Pro – це менеджер паролів і заповнювач веб-форм, повністю що автоматизує введення паролів і заповнення форм. Не показує рекламу і не шпигує!

Ця програма — моя персональна рекомендація для введення пароля в будь-яку програму або сайт, який вимагає пароль. Вона може також використовуватися для швидкого доступу до сайтів. Одним клацанням можна пройти на сайт і, не вводячи пароль та логін, пройти авторизацію. Це чудова система, яка зберігає вашу будь-яку інформацію і заповнює всі види форм на web — сторінках.

Багато говорять про небезпеку зберігання паролів за допомогою цієї програми, але якщо Ви використовуєте повну програму захисту Інтернету, про яку говорилося вище або хороший антивирусник, то цей заповнювач форм безпечний і може здійснювати введення пароля без того, щоб використовувати натискання клавіш.

Створення і збереження паролів

При реєстрації ні в якому разі не використовуйте паролі доступу до Вашого облікового запису, які використовували раніше в інших проектах, незалежно від їх діяльності.

За допомогою RoboForm Pro можна створювати паролі будь-якої складності. Одним клацанням миші генерується необхідний пароль, щоб Ви не набирали символи на клавіатурі.
RoboForm збережуть Ваш логін, пароль, url сайту і назва у так званих пасскартах, які зберігаються на ПК в спеціальних файлах.

Для того щоб бути впевненим, що Ви не втратите паролі до сайтів, необхідно скопіювати на зовнішній носій (диск/дискету) чи взагалі записати все в Ваш щоденник ручкою, і зберігати, наприклад, у сейфі :)

Я роблю так: стискаю всі інфокарти і профілі в архів, ставлю на нього пароль, називаю як-небудь для конспірації, наприклад «Завдання з математики» і відсилаю собі на пошту. Таким чином, якщо раптом з моїм вінчестером що-небудь трапиться, я не втрачу паролі.
* Використовуючи цю схему, не забудьте записати пароль від Вашої пошти.

Якщо Ви не хочете зберігати свої паролі на ПК, то можете скористатися віртуальною клавіатурою для введення пароля, а паролі нехай зберігаються на папері. У деяких серйозних програмах міститься вбудована віртуальна клавіатура. Наприклад, платіжна система e-gold включає особливість захисту SRK , це, по суті, віртуальна клавіатура, яка застерігає від keylogging – програм.

І ще раджу періодично змінювати паролі на важливі акаунти.

Найкрис пропонує обмінятися постовими. Причому це вигідний обмін: ви ставите одне посилання, а отримуєте дві.