Биті посилання на сайті: як знайти і що робити?

5

Дуже часто, при перенесення старої бази даних на новий веб-сайт, падає трафік, навіть незважаючи на те, що він встиг уже проиндексироваться пошуковими системами. Тоді з якої ж причини трафік впав?! Вся справа в тому, що під час перенесення публікацій урли старих веб-сторінок помінялися, а значить, накопичена посилальна база була втрачена, тобто з’явилися биті посилання. Отже, нам необхідно організувати перенаправлення, яке в автоматичному режимі буде направляти відвідувача переходить за старою посиланням на нову сторінку. Але як тоді знайти втрачені веб-сторінки, відновлюючи відвідуваність?

4 способи знайти биті посилання на сайті

1. Використовуйте аналітичні інструменти Google Analytics

На багатьох Інтернет-ресурсах застосовується статистика Google Analytics, якщо ви її ще не використовуєте, то радимо Вам це зробити! Крім того, перейдіть на новий її інтерфейс, так як саме він пропонує додаткові інструменти для пошуку битих посилань. Для цього нам знадобиться саме аналізатор приходу з пошукових машин.

Перейдіть на основні веб-сторінки. Після цього виберіть час/дату до перемикання на інший движок. Зараз у звіті ви побачите перераховані веб-сторінки, які отримували трафік ще до зміни вашого движка (або інших великих змін на проекті з-за яких виникли биті посилання). У даного способу є ряд недоліків, а саме – для такого аналізу потрібно в будь-якому випадку мати щоденних відвідувачів, а також бути уважним в оцінці помилок.Битая ссылка

2. Сервіси та аналітичні інструменти пошукових систем для веб-майстрів

Коли ми говоримо про Росію, то головними доступними інструментами є: Google і Яндекс.Веб-майстер, які здатні знайти биті посилання. Почнемо з Гугла.

Якщо права адміністрування ресурсу були підтверджені, тоді авторизуйтесь, після перейдіть на діагностику, а саме помилки сканування, потім натисніть на показ не пропущених веб-сторінок. І саме тут будуть представлені веб-сторінки з битими посиланнями (раніше вони були в кеші Гугла, однак тепер не перебувають ботом пошукової системи на веб-сайті).

З високою ймовірністю можна сказати, що це саме ті веб-сторінки, на які потрібно ставити перенаправлення. BlogWork.RU вважає, що зручно це зробити, за допомогою таблиці в Google.Веб-майстер, де є перераховані урли.

Майже також працює і аналізатор yandex’а: вибираючи потрібний проект, в панелі виберете виключені з пошуку сторінки. Отримані дані можна експортувати для подальшого аналізу, наприклад, в таблицю.

3. Застосування Open Site Explorer

Даний інструмент дозволяє вам виводити список битих посилань з веб-сторінок проекту. Ще сервіс покаже траст всіх веб-сторінок, з яких і була поставлена гіперпосилання. Так можна отримувати і списки вхідних індексованих посилань, а також чітко визначати пріоритетність редиректів.Ссылка ведёт в никуда

4. Вивчення бекапа

Якщо у вас є стара версія веб-сайту, то можна відкрити цю копію на локальному комп’ютері і вивчити основу url’ов, а потім спланувати створення перенаправлень.

До речі, резервне копіювання потрібно робити для аналізу і оптимізації сторінок. Це дозволяє дізнатися, які саме ключевики використовувалися для цільових веб-сторінок. А якщо ще й «міграцію» на інший движок здійснювали не ви, то така інформація фактично безцінна.