Для чого потрібен файл sitemap.xml і як його створити

5

Минулого разу я писав про те, що таке html карта сайту. Сьогодні прийшов час поговорити про карту у форматі XML. Цей файл призначений виключно для пошукових систем і вказує їм, які сторінки сайту варто в першу чергу проіндексувати.

Мало хто з новачків під час оптимізації сайту думає про те, щоб створити sitemap xml. А дарма, адже через цей файл пошуковикам можна повідомити дату останнього оновлення сторінок, частоту, з якою відбувається оновлення, вказати ступінь важливості одних сторінок щодо інших. Це дозволить роботам не безсистемно бродити по сайту, а індексувати в першу чергу ті сторінки, які адміністратор ресурсу вважає більш важливими.

Існує кілька вимог до того, яким повинен бути файл sitemap xml.

По-перше, його розмір не повинен перевищувати 10 мегабайт.

По-друге, кількість посилань у файлі не повинно перевищувати 50 000.

По-третє, файл повинен мати кодування Utf-8.

Створення xml-карти

Створити sitemap.xml краще в корені сайту, проте можливі й інші варіанти розміщення цього файлу. Повідомити пошуковим системам про те, що карта сайту розташовується в «несподіване» для них місці можна через robots.txt, додавши туди рядок приблизно такого змісту:

Sitemap: http://sait.ru/vnezapno/sitemap.xml

Найпопулярніші движки мають вбудовані можливості для генерації sitemap.xml, або до них вже написані потрібні доповнення. Так, найпопулярніший плагін для WordPress називається Google Sitemap Generator Plugin, який використовується і на цьому блозі.

Але створити карту мало, потрібно ще й сповістити про її наявність пошуковик. Зробити це, як я вже писав, можна через robots.txt можна поставити посилання, що веде на карту, а можна скористатися інтерфейсом пошукових систем (для Гугла, для Яндекса).

На замітку тим, хто заробляє на сателітах: використовуючи сервіс Anseo можна створити карту сайту в форматі HTML використовуючи файл sitemap.xml. Це дозволить загнати в біржі посилань максимально можлива кількість сторінок сателіта.