Ефективна продаж посилань в сапі

5

Для багатьох вебмайстрів, а особливо для новачків, заробіток на сателітах є основним джерелом доходу. Однак, стабільність такого бізнесу вельми сумнівна, оскільки пошуковці давно борються з індустрією продажу посилань. Кожен сателіт може в будь-який момент піти в бан або потрапити під фільтри.

І не те щоб після першої проданої посилання ваш сайт вилетить з індексу. І не факт, що продавши навіть кілька тисяч посилань, сайт піде в бан. Але ризик санкцій від пошукових систем завжди є і завдання вебмастера полягає в тому, щоб зменшити цей ризик, але не втратити прибуток. У цій статті я розповім про те, як вичавити всі соки з своїх сателітів, але не потрапити при цьому в бан.

Від 90 днів і старше
Перед тим, як додавати сайт в біржу посилань, бажано дати йому відстоятися. Чим більше – тим краще. В ідеалі для цього звичайно потрібен рік, але ми ж розуміємо, що стільки часу вебмастер чекати не може – треба платити за хостинг, домени продовжувати, так і є іноді не заважає. Тому, термін можна скоротити в залежності від обставин. Але я вкрай не рекомендую продавати посилання з сайтів, які молодше 3 місяців.

Щоб продати, треба купити
Для того, щоб сайти жили в індексі довго і щасливо, потрібно постійно вести роботу над їх посилальної масою. Чим більше сайт продасть посилань, тим більше він повинен буде отримати посилань на себе. Нарощувати посилальне можна різними способами: купівля, обмін, навіть спам згодиться.

Думайте про користувачів
Вже давно було сказано, що трафік – кращий захист від АГС. Якщо сайт залучає користувачів, то ймовірність отримання фільтрів істотно знижується. Але недостатньо просто привернути відвідувачів, їх потрібно ще й утримати на сайті. Поведінкові фактори день від дня мають все більший вплив, тому треба намагатися щоб відвідувачі затримувалися на сайті подовгу, переглядаючи безліч сторінок. Відсоток відмов потрібно звести до мінімуму.

Менше, але дорожче
Найактивніше посилання розкуповуються протягом трьох днів після додавання сайту в біржу. Краще всього почати торгівлю за цінами, на 10% вище середніх, розміщуючи по 1 посиланням на сторінку. Чим менше посилань зі сторінки продається, тим краще розкуповуються місця під посилання. Як тільки 80% посилань буде продано, можна буде збільшити кількість місць до 2 посилань на сторінку. А потім і до 3 посилань.

Фільтруємо шлак
Пошукові системи звертають увагу не тільки на якість сайту, але і на якість ресурсів, на які він посилається. Тому, вкрай небажано розміщувати у себе посилання на різного роду аптеки, дорвеї, сайти для дорослих. В ідеалі треба модерувати посилання вручну, переглядаючи сайти від яких надійшли заявки. Але, коли сателітів багато, така робота може звести з розуму. Тут нам на допомогу приходять стоп-слова. В біржі Sape.ru є 2 стандартних списку слів, які фільтрують нецензурну лексику і дорослу тематику. Цих списків явно недостатньо і бажано доповнити їх своїми. Можна, наприклад, зібрати список назв різних сумнівних таблеток і т. д.

Однак, важливо розуміти, що стоп-слова не гарантують захисту від неякісних реципієнтів. Оптимізатор може купити посилання з цілком пристойним анкором на будь-самий страшний дорвей. Тому, якщо є вільний час, бажано витрачати його на модерацію посилань.

Дбаємо про гарну індексації
Під словом «індексація» я розумію не тільки роботу пошукових роботів, але і роботів бірж посилань. Чим більше сторінок проіндексують ПС, тим більше в перспективі принесе сателіт. Однак, в біржі посилань Sape.ru можлива покупка посилань тільки зі сторінок, які знаходяться не глибше, ніж у двох кліків від головної. Щоб таких сторінок було більше, потрібно створити карту сайту. Як зробити карту сайту я описував раніше.

Потрібно домогтися якомога більшої кількості сторінок другого рівня вкладеності. Посилання на них коштують дорожче, ніж на сторінках УВ3. Тут нам на допомогу приходить сервіс anSEO, які генерує HTML-карту сайту спеціально для робота сапи, використовуючи при цьому XML-карту. Як зробити XML карту сайту я теж вже писав.

Бажано не продавати посилання зі службових сторінок, а так само сторінок з невеликою кількістю контенту. Краще взагалі заборонити їх індексувати. Зробити це можна склавши правильний robots.txt.

Якісний сайт = стабільний заробіток
Ера сателітів на копипасте і генерированном контенті поступово йде. Такі сайти ще дають прибуток, але з кожним днем все менше. Це тупикова гілка, тому потрібно прагнути до створення якісних ресурсів.