Хто такий фрілансер і чим він займається?

5

Фрілансер – це людина працює віддалено, він сам вибирає те завдання, яке його влаштовує за ціною і складності. Це спеціаліст в певний сфері, завжди працює поза штатом. Може одночасно працювати з кількома замовниками.

Найчастіше його робота пов’язана з інтернет-діяльністю. Знайти фрілансера можна також за допомогою інтернету, через спеціальні біржі, типу FL.ru. Такий вид трудової діяльності прийнято називати фрілансом. Для цього не потрібно ніякої ліцензії, а оплата податків лягає на плечі самого виконавця (найчастіше він відкриває «індивідуально підприємця»).

План статті:

 • Види робіт, якими займається фрілансер
 • Особливості трудової діяльності
 • Види робіт, якими займається фрілансер

  Нижче ми розглянемо основні види трудової діяльності, які користуються популярністю серед фрілансерів:

  • Журналістика. Багато журнали наймають в редакцію віддалених співробітників, так як це вигідно і корисно для журналу. Тому «урвати» ласе місце віддаленого співробітника не складе особливої праці. Проте я в цей пункт відношу і написання статей для сайтів, то є копірайт і рерайт, що користується величезною популярністю. Ціна таких публікацій невисока, однак, можна взяти обсягом роботи і вийти на хороший дохід. Позитивна репутація включить в роботу «сарафанне радіо» і вас будуть знаходити самі замовники і пропонувати більш вигідні замовлення.
  • Веб-мастеринг. Ще одна популярна робота, яку віддають фрілансерам – створення сайтів. Сьогодні все більше компаній відкривають свій бізнес в інтернеті і їм для цього потрібні хороші веб-сайти. Причому конкуренція серед сайтів йде тільки на користь «вільному художнику», так як фірмам доводиться постійно розширювати і поліпшувати свої онлайн-проекти, а без веб-майстра вони не обійдуться. Ну і тримати в штаті постійного програміста – невигідно. Тому сміливо можете займати цю нішу.
  • Веб-дизайн. Сучасний вид роботи, який підійде креативним особистостям люблячим створювати оригінальні творіння. Сказати, що на дизайн величезний попит – не можна, але зате за таку роботу платять дуже хороші гроші. Плідний пошук дасть потрібну кількість замовників, а отже, принесе високий прибуток. Веб-дизайнерів, можуть наймати на постійній основі, особливо компанії, що працюють з контентом (відеоматеріалами, статтями, рекламою).
  • Реклама в інтернеті. Мало просто створити сайт в глобальній павутині, потрібно щоб він приносив цільових клієнтів, а це буде лише при правильній рекламної кампанії, якою займаються спеціально навчені люди – оптимізатори. Робота досить прибуткова і цікава. Хороші оптимізатори особливо цінуються. Зводиться вона до роботи над проектом і рекламою. Навчитися може кожен, але тільки одна проблема – доведеться все осягати самостійно, так як ніде і ніхто не навчає.
  • Консультаційна діяльність (юриспруденція, архітектура, дизайн інтер’єру). Якщо ви вважаєте себе професіоналом в якійсь області, маєте диплом про вищу освіту і досвід у даній сфері, то до вас можуть спілкуватися за онлайн-консультаціями підприємства або приватні особи.

  Особливості трудової діяльності

  Давайте тепер розглянемо ніж вигідна така робота яких проблем і слід чекати від неї.

  Переваги

 • Незалежність від роботодавця. Багатьом не подобаються їхні начальники, а у фрілансі цю проблему можна досить просто вирішити – відмовитися від роботи і знайти іншого замовника. Не доведеться вислуховувати його закиди і вже тим більше виконувати роботу понад норми.
 • Вільний графік. Працювати з 8:00 до 18:00, 6 днів в тиждень це, звичайно добре, проте, не всіх влаштовує даний графік. Деколи хочеться отримати вихідний серед тижня або поспати довше, все це можливо з фрілансом і вас ніхто не дорікне. Особливо свобода корисна для тих людей, які розуміють свої біологічні годинники або продуктивно працюють у вечірній час. Вільний графік особливо підходить молодим мамам або студентам, які хотіли б поєднувати роботу з іншими корисними справами.
 • Спеціалізація. Часом буває так, що приходиш на роботу менеджера, а тебе змушують, і вантаж носити, і друкувати доповідь начальника. Тут же працюєш виключно по своїй спеціальності, за що і отримуєш свої кровно зароблені.
 • Робота з іноземними замовниками. Думаю всім відомий той факт, що наші роботодавці дуже жадібні і не хочуть гідно оцінити працю. Фрілансер може знайти замовлення і на зарубіжних сайтах, на яких і платять значно більше грошей. Хоча тут доведеться вивчити іноземну мову.
 • Незалежність від місця проживання. Початківці фрілансери не завжди можуть відразу знайти хороших замовників, досвіду мало, тому їх дохід не особливо високий. Однак якщо живете в невеликому містечку далеко від обласного центру, то за місцевими мірками, заробіток буде вельми пристойним. Крім того, ви можете міняти своє місце проживання, жити там, де доходу буде вистачати. Наприклад, в Таїланді, де прожитковий рівень невисокий, однак, при цьому на дворі завжди буде літо. Можна знімати будиночок біля моря і їсти фрукти, причому отримуючи при цьому всього лише 30-40 тисяч російських рублів.
 • Високий дохід. Робота в офісі незручна тим, що заробітна плата завжди буде фіксованою, як би добре не працювали. У фрілансі отримуєш стільки – скільки відпрацював. Тому доходи можуть бути в рази вище. Головне – не лінуватися!
 • Робота на дому. Багатьом з нас хочеться проводити більше часу з сім’єю. Думаєте неможливо? Помиляєтесь! Спробуйте побути фрілансером.
 • Робота з тими людьми, які імпонують. Можна працювати не один, а, наприклад, з колегами, нехай віртуальними, щоб брати замовлення більш великі. Однак колег зможете самі вибрати. Крім того, фріланс – це перший крок до створення власного бізнесу.
 • Недоліки

 • Відсутність реальних колег і спілкування. Якщо на початку такої трудової діяльності нас влаштовує відсутність суспільства, то потім ми починаємо нудьгувати по колективу, перервою і спілкування. Адже бути постійно одному в чотирьох стінах не дуже приємна перспектива. Тому намагайтеся працювати і поза домом, наприклад, в кафе чи на природі. Це буде додавати вам оптимізму.
 • Проблеми зі здоров’ям. Бажання працювати і заробляти більше може зіграти злий жарт над здоров’ям, тому не забувайте про спорт і фізичної активності. Інакше потім не оберете проблем. Не проводите свій вільний час за комп’ютером!
 • Потрібно тримати контроль над собою. Свобода п’янить і ми розслабляємося, тому будуть дні, коли доведеться змушувати себе працювати. Будьте дисципліновані, якщо сіли працювати – працюйте! Не відволікайтеся на сторонні речі, у вас і так достатньо вільного часу, щоб розважитися.
 • Відсутність соціального пакету. Якщо не будете платити податки, то і пенсію не варто чекати гідну. Фрілансеру не оплачують лікарняний, а вже тим більше звичайний відпустку. Це мінус в скарбничку недоліків фріланса.
 • Проблеми з рідними. У нашій країні далеко не всі розуміють такий вид діяльності. Багатьом здається, що нормальна робота лише та, на яку влаштовуєшся і ходиш кожен день, тому приготуйтеся до того, що вас не зрозуміють і навіть засудять.
 • Ризики. Завжди є шанс не знайти гідного замовника, а значить, недоотримати свій дохід. В інтернеті багато шахрайства, тому спочатку можна і на це наткнутися. Враховуйте цей факт, вибираючи професію фрілансера.
 • Фрилансер

  А ви хочете стати фрілансером?