Кілька порад по створенню сайтів

4

Доброго часу доби, колеги — веб-майстри! Я вже давно працюю веб – майстром і заробляю собі на життя за допомогою сайтів, які сам і роблю. Якщо говорити конкретно – заробляю на сайтах з допомогою партнерських програм. Головне в моїй роботі — це не тільки створити сайт з високою відвідуваністю, але і зробити його зручним для відвідувачів. Зручність сайту просто необхідно щоб користувачі не просто зайшли на сайт і вийшли, але і вивчили його, побачили посилання і перейшли за ним.

Сьогодні я хотів би поділитися з вами кількома практичними порадами з особистого досвіду в галузі функціонального дизайну сайтів.

Перш ніж приступити до створення сайту, необхідно розробити його функціональний дизайн. Не плутайте функціональний дизайн з візуальним. Візуальний дизайн це те, як все буде виглядати: кольорова гама, які зображення, яка рамка, яка основна шапка і т. д. Функціональний дизайн це те, як все влаштовано: де буде розташоване головне меню, де кнопки, де каталог, якого розміру будуть ці елементи і т. д. Якщо навести приклад з повсякденного життя: функціональний дизайн квартири це скільки в ній кімнат, як вони розташовані відносно один одного, скільки де вікон, яка висота стелі і т. д. А от якого кольору будуть шпалери, що буде лежати на підлозі, як буде стояти меблі – це вже візуальний дизайн.

Так от, першим ділом необхідно намалювати на папері схематично функціональний дизайн. Як можна реалізувати вибраний дизайн? Тут є два способи: за допомогою шарів, або з допомогою вкладених один в одного таблиць з невидимими кордонами. Як і в будь-якому іншому справі у кожного з цих способів є свої плюси і мінуси. Таблиці набагато простіше, ніж шари, але в них менше можливостей. У шарів можливостей значно більше, але і працювати з ними значно складніше. Вибирати спосіб створення необхідно, виходячи з візуальної специфіки майбутнього сайту. Якщо ви хочете створити простій і лаконічний сайт з чітко виділяються прямокутними областями – беріть таблиці. Якщо ви хочете зробити барвистий сайт зі складним дизайном і великою кількістю елементів розташованих нелінійно – беріть шари.

Структура сайта (элементы сайта)

У стандартного сайту є три головних елементи: навігаційне меню, шапка і нижня частина, в якій розташовуються лічильники, контактна інформація, а також всілякі копірайти.

Розробляючи дизайн кожного елемента необхідно враховувати його призначення. Шапка повинна бути яскравою, що запам’ятовується, меню – зручним і максимально інформативним, ну а нижня частина, навпаки, не повинна кидатися в очі. Шапку зазвичай роблять у вигляді графічного банера. Вона повинна містити повну назву сайту, можливо логотип і слоган. Також в шапку можна винести кілька елементів управління. Але їх не повинно бути багато, двох-трьох цілком достатньо. Зробіть шапку гіперпосиланням на головну сторінку, щоб користувачеві завжди було легко повернутися на головну з будь-якого розділу сайту. Ще один корисний елемент, який можна розмістити в шапку – кнопка «Додати в обране».

Навігаційне меню, мабуть, найважливіший елемент функціонального дизайну сайту. Ваш сайт може бути дуже барвистим і цікавим, але якщо у нього буде незрозуміле і заплутане меню – люди будуть йти.

Головні вимоги до меню сайту:

— Кнопки не повинні бути дрібними і стояти занадто поруч один до одного, щоб користувачі не промахнулися мимо потрібного пункту меню.

— Кнопок не повинно бути мало і не повинно бути багато, їх повинно бути досить. Мало кнопок – люди не зможуть ефективно скористатися усіма можливостями сайту, занадто багато – будуть губитися і плутатися.

— Кнопки повинні бути добре читабельними. Використовуйте простий і зрозумілий шрифт і дивіться, щоб шрифт контрастував з кольором фону.