Переклад WordPress на російську мову

4

В цей раз покроково розберемо процес русифікації популярного движка. Для WordPress характерні часті оновлення, тому переклад ділиться на 3 випадки: для версії не нижче 4.0, для 4.0.x, 4.1 і вище. Ви помітите, що чим новіша версія – тим легше міняти/додавати мову.

Відразу обмовимося: русифікація змінює мову лише самого движка, але не теми (якщо мова не про стандартних темах, що йдуть разом з WordPress).

У більш старих версіях переклад здійснюється шляхом додавання файлів локалізації, і процес, в залежності від версії трохи відрізняється, тому розглянемо всі випадки. Що до 4.1 і вище – тут все максимально зручно.

Локалізація WordPress від 4.1

Це – найпростіший випадок, т. к. розробники подбали, щоб потрібну мову тепер можна було скачати і встановити прямо з адмін-панелі.

Всього лише потрібно зайти в Settings → General і в нижній сходинці «Site Language» вибрати зі списку «Російський», після чого натиснути «Save changes».

Settings

Сторінка оновиться і движок «заговорить по-російськи.

Локалізація версії 4.0.x

Першим ділом потрібно завантажити архів з російськомовною версією, ідентичною вашій. Тобто якщо у вас, приміром, англійська 4.1.2, то качаємо російську 4.1.2.

Посилання на всі версії движка тут

Тепер відкриваємо отриманий архів і переходимо в папку /wp-content/

З неї копіюємо всю папку /languages/ і заливаємо в /wp-content/ на своєму хостингу.

Копируем папку

Тепер, як і в більш нових версіях WP, заходимо в Settings → General і бачимо, що з’явився пункт вибір мови. Міняємо з англійської на російську мову і зберігаємо. Готово!

Локалізація версій 3.9 і нижче

Тут теж потрібно закачати папку /languages/, тільки замість вибору мови в адмінці, нам додатково потрібно відкрити файл wp-config.php (він знаходиться в корені сайту), і додати рядок:

define(‘WPLANG’, ‘uk_ua’);

Додавати її треба не в кінець документа, т. к. тоді змін не відбувається. Найкраще прописати її після рядка коментаря:

// ** MySQL settings — You can get this info from your web host ** //

Прописываем нужный код

Зберігаємо файл і перевіряємо: WordPress переведений.

Висновок

На прикладі цієї проблеми можна побачити прогрес у розвитку движка. З останніми виходять оновленнями зміна мови стає елементарною, для неї навіть не потрібен доступ до хостингу. Так що якщо у вас є можливість просто оновитися до самої свіжої версії – раджу так і вчинити, оскільки в цьому випадку русифікувати блог простіше всього.