Перенесення сайту з Денвера на хостинг

4

Всім привіт! Давно не писав сюди. Постараюся писати частіше. Пізніше буду більше приділяти часу статтями про заробіток в інтернет. А зараз, як і обіцяла, стаття про те, як перенести сайт з localhost на хостинг.

Про те, що таке Денвер і як його використовувати читайте тут.

Припустимо, ви вирішили зробити якийсь сайт. У вас поки немає хостингу (що таке хостинг?) і домену (що таке домен?) або ви хочете прискорити процес створення сайту і витратити менше інтернет трафіку, тому ви робите сайт безпосередньо на своєму комп’ютері (на localhost’е) з допомогою утиліти Denwer. Після того, як побудова сайту буде завершено, вам потрібно буде зареєструвати домен (як зареєструвати домен?) і купити хостинг, прив’язати домен до хостингу і перенести сайт на сервер (хостинг). Після цього сайт буде доступний іншим користувачам інтернет.

Розглянемо перенесення сайту з Денвера на хостинг на прикладі WordPress. В принципі перенесення інших CMS мало чим відрізняється.

Тепер по пунктах, що потрібно зробити:
1) Насамперед, потрібно зробити резервну копію (бекап) бази даних. Щоб зробити бекап:
— Запустіть Денвер і увійдіть в phpMyAdmin ( Можна ввести в адресному рядку браузера: localhost/Tools/phpMyAdmin/);

— В лівій колонці phpMyAdmin виберіть базу даних, яка належить сайту, який ви переносите на хостинг.

phpmyadmin-1

— Після того, як вибрали базу, натисніть на вкладку «Експорт» і потрапите на сторінку експорту.

Тут вам потрібно вказати параметри експорту. Виділити всі таблиці, “на всяк випадок” додати інструкції “DROP TABLE / VIEW / PROCEDURE / FUNCTION”, і прибрати інструкції “IF NOT EXISTS”, поставити галочку “Зберегти як файл” і бажано упакувати базу gzip. Дивіться картинку:

export

Після натискання на кнопку ОК, дамп бази даних буде копіюватися на ваш диск.

2) Тепер потрібно створити базу даних на вашому хостингу. У веб-панелі управління (наприклад, Cpanel) знайдіть блок щось типу «Бази даних» і натисніть «Майстер баз даних MySQL». Спочатку вас попросять ввести ім’я бази даних:

sozdat-bazy

На другому кроці вам запропонують створити нового користувача для бази даних. Якщо у вас вже є користувач, то на цьому можна зупинитися, пройти до Бази даних MySQL» та «Надати користувачеві доступ до бази», вибравши всі привілеї. Якщо ж користувача ще немає або просто хочеться створити нового, робимо другий крок:

bd-shag2

Запам’ятайте або запишіть дані про користувача бази даних, вони вам ще знадобляться.

На третьому кроці виділяємо всі привілеї і переходимо на наступний крок:
Після цього вам напишуть щось типу:
“Користувач cereal00_9seo був доданий до бази cereal00_vit.”

bd-shag3

3) Тепер потрібно імпортувати дамп бази даних створену на кроці базу. Для цього заходимо в phpMyadmin хостингу. Вибираємо в лівій колонці вашу базу даних. Переходимо у вкладку «Імпорт», вибираємо файл з дампом БД (резервну копію), який вийшов на другому кроці, і тиснемо кнопку ОК.

Після цього ваша база даних наповниться таблицями і все повинно бути ок.

4) Бази даних перенесли, тепер у ній потрібно поміняти всі старі url (посилання) на нові. Для цього потрібно зайти в phpMyAdmin на вкладку «SQL» і в поле вводу ввести запити, які вам потрібно трохи підкоригувати під себе.

*http://denwerhost– посилання на хост денвера , http://newdomain.ru – посилання нового домену

Тобто, якщо у мене сайт відкривається на Денвері так: http://cms1, то я це вставляю замість http://denwerhost.

Ось що потрібно ввести, попередньо змінивши посилання на свої:
Замінюється url/адреса блогу в налаштуваннях:

UPDATE wp_options SET option_value = replace(option_value, ‘http://denwerhost’, ‘http://newdomain.ru’) WHERE назва_параметра = ‘home’ OR назва_параметра = ‘siteurl’;

Замінюється URL (guid) кожного поста:

UPDATE wp_posts SET guid = replace(guid, ‘http://denwerhost’,‘http://newdomain.ru’);

Замінюється url у всіх постах:

UPDATE wp_posts SET post_content = replace(post_content, ‘http://denwerhost’, ‘http://newdomain.ru’);

Ось як це виглядає:

sql

5) Тепер потрібно перенести файли CMS. Для цього заходимо на FTP вашого хостингу. Дуже зручно використовувати для цього FTP клієнти – програми, такі як: FlashFXP, CuteFTP, AceFTP та інші. Я використовую FlashFXP.
Дані для доступу до ftp вам повинен був надіслати хостер в листі (приклад листа від хостера з поясненням).
Далі потрібно залити всі файли з вашого комп’ютера з папки www на хостинг в корінь сайту. Корінь – це найчастіше папка www або public_html.

6) Тепер потрібно «прив’язати базу даних» до движка. Для цього потрібно відредагувати файл, який містить налаштування БД. В WordPress це файл — wp-config.php. Файл потрібно відкрити в одному з редакторів, які дозволяють працювати з кодуванням UTF-8 БЕЗ BOM. Я використовую Notepad++. У простому блокноті редагувати wp-config.php не можна, так як потім будуть помилки.

Змінюйте в цьому файлі налаштування бази даних, а саме:
— Ім’я бази даних;
— Ім’я користувача MySQL;
— …і пароль;
Всі ці дані ви запам’ятали «пункті 2».
Після редагування, збережіть файл і залийте в корінь сайту, замінивши старий wp-config.php. (Не забудьте, якщо ви редагуєте і збережіть файл wp-config.php прямо в папці www, на Денвері тепер сайт працювати не буде. Тому буде краще, якщо ви перед редагуванням збережіть версію для роботи на Денвері. )

Тепер все має відмінно працювати. Перенесення пройшов і можна йти пити пиво або сік, кому що подобається…

Якщо щось не вийшло або не зрозуміло, пишіть питання в коментарях.

Якщо у вас виникла потреба перенести сайт з одного хостингу на інший, то читаємо цю статтю: перенесення сайту на інший хостинг.