Платіжні системи інтернету

6

З розвитком комп’ютерів і інтернету все більше соціальних, економічних, культурних та політичних процесів суспільства відбуваються online, тобто буквально, не відриваючись від монітора. Цілком природно, що вже досить давно з’явилися різні електронні платіжні системи, які дозволили користувачам мережі оплачувати товари і послуги прямо зі свого робочого місця. Ну а тим, хто займається заробітком в інтернеті і сам Бог велів користуватися електронними платіжними системами.

Платежные системы интернета

У загальному сенсі платіжна система — це послідовність процедур, комп’ютерних мереж і спеціального програмного забезпечення, які використовуються користувачами платіжної системи для здійснення фінансових транзакцій.

Електронні платіжні системи інтернету в Росії почали з’являтися вже в кінці 90-х років, коли електронна комерція почала активно розвиватися. У 1998 році з’явилася перша російська електронна платіжна система PayCash. Через рік з’явилася платіжна система, яка зараз є найбільш поширеною в Рунеті — це WebMoney. У 2002 році компанія Яндекс, яка раніше займалася пошуковими системами, поглинає PayCash і створює новий проект Яндекс.Гроші, який зараз набирає свою популярність. Також у 2002 році з’явилася ще одна російсько-українська платіжна система RuPay.

Взагалі на сьогоднішній момент усі платіжні системи інтернету можна розділити на 2 типи:

  • вимагають для своєї роботи спеціальні програми, встановлені на комп’ютері.
  • працюють через web-інтерфейс (сайт).

Чим же так зручні електронні платіжні системи?

По-перше, це доступність. Будь-який користувач мережі може відкрити новий рахунок, причому для цього не потрібно ніяких документів або початкових внесків, не потрібно навіть чекати довго. Процедура займає кілька хвилин.

По-друге, мобільність. Користувач може керувати своїм рахунком з будь-якого місця, лише б там був комп’ютер і підключення до інтернету.

По-третє, це безпека. І хоча багато параноїки не довіряють електронним грошам, надійність їх роботи залишається фактом. Будь-яка передача інформації ведеться за SSL протоколу з 128-бітовим ключем, або за іншим алгоритмом шифрування.

По-четверте, простота у використанні. Інтерфейс клієнтських програм інтуїтивно зрозумілий. Будь-який користувач зможе швидко розібратися в системі, не маючи ніяких спеціальних знань.

По-п’яте, оперативність. Переказ електронних грошей на інший рахунок або оплата послуг відбувається всього за кілька секунд.

Незважаючи на всі принади електронних платіжних систем інтернету, деякі люди не бажають ними користуватися. Зазвичай це пов’язано або з невмінням користуватися комп’ютером взагалі, або скепсисом щодо електронних грошей. У першому випадку щось зробити важко, адже якщо людина не вміє включити комп’ютер, то користуватися електронними платіжними системами в інтернеті навряд чи зможе. У другому випадку людина просто не довіряє свої гроші якимось там «вебманям», він вважає за краще зберігати їх в своїй кишені в хрустко-паперовій формі. Це в першу чергу пов’язано з малообразованностью людини.

Популярні платіжні системи Інтернету

WebMoney TransferПлатежные системы интернета
Володіє платіжною системою компанія WM Transfer Ltd, система існує з 1998 року. Розробником технічної складової платіжної системи є ЗАТ «Обчислювальні Сили», яке досі займається технічною підтримкою системи.
Щоб стати користувачем системи, вам потрібно зареєструватися та встановити у себе на комп’ютері, КПК або навіть мобільному спеціальне клієнтське ПЗ (програмне забезпечення). Після реєстрації користувач отримує WM-ідентифікатор і WM-атестат. Крім цього кожний учасник системи має свій BUSINESS LEVEL (BL). Цей показник характеризує ділову активність користувача і є деяким докази надійності контрагента.

Яндекс.ГрошіПлатежные системы интернета

Проект компанії Яндекс, платіжна система Рунета. Доступ до панелі управління грошовими коштами користувач отримує прямо на сайті money.yandex.ru хоча є й можливість встановити на свій комп’ютер клієнтське ПЗ. Доступ через сайт означає більшу мобільність, але виразно і меншу безпеку. Стати учасником системи також дуже просто: потрібно лише пройти просту реєстрацію отримати номер свого рахунку, після чого можна відразу почати користуватися своїм гаманцем.

Взагалі будь-які електронні гроші можна перетворити в реальні паперові — перевести в готівку. Зробити це можна різними способами в залежності від платіжної системи.