Пошукові системи інтернету

3

Ця стаття буде корисна і тим, хто збирається зайнятися пошуковою оптимізацією сайтів і тим, хто цього робити не збирається. Для перших, знати, що таке пошукові системи і якими вони бувають вкрай важливо, щоб якісно просувати сайти, що приносять дохід. Для решти інформація буде швидше «для загального розвитку», яке також необхідно.

Отже, всі знають, що кількість сайтів у мережі Інтернет воістину величезна і користувачам потрібно як-то в них орієнтуватися. Інакше людина все життя буде користуватися лише тими сайтами, які він знає, але де гарантія, що це кращий сайт у мережі? Спочатку люди просто ділилися один з одним посиланнями на ці «кращі» сайти. Пізніше почалося впорядкування сайти в каталоги — бази посилань відсортовані за тематиками. За допомогою каталогів користувачі вже могли знайти цікаві для себе сайти, але шукати інформацію було дуже важко. І тоді з’явилися справжні пошукові системи.

Нижче буде розказано про те, як працюють основні пошукові системи інтернету, про те, коли і як з’явилися перші пошукові системи Росії і світу і буде приведений список пошукових систем. Тепер про все по порядку.

Пошукові системи інтернету являють собою складні програми для пошуку інформації на сайтах мережі та web-інтерфейс для взаємодії з користувачем.

Програмна частина пошуковика займається збором інформації з сайтів, обробкою текстів з web-сторінок, зберіганням цих текстів спеціальній формі, пошуком по зберігаються текстів і висновком користувачеві посилань на релевантні сторінки в певному порядку.

Web-інтерфейс — це сайт, де користувач вводить в спеціальне вікно свій пошуковий запит і отримує результат пошуку — посилання на знайдені сторінки з невеликим анонсом.

Пошуковий запит — введені в пошуковик слова, наприклад, «список пошукових систем інтернету».

Релевантні сторінки — сторінки, які задовольняли б бажанням користувача, тобто були йому корисні, тобто відповідали на питання і давали повну відповідь. Природно, що хороший пошуковик повинен видавати в результатах пошуку тільки релевантні сторінки, тому всі пошукові системи світу постійно покращують алгоритми пошуку своєї пошукової машини.

В якому порядку виводять результат пошукові системи інтернету:

Пошукові системи світу прагнуть виводити на початку списку посилань найбільш релевантні сторінки, але проблема в тому, що цим процесом займаються спеціальні програми, які природно поняття не мають, що користувач хоче знайти. Тому пошуковики працюють приблизно наступним чином: вони шукають серед своєї бази сайтів текст пошукового запиту, тобто ті слова, які ввів користувач. Логіка проста: чим частіше на сторінці зустрічаються слова, введені користувачем, тим сторінка буде більш релевантна запиту користувача. Звичайно, в реальності алгоритми пошуковиків неймовірно складні і їх знають тільки розробники.

Рада користувачам:

Коли ви шукайте в інтернеті, використовуючи пошукову систему, пишіть запит, пам’ятаючи про те, що на сторінках у видачі пошуковика перебуватиме цей же текст. Тобто, якщо Ви пишіть «як мені кинути курити до 20 років», то в кращому випадку пошукова система запропонує вам посилання на форум з таким питанням, а зовсім не те, що ви намагалися знайти. Шукайте так, як може бути написано в корисних вам статтях.

Ще однією проблемою пошукових систем на шляху до ідеальної релевантної видачі є те, що користувачі не точно вводять свої запити. Наприклад, користувач вводить «телевізори», і в такому разі не зрозуміло, що він шукає: магазин побутової техніки, огляди нових моделей або взагалі реферат про історію виникнення телебачення. Але це вже проблеми пошукових систем.

Тепер давайте окремо зупинимося на тому, які існують пошукові системи світу і Росії, а також подивимося список пошукачів з охопленням аудиторії користувачів у відсотках.

У західному сегменті інтернету список пошукачів виглядає наступним чином:

* Google — 86,30 %

* Yahoo — 5,30 %

* Bing — 3,13 %

* Baidu — 3,45 %

* Ask — 0,67 %

* AOL — 0,44 %

* MSN — 0,08 %

* AltaVista—0,07 %

* Excite — 0,03 %

* Lycos — 0,02 %

* All the Web — 0,01 %
Поисковые системы интернета

Видно, що Google займає лідируючу позицію, причому з великим відривом від своїх конкурентів — інших пошукових систем світу. Історія виникнення пошукової системи Google досить цікава.

Її створили два студенти Стенфордського університету в 1998 році. Їх імена Ларрі Пейдж і Сергій Брін. Причому останній і дав назву новому пошуковику, зробивши помилку в слові Googol (число 10 в 100 степені). Сьогодні Google це найбільша пошукова система світу, яка працює з сайтами на 191 мовами.

Найбільша ж з Російських пошукових систем Вам звичайно знайома — це Яндекс. У 2010 році вона перевищила 60% у загальній кількості пошукових запитів в рунеті. Також в 2010 році компанія запустила пошукову систему yandex.com і тим самим вийшла на міжнародний ринок.

А загальний список пошукових систем Росії виглядає приблизно так:

* Яндекс (46,3 % Рунета)

* Mail.ru (8,9 % Рунета)

* Rambler (3,3 % Рунета)

* Nigma (0,5 % Рунета)

* Генон (0,1 % Рунета)

* Gogo.ru (<0,1 % Рунета)

* Aport (<0,1 % Рунета)

Ось такий список Російських пошуковиків.