Що таке база даних MySQL?

3

У минулій статті я писав про те, що таке CMS. Більшість CMS використовують для зберігання інформації базу даних. У цій статті ви дізнаєтеся про те, що таке база даних і познайомитеся з базою даних MySQL.

База даних (БД) річ украй корисна для ведення свого сайту. Працювати зі статичним проектом, складається з декількох html-сторінок легко і без застосування баз даних. Однак сайти мають тенденцію розростатися. Із проектом такий метод роботи вже навряд чи себе виправдає. Зберігати масиви різноманітної інформації в сотнях файлів, а потім вимагати від них певні рядки при роботі веб-сервера – справа клопітка і повільне. БД дозволяють структурувати і систематизувати інформацію. Код для використання БД набагато легше, ніж аналогічний для роботи з файлами, та й часу на запит іде куди менше.

База даних (database) – це сукупність пов’язаних між собою таблиць. Наприклад, в одній таблиці може зберігатися інформація про користувача, зареєстрованому на сайті, а в іншого – інформація про коментарі, які залишив користувач на сайті.

Найкраще рішення — зберігати інформацію типи списків, коментарів і т. д. в БД. Проте база даних далеко не завжди статичне утворення, частіше навпаки, вона регулярно поповнюватися і коригується. Для легкості керування цими БД, зміни і додавання даних існують системи управління базами даних (СУБД).

Одна з найбільш популярних СУБД в сучасних інтернет-технологіях, безперечно, MySQL.

Web-майстри навіть придумали альтернативне назва MySQL – «мускул». Тому, якщо ви коли-небудь почуєте вираз «движок на мускулі», це означає, що CMS використовує базу даних MySQL .

До основних плюсів MySQL можна віднести високу швидкість роботи, швидкість обробки даних і оптимальну надійність. Важливо й те, що дана СУБД розповсюджується безкоштовно і являє собою програмне забезпечення з відкритим кодом. За рахунок цього Ви можете вносити свої зміни і модифікувати код, що вельми корисно для веб-майстрів.

MySQL – це один з безлічі ПЗ для роботи з базами даних SQL.

SQL – це структурований мову запитів, створений для управління реляційними БД. Він володіє широким переліком можливостей, наприклад, створити таблицю, редагувати і видаляти дані, робити запити з таблиць і багато іншого.

Як же зберігаються в реляційних базах даних?

Уявіть собі саму просту таблицю імен, номерів телефонів, адрес і т.д. Саме так і зберігаються дані реляційних БД – в таблиці, організовуються за допомогою стовпців і рядків. Кожному стовпцю присвоєно ім’я, яке відображається в назві, всі значення в цьому стовпці належать до змінних одного типу. Стовпці розташовані в певному строгому порядку, в той час як рядки невпорядковані. Найчастіше дані деяких клітинок в одній таблиці пов’язані зі значенням осередків таблиці і так далі. Запити до БД повертають результат у вигляді таблиці.

Дані в БД поділяються на унікальні або неунікальні. Неунікальні – це ім’я, рік народження, час і т. д., в той час, як унікальні – номер кредитки, договору хостинг-послуг. Унікальні значення присутні в списках так званого «унікального індексу»

Великою перевагою MySQL є можливість роботи з інтерфейсом програми API (Application Program Interface). API може забезпечити простий доступ з програми користувача до СУБД. Нехай навіть ці програми будуть написані на Perl, C і т. д.

Найпопулярнішою «зв’язкою» для управління сайтами вважається MySQL з мовою PHP. Багато CMS написані на PHP в зв’язці з БД MySQL. Одним з найяскравіших прикладів цього «союзу» може служити движок для сайтів і блогів WordPress, що завоював величезну популярність у світі. Взаємодія з MySQL в даному випадку ведеться за допомогою сукупності функцій. Прикладом такої функції може служити «mysql_connect», яка з’єднується з сервером БД і повертає дескриптор з’єднання з нею.

Існує безліч СУБД підтримують мову SQL запитів: MySQL, mSQL, PostgreSQL, MSSQL і багато інших. Кожна з них має переваги у визначеній сфері. І все ж саме MySQL завоювала широке визнання і популярність в Інтернеті завдяки своїй гнучкості та універсальності.