Що таке CMS або система управління контентом?

4

У минулих постах ви дізналися, що таке хостинг і що таке домен. У цій статті ви дізнаєтеся, що таке CMS або система управління контентом. Таким чином, ми все ближче проходимо до того, щоб ви навчилися створювати сайти. Але перед цим потрібно трохи теорії. Без теоретичних знань, як відомо, нікуди. Після цієї статті буде ще одна теоретична, а потім ми перейдемо до практики.

Ви, напевно, вже чули такі слова як: движок сайту, CMS і система управління контентом або скорочення і транслиты — цмс, кмс, двиг. Всі ці терміни позначають одне і теж і мають однакову опис.

Що таке CMS?

CMS — це система управління вмістом/вмістом сайту. Під контентом та контентом сайту розуміють: текст, картинки, відео дані і файли.

CMS — це система, яка дозволяє в зручному вигляді створювати і керувати (редагувати, видаляти) текстовими матеріалами і мультимедіа документами (вміст або вміст на сайті. Абревіатура «CMS» з’явилася від англ. Фрази Content Management System, що і перекладається як система управління контентом.

Для чого потрібна CMS?

Якщо ви знайомі з розробкою сайтів на html, то розумієте, для того, щоб додати нову статтю на ваш сайт потрібно створювати новий файл html. Щоб відредагувати статтю, потрібно відкривати html файл і шукати в ньому той фрагмент, який потребує зміни. На цю роботу йде багато часу і потрібно знання html і css. Щоб полегшити цю роботу були придумані системи, які дозволяли всього один раз створити дизайн сайту і, якщо потрібно написати/відредагувати статтю, зовсім не потрібно створювати/лізти в html файли.

Таким чином, в CMS внутрішня структура і дизайн відокремлені від контенту, і, щоб керувати сайтом, не потрібно жодних додаткових знань в технологіях інтернет-розробки.

Приклади CMS

Всі системи управління контентом поділяються на платні і безкоштовні.
Наприклад, цей блог створений на популярному движку WordPress, який поширюється безкоштовно. З безкоштовних CMS ще можна назвати: Joomla, Drupal, 2z-project та ін
З платних поширені CMS – це DLE (Data Life Engine), яка більше підходить для розважальних сайтів, UMI.CMS NetCat та інші. Повний список CMS, ви можете переглянути на сайті cmslist. Також сайт допомагає підібрати CMS для свого сайту.

Що таке null або nulled?

Розробники платних CMS часто захищають свої скрипти спеціальним кодом, який називають дзвонилки. Дзвонилки повідомляють розробнику на якому сайті встановлена їх система, ліцензійна вона чи ні. Це їм допомагає припинити безоплатне використання комерційного движка. Якщо ви побачите поруч з назвою CMS слово null (нулл) або nulled– це означає, що система була як би «крякнута», тобто все дзвонилки прибрані з движка і майже всі функції ліцензійної версії будуть доступні в безкоштовному варіанті.

Відмінність нуленной версії від ліцензійної в тому, що для null не буде підтримки і оновлень від розробника CMS. А також ніхто не дасть вам гарантій на те, що система буде безпечний, і що сайт не побачать розробники і спробують його закрити, попередньо написавши скаргу з пропозицією вам перейти на ліцензійну версію свого продукту.

Як працює CMS?

Принцип роботи будь-якого движка простий. Користувач системи додає контент на сайт. Вся інформація, яку ввів користувач, зберігається в базі даних або файлів. Коли відвідувач заходить на сайт, інформація читається з бази даних і відображається на сайті. Вид відображення інформації залежить від шаблону.

Шаблон сайту — це заготівля дизайну сайту, без наповнення її інформацією. Майже у всіх CMS шаблони сайту легко змінюються. І ви можете підібрати для себе потрібний шаблон або зверстати його самостійно.

У багатьох движках є система модулів. Тобто, функціонал системи можна розширити, підключаючи додаткові модулі. Наприклад, модуль «Чат» або модуль «Зворотній зв’язок» і т. д. Модулі часто називають плагінами, розширеннями або доповненнями.

Пишуться CMS найчастіше на одному з серверних мов програмування (PHP, Perl та ін).

Резюме.

  • CMS або движок сайту, система управління сайтом, яка дозволяє користувачеві ефективно керувати вмістом сайту без додаткових навичок інтернет-розробки.
  • Бувають платні та безкоштовні CMS. Вибирати движок потрібно виходячи з вимог до сайту.
  • Зберігання інформації відбувається в базі даних (найчастіше в MySQL) або у файлах (txt або інших). Для роботи багатьох CMS потрібен особливий хостинг. Якщо движок написаний на мові PHP і вимагає базу MySQL для роботи, то потрібно, щоб хостинг включав в себе ці функції.

У наступній статті ви познайомитеся з реляційною базою даних MySQL, а незабаром навчитеся створювати сайти на CMS. Тому наберіться терпіння і підпишіться на RSS, щоб бути в курсі, коли я щось напишу.