Що таке CSS

6

Хто такий вебмастер? Безумовно, той, хто займається створенням сайтів, причому прийнято вважати, що для себе. Тому що люди, які займаються створенням клієнтських сайтів, мають більш точну спеціалізацію. Наприклад, дизайнер, флешер, web-програміст, верстальник. У цьому пості ми торкнемося тему, яка безпосередньо стосується роботи верстальника і при цьому просто необхідна будь-якого вебмайстра.

Не буду ходити навколо: будь-який поважаючий себе веб-майстер повинен вміти правити html і css код. Це за умови, що він працює з готовими шаблонами і переробляє їх. Ну а якщо він робить унікальні шаблони, то поверхневими знаннями css тут не обійтися.

Что такое CSSСподіваюся, Ви знаєте, що html — мова розмітки сторінок. Саме у вигляді html-коду приходять браузеру сторінки сайтів, і саме в цьому вигляді зберігаються сайти вебмастера на хостингу. html кодує зовнішній вигляд сторінки, а що тоді робить css?

Що таке CSS?

CSS (Cascading Style Sheets) – каскадні таблиці стилів. Фактично вони служать для того, щоб відокремити один від одного структуру сторінки та її утримання від її зовнішнього вигляду. Зараз спробую пояснити це докладніше.

Якщо сторінка повністю написаний на HTML, то кожен елемент коду визначає не тільки елемент вмісту сторінки, але і його спосіб відображення. Наприклад, не тільки, що ось у такому-то місці знаходиться текст «Привіт», але і те, що цей текст виділений жирним або червоним кольором.

З використанням css коду все відбувається трохи інакше. За допомогою html описуються тільки черговість елементів змісту сторінки та їх класи. Відповідні класи прописані в css файлі. Кожному з них присвоєно набір властивостей. Тепер, коли в html елементу ми приписуємо якоїсь клас, то до нього застосовуються і всі властивості цього класу. Не треба писати всі ці властивості кожен раз. Зараз, коли сайти мають безліч сторінок, без css просто не обійтися.

Більш того, відомо, що Гугл не дуже-то любить сторінки, на яких використовуються старі версії html розмітки (коли властивості прописані за допомогою html, а не в css). Взагалі такі сторінки і спосіб їх створення (верстка) називаються невалидными. Потрібно намагатися уникати цього.

Что такое CSS

Тепер, я сподіваюся, Ви зрозуміли, що таке CSS код і навіщо потрібна ця технологія. Поширилася вона вже, до речі, дуже давно, тому зустріти сайт без css вкрай складно. Всі безкоштовні шаблони також використовують css. Тому за запитом «завантажити css шаблон» ви, швидше за все, знайдете валідність верстку.

Як я вже писав вище, будь-який веб-майстер повинен знати основи css-стилі, спрайт селектор і т. д.), щоб правильно правити свої сайти і не захаращувати код. Рекомендую всім знайти короткий довідник і трошки його почитати. Не обов’язково розбиратися у всіх тонкощах, але розуміти, що таке css і знати її основи — потрібно кожному!