Що таке хостинг? Види хостингу

5

Інтернет, як і будь-яка інша сфера діяльності, володіє рядом специфічних термінів і понять, незрозумілих далекій від цієї сфери людині або новачкові. У цій статті, як втім, у всіх статтях з рубрики «Що таке?», я розповім про те, що таке хостинг, хостер, хостинг провайдер і про те, які види хостингу бувають.

Постараюся пояснити все простим і зрозумілим для новачків мовою…

Що таке сайт з точки зору простого відвідувача? Це контент(текст, графіку чи відео), тобто якісь файли( HTML файли, картинки, відео файли і ін). Для того, щоб відвідувачі могли подивитися або завантажити ці файли, вони повинні десь зберігатися і повинні бути доступні. Так от, сайти зберігаються на жорстких дисках спеціальних комп’ютерів. Ці комп’ютери називаються серверами. Відміну від сервера зазвичай комп’ютера в тому, що він повинен бути постійно доступний (включений і з’єднаний з інтернетом) і оснащений спеціальним програмним забезпеченням. Кожен сайт в інтернеті розташований на якомусь сервері.

Припустимо, ви створили сайт і вирішили розмістити його в інтернеті. З цим вам допоможе хостинг.

Що ж таке хостинг? що таке хост, що таке хостер, що таке хостинг провайдер?

Хостинг або хост (від англ. hosting) — послуга з надання ресурсів(дискового простору) для фізичного розміщення інформації на сервері, що постійно знаходиться в мережі.

Хостер, хостинг провайдер або хостингова компанія — інтернет компанія, яка надає послуги хостингу.

Основна функція хостингу – зберігати ваш сайт на своїх серверах і зробити так, щоб сайт завжди був доступний відвідувачам. Саме тому потрібно ретельно підійти до вибору хостингу.

Якісний і надійний хостинг грає найважливішу роль. Якщо сервер (або хостер, хостинг провайдер), перестане справлятися зі своєю основною функцією, це може дуже погано позначитися на вашому сайті:

 • Він буде недоступний користувачам або повільно працювати;
 • Пошукові системи не зможуть індексувати сайт.

Види хостингу

За умовами надання послуг, можна виділити платний і безкоштовний хостинг.
Безкоштовні хостинги – розміщують сайти безкоштовно, але мають ряд недоліків. Такі як:

 • розміщення реклами хостингу на вашому сайті;
 • повільніше платного;
 • не надійність;
 • у деяких випадках відсутність PHP та інших потрібних функцій.

Платний хостинг – це означає, що ви будете платити певну суму за використання хостингу. Найчастіше сума залежить від якості надаваних послуг. Дуже часто можна зустріти фразу: «Якісний дешевий хостинг» або «Надійний і дешевий хостинг». З досвіду можу сказати, що якість і дешевизна – дві несумісні речі. Зазвичай дешевий хостинг не дуже якісний. Але орієнтуватися тільки на ціну – безглуздо, так як я зустрічав і дорогі хостінги, які не були якісними.

Як же підібрати якісний і не дуже дорогий хостинг?

 • Не вірте великим обіцянкам хостингу;
 • Читайте відгуки людей про хостинг на форумах і блогах.

За типом наданого ресурсу хостинги поділяються на:

 • Віртуальний хостинг. Це вид хостингу, при якому багато сайтів розміщується на одному сервері. Це найекономічніший вид хостингу і він підходить для невеликих сайтів.
 • Віртуальний виділений сервер (VDS або VPS) —При замовленні цього хостингу вам надається місце на диску, частина загальної пам’яті і процесорний час сервера. Виглядає для користувача так само, як і як виділений сервер, але фізично на одному реальному сервері розташовується декілька віртуальних серверів.
 • Виділений сервер. Вам надають у користування сервер цілком. Хостинг компанія буде відповідальна за обслуговування хостингу. Цей вид хостингу підійде під важкі і великі проекти або інтернет сервіси.
 • Колокація (Colocation). Хостинг провайдер надає місце в датацентрі (місце, де розташовані сервери і додаткове обладнання) провайдера для обладнання клієнта (зазвичай шляхом монтажу в стійці) і підключення його до інтернету.
 • Сподіваюся, ви тепер знаєте, що таке хостинг. У наступній статті ви дізнаєтеся що таке DNS та доменні імена.
  Підписуйтесь на RSS, щоб бути в курсі, коли я щось напишу.

  Блоги друзів:

  • І знову на тему заробітку: як заробити на своєму сайті і заробити на своєму блозі поділиться з вами SEOinSoul.