Що таке HTML?

3

Це стаття з циклу «Що таке?». В ній ви дізнаєтеся, що таке html. Ті, хто знайомий з цим терміном – можете не читати цю статтю.

З кожним роком число користувачів інтернету збільшується мінімум 10-20 мільйонів людей. Всього, за різними даними, так чи інакше, інтернетом користуються понад 2 мільярди людей. Як же зробити так, щоб користувач з Нової Зеландії і Норильська при відображенні сайту «www.domain.com» бачив одну і ту ж картинку? Відповідь проста: необхідний єдиний мову, розуміється різними комп’ютерами. В якості такого мови в даний момент виступає HTML.

HTML (HyperText Markup Language) — мова розмітки (маркування) гіпертексту. Гіпертекст своїм розвитком зобов’язаний інтернету, хоч і створювався він зовсім не для того. HTML дає можливість виконувати перехід від однієї частини тексту до іншої, і, що цікаво, ці частини можуть зберігатися на різних комп’ютерах.

HTML не варто плутати з мовами програмування, він створений спеціально для розмітки веб-сторінок. Саме мова розмітки дає браузеру необхідні інструкції про те, як відображати тексти та інші елементи сторінки на моніторі. Важливо зауважити, що не тільки різні браузери, але і різні їх версії можуть по-різному сприймати і відображати на екрані код. Отже, деякі елементи коректно виглядають в браузері Орега можуть виглядати інакше в Internet Explorer і інших браузерах.

При верстці (грубо кажучи, створення сторінок) HTML-сторінок це необхідно пам’ятати, і переглядати їх в самих популярних браузерах типу Mozilla Firefox, Internet Explorer, Орега.

Код розмітки HTML складається з так званих «тегів». Теги надають інформацію браузерам про форматування і розмітки сторінки. Назва тега полягає в кутові дужки. Деякі теги бувають відкриваються й закриваються, наприклад, тег b, який робить текст жирним.

<b>Текст</b> – текст,
укладений між <b> і </b> буде виділено жирним.

Вони впливають на відображення вмісту, що знаходиться в ньому. Дані, що знаходяться між такими символами називаються вмістом тегу. Іноді зустрічаються теги, які є одночасно і закривають і відкривають, наприклад hr — лінія.

Щоб писати на HTML треба його просто знати. Однак, враховуючи величезну популярність Інтернету, і величезна кількість користувачів, охочих зробити свої сторінки, було створено безліч редакторів, що спрощують роботу з кодом. Один з найпростіших з них – це FrontPage, що входить в пакет Microsoft Office. Це програмне забезпечення (ПО) достатньо просто у зверненні. І все ж FrontPage має ряд істотних мінусів: засмічує сторінки (до 70% зайвого коду), знижує швидкодію, має обмежені можливості дизайну.

Більш просунуті редактори – HomeSite і DreamWeaver. Вони допоможуть створити сайт-візитку, так і справжній шедевр сучасного мистецтва. До мінусів цього ПО можна віднести: довге обробку масивного коду і невелике засмічення коду зайвими тегами. Потрібно знання HTML в цьому випадку на порядок-два вище, ніж при роботі з FrontPage.

Нарешті, вищий пілотаж – це написання сторінок в Блокноті. Працює швидко і легко. Деякі веб-майстри (особливо старої закалки) працюють з ним. Більшість воліють ЩОДО рівня DreamWeaver і вище.

Для роботи з html-сторінками я використовую програму PHP Desigber 2008, також непоганий програмою – редактором є Notepad ++.

Моя персональна рекомендація всім: вчіть html. Це дуже простий «мова» і вивчити його можна в короткі строки. Не обов’язково в точності запам’ятовувати всі теги, важливо хоча б розуміти їх призначення. Тоді можна легко форматувати текст, змінювати html сторінки.
Є сайт, який мені постійно допомагав у вивченні HTML — це сайт htmlbook.ru. На сайті є корисний розділ — HTML по кроках. З нього можна почати вивчення.

Джерело: Робота в інтернеті.

Постовий:
Знайшов у блозі Записки Жука гарну програму для авто. постингу в соціальні закладки.