Що таке інфографіка? Як її робити?

5

Інфографіка – це спосіб подання інформації, при якому дані і знання передаються за допомогою графічного зображення. Інфографіка є сучасним способом швидкої і доступною передачі інформації читачеві. Давайте детально познайомимося з нею, так як інфографіка зараз в тренді!

Для освоєння інфографіки потрібно знати:

 • Що таке інфографіка?
 • Інфографіка для сайту
 • Види інфографіки
 • Як створити інфографіку?

Що таке інфографіка?

Визначення

Вже з самої назви можна зрозуміти, що собою являє інфографіка – «інформація» і «графіка». Тобто два похідних слова «інформація» і «графіка» вже дають нам невелике уявлення про даному виді подачі інформації.

Інфографіка являє собою картинку, на якій з допомогою тексту і графіки відображена певна інформація. Як правило, інформаційна графічна картинка – це короткий опис статті, яка акцентує увагу на основних її моментах.

Інфографіка викликана допомогти автору доступно донести складну інформацію і великий обсяг даних читачеві. За допомогою інфографіки користувачеві зручніше і легше сприймати інформацію.

Інфографіка для сайту

Роль інфографіки у статті

Інфографіка – це новий і сучасний вид подачі інформації на сайтах. Якщо ви займаєтеся веб-аналітикою, то напевно не могли не помітити, що нинішні користувачі інтернету ліниві, і їм нецікаво читати довгий текст, як він гарно та структуровано не був оформлений. Графічний спосіб подання інформації для користувача є більш кращим і доброзичливим. Важливо розуміти, в яких статтях інфографіка потрібна, а в яких – ні.

Інфографіка не замінює текст статті, вона є його переказом або доповненням.

Переваги інфографіки для сайту

 • В першу чергу головна перевага інфографіки – це зручність для користувача. Якщо йому буде зручно сприймати інформацію на вашому сайті, він обов’язково повернеться, причому може поділитися ссилочку на сайт соціальної мережі.
 • Інфографіка допомагає отримувати додатковий трафік на сайт безпосередньо з сервісів «Яндекс.Картинки» і «Зображення Google».
 • Інфографіка часто розходиться по мережі: форумах, блогах, соціальних мережах. Таким чином, якщо ви залишите свій водяний знак або адресу сайту на картинці, то можливо, що хтось набере його в рядку свого браузера і прийде до вас.
 • Інфографіка – це відмінний спосіб розрекламувати свій бренд або компанію. Створити якісну і корисну інфографіку, розмістивши на ній свій бренд і адресу сайту, і пасивна реклама вам забезпечена.
 • В ніші інфографіки мало конкурентів, тому тут можна непогано заробляти.
 • Види інфографіки

  Типи інфографіки:

  • Аналітична – в інфографіці наводяться статистичні та цифрові показники;
  • Новинна – матеріал включає в себе наочне роз’яснення новинного матеріалу (порівняння нового і старого, хронологію, аналітику та наслідки);
  • Реконструкція – включає хронологічне відтворення якогось процесу або події;
  • Презентація – коли у вигляді інфографіки роблять презентацію (рекламу) чого-небудь.

  Форми подачі:

  • Єдина – коли вся інформація інфографіки зібрана в одному блоці і взаємопов’язана між собою;
  • Роздільна – даний вид інфографіки має поділ на блоки, які не пов’язані між собою.

  Категорії:

  • Числові – коли всі числові дані подаються у вигляді графіків, діаграм та іншими способами;
  • Розширений – будь-який факт, викладений у статті, візуалізується в інфографіці і має короткий опис особливостей (пояснень);
  • Покроковий – коли в інфографіці графічно викладається покрокова інструкція, план дій або опис процесу.

  Інтерактивна інфографіка

  Інтерактивна інфографіка являє собою звичайну інфографіку, дані якої змінюються в залежності від обраних або встановлених читачем параметрів. Такий вид інфографіки застосуємо в різних сервісах розрахунків. Також інтерактивна графіка може відображати дані в режимі реального часу.

  Як створити інфографіку?

  Основи інфографіки

 • Для створення якісної інфографіки краще всього звернутися до професіоналів, які на підставі ваших побажань ретельно продумають зміст і реалізацію інфографіки – створять її.
 • На інфографіку обов’язково потрібно накласти логотип компанії або адресу сайту. Крім того, накладайте водяні знаки в різних місцях, щоб хтось не присвоїв цю картинку собі.
 • При використанні сторонніх картинок для інфографіки пам’ятайте, що у них може бути свій правовласник, який може пред’явити свої претензії.
 • Будь-яка інфографіка, крім картинок, повинна включати в себе пояснювальний текст.
 • При опублікуванні картинки-інфографіки на сайт – обов’язково прописуйте її альт, тайтл і підпис. Завдяки цьому Яндекс ідентифікує інфографіку, і картинка займе своє місце у видачі.
 • Інфографіка своїми руками

  Освоїти майстерність створення якісної інфографіки досить складно. Крім упевненого володіння навичками роботи з графічними редакторами, ви повинні бути ще й творчою натурою. Створення інфографіки це творчий і креативний процес, до якого потрібно прокладати довгий шлях. Нехай навіть у вас спочатку будуть виходити «дубові» роботи, без цього ви ніяк не наб’єте руку. Вміння робити інфографіку допоможе заощадити вам велику суму грошей.

  Інструкція

  Для того щоб зробити інфографіку самому, можна скористатися трьома способами:

  • Запозичити із закордонного сегменту інтернету готову інфографіку, перекласти її на російську мову, підкоригувати під потрібну тему і внести свої дані;
  • Скористатися одним з онлайн-сервісів за створення інфографіки або скачати готовий шаблон;
  • З нуля створити інфографіку самостійно.

  Якщо ви берете використання готову інфографіку з зарубіжного інтернету, то за допомогою сервісу картинок Google перевірте, щоб вона не була використана в Рунеті. Використовуючи шаблон, так само подивіться, щоб інфографіка на його основі зустрічалася як можна менше.

  Навіть в інфографіці унікальність картинки ніхто не відміняв.

  Онлайн-сервіси для створення інфографіки:

  • Piktochart.com
  • Easel.ly
  • Creately.com
  • Infogr.am

  Розміщений нижче відеоролик наочно покаже, як створити інфографіку на прикладі сервісу Easel.ly.

  Наступний ролик буде присвячений створення інфографіки на сервісі Infogr.am.

  Якщо ви створюєте інфографіку самостійно, то зробіть її проект спочатку на папері. Таким чином, ви зможете детально продумати структуру, розміщення всіх елементів, напрямок стрілок, розташування картинок і т. п.

  Створюється інфографіка, як правило, в одному із двох самих популярних графічних редакторів Photoshop або Paint.net. Вони включають в себе велику кількість можливостей, а головне – працюють з шарами, без чого не обійтися при створенні якісної інфографіки.

  При створенні інфографіки обов’язково грайте з квітами, використовуйте як мінімум два кольори, а краще 3-4. Зверніть увагу, що кольори повинні гармоніювати між собою, тому для їх підбору є спеціальний сайт Colourlovers.com. Обов’язково скористайтеся ним, коли будете створювати інфографіку.

  Інфографіка має бути високої якості і чіткою. Розмір зображення повинен бути великим. При додаванні картинка повинна бути клікабельним, щоб розгорталася на весь екран. Інформація в інфографіці повинна бути розміщена просторо і в той же час не розкидано.

  При створенні інфографіки її має бути цікаво і зручно читати. Приділяйте величезне значення не тільки змістом, але і оформлення. Використовуйте різні фони і застосовуйте різні ефекти, абстракцію, геометричні елементи, стрілки, покажчики, путівники тощо Застосовуйте спеціальні значки – одним словом все, що приходить в голову, а також гармонійно вписується в інфографіку і її тему. Творчий підхід повинен бути на максимумі!

  Приклади хорошої інфографіки

  Ось дуже вдалий приклад якісної інфографіки.

  Качественная инфографикаПриклад 1

  Зверніть увагу на якість роботи: великий розмір, стриманий та елегантний дизайн, правильно підібрані кольори, продумана структура і повне розкриття інформації, яка буде цікава користувачеві.

  Також подивіться, як структурована сама інформація: 3 блоку максимально розкривають суть теми, яка розповідає про роботу найбільших 10-і нафтогазових компаній світу. Інфографіка лаконічно і інформативно викладає інформацію про кожну з них.

  Досить кумедний приклад, але все ж звернемо на нього вашу увагу.

  Красивая инфографикаПриклад 2

  Ідей для інфографіки може бути маса і цей її приклад тому підтвердження. Якщо тема дозволяє, використовуйте щось смішне та веселе в інфографіці, щоб користувачеві було цікаво. Зверніть увагу і на те, як в інфографіці цікаво реалізовано покрокове керівництво.

  Пробуйте, вчіться, експериментуйте і у вас все вийде!