Що таке карта сайту і для чого вона потрібна

5

Карта сайту — це одна або кілька сторінок, які містять посилання на всі розділи сайту. Карта сайту потрібна для того, щоб пошуковикам було простіше дістатися до всіх сторінок ресурсу. Крім того, якщо створити карту сайту досить зручною, відбиває розділи і структуру ресурсу, то їй будуть користуватися і живі відвідувачі.

У цій статті піде мова про карті у вигляді HTML-сторінки. Це корисний СЕО-інструмент, що дає нам можливість повністю заганяти в індекс навіть дуже великі сайти. Особливо важлива карта сайту для заробітку на сателітах, які продають посилання. Завдяки їй можна значно збільшити кількість сторінок третього рівня вкладеності, а значить збільшити свій заробіток в автоматичних біржах посилань.

Існують різні способи створення карти сайту. Так, карта сайту для WordPress генерується зазвичай спеціальними плагінами. Наприклад, на цьому блозі використовується Dagon Sitemap Generator. Як виглядає результат його роботи можна побачити тут.

Подивилися? Тепер давайте розберемо, як зробити таке на своєму сайті.

Як створити карту сайту для WordPress

Для початку потрібно завантажити архів з плагіном, що найкраще це зробити на офіційному сайті розробників. Після заходимо в адмінку сайту на WordPress, переходимо по посиланню «Додати плагін» в лівому меню і завантажуємо архів на сайт.

как создать карту сайта для WordPress

карта сайта для вордпресс

Далі переходимо по посиланню «Активувати плагін».
Тепер в лівому меню в розділі «Налаштування» натискаємо посилання «DDSitemapGen», після чого потрапляємо на сторінку з налаштуваннями плагіна. Тим, у кого проблеми з англійською, краще відразу вибрати російську мову. Прокрутіть сторінку вниз і натисніть кнопку «Update Options». Після поновіть сторінку, щоб отримати можливість налаштувати плагін російською мовою.

карта сайта WordPress

Подальші налаштування не грають особливої ролі. Я зазвичай залишаю все за замовчуванням. Як виняток міняю тільки «Метод навігації Карти Сайту» на такий: «Сторінка: 1 2 3 4 5».
Тепер потрібно створити статичну сторінку, на якій буде виводитися карта. У лівому меню натискаємо на посилання «Додати сторінку». Придумуємо заголовок (зазвичай просто «Карта сайту»), а в HTML-редактор вставляємо такий код:

Натискаємо кнопку «Опублікувати» і наша карта сайту для WordPress готова!

как создать карту сайта

Якщо для використовуваної вами CMS не існує готового рішення щодо генерації HTML карти сайту, можна скористатися одним з онлайн-генераторів, наприклад цим. Подібних сервісів існує безліч, достатньо трохи погуглити.

Невеликі сайти (об’ємом менше 50 сторінок) можуть чудово обійтися і без карти. А для великих ресурсів бажано наявність ще і xml-карти, але про це вже в наступній статті.

Виникли питання? Що щось не виходить? Я завжди радий підказати в коментарях.