Що таке RSS?

3

Технологія RSS дозволяє істотно заощадити час тим, кому важливо бути в курсі новин на різних сайтах. У цій статті ми детально розглянемо не тільки теорію (що з себе представляє RSS), але і на практиці побачимо, де саме вона знаходиться на ваших улюблених сайтах і що з її допомогою можна отримати в результаті.

Уявімо, що є пара десятків цікавих сайтів. Як дізнатися про те, що з’явилися на них матеріалах? Заходити на кожен ресурс – не цінувати свій час, та й звідки знати, коли саме заходити? І саме тут нам на допомогу приходить технологія RSS, яка сьогодні доступна майже на кожному інтернет-ресурсі.

Знайомство з RSS. Теорія.

По суті, RSS — це стрічка новин веб-сайту. Тільки в «чистому вигляді» читати її не вийде, але нам і не потрібно. Замість цього ми один раз збираємо посилання на rss-стрічки потрібних сайтів і додаємо їх в один сайт-агрегатор.

Тепер, щоб перевірити всі ресурси, достатньо лише зайти на сторінку агрегатора і пробігтися по новинам. Подивимося, як це буде працювати:

Застосування на практиці.

Отримання стрічки

Для початку, варто розповісти про те, як знайти RSS-стрічку будь-якого сайту. У більшості випадків достатньо перейти зайти на нього і відкрити вихідний код сторінки.

 • Натисніть на сторінці правою кнопкою миші і в випадаючому меню виберіть «Перегляд коду сторінки», «Перегляд вихідного коду/тексту».
 • Альтернативний спосіб – перебуваючи на сторінці, натиснути CTRL+U.
 • У новій вкладці ви побачите той самий код.
 • Тепер натисніть сполучення клавіш CTRL+F і рядку пошуку введіть «rss».
 • Якщо RSS-стрічка у сайту одна, то вона буде в ділянці коду, що починається з «

  1-rss-search

  Бувають, звичайно, і винятки. Деякі ресурси мають кілька стрічок (наприклад, для кожної категорії), але звичайно в таких випадках на видному місці розташовується значок RSS з посиланням на кожну з них.

  2-multiple-rss

  У випадку з YouTube посилання на стрічку видно тільки на сторінці каналу, а не на конкретному відео.

  Тому просто зайдіть на сторінку і далі все легко знаходиться через той же вихідний код:

  3-youtube-rss

  Як використовувати RSS

  Тепер поговоримо про сервіси-агрегаторах, яким здобуті стрічки «згодувати».

  До речі, майже в будь – «читалки» можна створювати папки/розділи, щоб розкидати сайти за тематикою, а не змішувати все в один новинний потік.

  Існує 2 види подачі новин в стрічку: деякі сайти надають повний текст, а інші – лише кілька перших абзаців, а щоб продовжити, потрібно перейти за посиланням на сам ресурс. Якщо ви стикаєтеся з «анонсом», то це не залежить від читалки, та нічого не вдієш – шлях тільки один: на сайт-джерело.

  В якості прикладу розглянемо 2 онлайн-сервісу:

  Яндекс.Новини

  Посилання

  Для реєстрації можна використовувати не тільки пошту Яндекс, але і популярні поштовики і соц. мережі:

  4-yandex-news-auth

  З плюсів – російськомовний інтерфейс і можливість пошуку різного роду ЗМІ по базі Яндекс.Новин.

  Недоліком можна вважати неможливість сортування стрічок за створеним вами папок/розділів. Наприклад, всі стрічки, додані через RSS, відправляються в однойменну категорію, і не більше того.

  Щоб додати адресу стрічки, натисніть «Редагувати»

  5-yandex-add-rss

  Вкажіть адресу, натисніть «Додати» і «Зберегти».

  6-yandex-add-rss2

  Feedly

  Посилання

  Цей сервіс спеціалізується саме на RSS-стрічках, тому можливості тут ширше.

  Є не тільки підтримка папок, але навіть мобільний додаток для Android і iOS. Це дозволить залишатися в курсі новин навіть поза комп’ютера.

  Недолік один – англомовний інтерфейс. Але всі «спілкування» з Feedly зводиться до слів «Remove», «Edit», «Add» і тому подібним. Загалом, пара хвилин – і звикаєш. Тим більше, що групи все одно можна називати по-російськи.

  До речі, ролики YouTube можна дивитися прямо в рідері:

  7-feedly

  Висновок

  RSS-рідери існують і у вигляді програм, що встановлюються на комп’ютер. Але явних переваг перед сайтами вони не мають; один-єдиний плюс у вигляді можливості оффлайн читання і той «убивається» вже згаданим вище нюансом: багато ресурси віддають в стрічку тільки анонси.