Що таке сайт в Інтернеті

3

Сайт – це місце в інтернеті, в якому є певна інформація, розташована на сторінках. У будь-якого сайту в інтернеті є доменне ім’я – адреса, а також власник, який вирішує, що змінити і додати на сайт. Саме комплекс сторінок з інформацією називають сайтом, при цьому у кожного сайту є назва, яка часто збігається з доменним ім’ям.

Стаття буде складатися з наступних пунктів:

 • Загальна інформація про те, що таке сайт і навіщо він потрібен
 • Що таке сайт-візитка
 • Що таке фішинговий сайт
 • Що таке офіційний сайт
 • Що таке трастовий сайт
 • Що таке сайт сателіт

Загальна інформація про те, що таке сайт і навіщо він потрібен

В інтернеті ви знайдете надзвичайно багато сайтів, які доступні для користувачів, хоча є і ті, які закриті від загального доступу. На сайті є певну кількість сторінок, які видно після переходу на сайт, а також дизайн, система управління і певна тема, наприклад, сайт присвячений автомобілям або кулінарії. Всі сторінки являють собою текстовий документ, що містить елементи HTML, JAVA і XHTML. Зрозуміло, під час читання сторінок вони завантажуються на ваш ПК, так як їх зчитує браузер, далі вони видні на екрані як сторінки з корисною інформацією. За допомогою мови програмування змінюється структура сторінок: вставляються посилання, статті, мультимедіа файлів, у тому числі зображення і відео. У більшості випадків сторінки дуже прості, містять картинки і цікаві статті, але трапляються і складні сторінки, які довго вантажаться. Вони містять багато програмних модулів і всіляких функцій, що збільшує їх вагу.

Адрес сайта

Під час створення сайту зробити все одному практично нереально, потрібно звернутися за допомогою до дизайнерів, верстальникам і програмістам. Перший етап роботи здійснює дизайнер, він розробляє зовнішній вигляд і дизайн сайту, уважно вислуховуючи вимоги клієнта. Під час розробки дизайну також враховується аудиторія сайту та його завдання. Після цього за роботу беруться верстальники і програмісти, які роблять структуру сайту за допомогою тієї чи іншої мови програмування. Після створення сайту потрібно задуматися про цікавих матеріалах, які надовго утримають відвідувачів. Це можна зробити за допомогою письменників, звернувшись на біржу або знайшовши виконавця по знайомству. Потім починається один з найважливіших етапів – оптимізація і розкрутка сайту, фахівці додають сайт в каталоги, роблять цікаву рекламу, купують посилання і пишуть оптимізовані статті.

У наш час створення сайтів спростилося дуже сильно. Важко уявити, але перший сайт був розроблений в далекому 1991 році, його створив Тім Бернерс-Лі. Він виклав на сайт інформацію про технології World Wide Web, і розкрив повну суть новітньої розробки. Але мало хто здогадувався, що сайти стануть використовуватися в якості реклами для великого промислового підприємства. Зараз можна знайти соціальні мережі, інтернет-магазини, сайти з безкоштовним скачуванням будь-яких файлів і онлайн сервіси. В основному через сайти люди сповіщають широку аудиторію про будь-які зміни у своєму бізнесі, наприклад, створюють вакансію і шукають працівників. Це дуже вигідно, так як люди завжди будуть бачити нову інформацію про вашу компанію. Але щоб сайт сповіщав безліч людей про будь-які зміни, акції, знижки і так далі – потрібно домогтися його відвідуваності і популярності. Звичайно, реклама в газеті – невигідне рішення через обмеження в кількості слів, а рекламу по радіо навіть слухати ніхто не буде, а якщо й почує – не зможе вчасно записати або прослухає цифру в телефонному номері.

Саме цю проблему можна вирішити на сайті, ви не обмежені в своїх планах і можете викласти величезну кількість інформації, в тому числі відео та аудіозаписи. Завдяки тому, що сайт працює щодня, люди в будь-який момент можуть отримати цінну інформацію. Основна мета сайту – розповісти потенційним клієнтам про важливі зміни і вигідних пропозиціях вашого бізнесу. До того ж ви самі можете помітити, що актуальність телебачення, радіо та газет сильно впала, люди сидять в інтернеті і вважають його найкращим джерелом інформації, тому потрібно освоювати створення сайтів або знаходити надійних виконавців, які зможуть точно в термін виготовити вам такий сайт, який ви хотіли побачити. Звичайно, ви можете перечитати масу книжок, освоїти Photoshop і Dreamweaver для створення сайтів, але якщо ви займаєтеся бізнесом – ваш час обмежений, тому краще найняти фахівців.

Веб сайты в Интернете

Що таке сайт-візитка

Необов’язково викладати величезна кількість статей та іншої інформації на комерційний сайт, щоб розповісти про себе. Також непотрібно складного сайту з програмними модулями, вони просто-напросто ні до чого. Такі сайти створюються лише з однією метою – інформування клієнтів та їх залучення, тому безліч сторінок буде лише відволікати людей. Якщо ви не ведете великий бізнес і гроші відкладаєте виключно на закупівлю нового товару чи обладнання, вам потрібно придивитися до бюджетного варіанту свого сайту, а саме – сайту візитці.

У чому полягають основні відмінності візитки від інших сайтів?

 • Красивий, але дуже простий дизайн.
 • Кілька основних сторінок (зазвичай 5-7), де вказані основні послуги, контакти, як проїхати, заявка на зворотній дзвінок і інформація про компанії.
 • Низька вартість, як правило, все це з-за того, що сайт можна зробити за один-два дні, якщо виконавець несильно завантажений. Простота дизайну і відсутність складнощів у верстці роблять сайт дуже дешевим, приблизно в 3-4 рази дешевше, ніж сайт інтернет магазину.
 • З допомогою просування візитки можна знайти нових клієнтів або не втратити тих, хто хотів до вас звернутися, так як люди можуть знайти контакти, коли зайдуть в пошукову систему.
 • Непотрібно сильно витрачатися на рекламу, на відміну від реклами на радіо або телебаченні просування сайту набагато дешевше.
 • Під час звичайної реклами або спілкування з людьми на форумах та у групах соціальних мереж можна залишити адресу вашого сайту, щоб всі могли побачити фото продукції або вашого офісу, а потім знайти телефон і подзвонити в будь-який момент.
 • Можна ознайомитися з прайс-листами, причому зробити їх дуже красивими і зрозумілими для всіх людей.
 • Змінити інформацію або додати новину про проведення акції можна за лічені хвилини, що заощаджує ваш час.
 • За допомогою сайту візитки можна забезпечити собі пасивний дохід, якщо просунути сайт в пошукових системах, а потім давати рекламу при хорошій відвідуваності. Хоча просувати візитку складніше, ніж звичайні сайти, і використовувати її для заробітку не найкраща справа, все-таки це інструмент для інформування клієнтів.

Що таке фішинговий сайт

Створюють такі сайти шахраї, які переслідують лише одну мету – забрати собі дані про логін та пароль користувача на тому чи іншому сайті. У більшості випадків такі сайти створюються для перехоплення логіна і пароля у людини, який має високий рейтинг на torrents, або у відвідувача соціальної мережі, щоб використовувати сторінку для спаму. Створити такий сайт простіше простого: копіюєте зовнішній вид соціальної мережі, купуєте домен, що нагадує назву сайту (з заміною літери або з тире). Далі робите рекламу даного сайту на звичайних сайтах, де спливає інформація про отриманому повідомленні написано приблизно наступне: «Привіт! Я хочу з тобою познайомитися!», а на фото ставлять красиву дівчину. Зрозуміло, що людина натискає на гіперпосилання і потрапляє на сайт шахраїв, де починає кілька разів поспіль набирати логін і пароль, але на сайті все одно не пускає. Після цього він вже не може зайти через цей сайт, так як сторінку зламали.Адресная строка

Буває ще більш підла ситуація, коли люди створюють цілком нормальний сайт, але зобов’язують користувачів вказувати свою поштову адресу. Далі вони зламують вашу пошту, а потім починають ламати профілі на інших форумах і сайтах, а потім і в соціальних мережах, тому що люди часто використовують один пароль на всіх сайтах.

Що таке офіційний сайт

Сьогодні в інтернеті ви можете знайти інформацію про що завгодно, правда, знайти достовірну інформацію не так-то й просто, найчастіше викладають неіснуючі факти та міфи, щоб привернути увагу людей. Але якщо ви все ж хочете дізнатися останні новини про що-небудь, ви завжди можете зайти на офіційний новинний сайт, або на сайті інтернет магазину, щоб уточнити наявність того чи іншого товару і його вартість. Для цього напишіть в пошуковій системі – офіційний сайт, після чого вкажіть, що саме вас цікавить. Але все ж, що особливого у офіційному сайті, і чим він відрізняється від інших?

Справа в тому, що саме там викладають головні новини і повідомлення, про яких мають дізнатися люди. Його можна порівняти з сайтом, де оприлюднюються прес-релізи і основні публікації. Статус такого сайту офіційний, що говорить про повну правдивості інформації. При цьому під час дискусії багато люди спираються саме на даний сайт, викладаючи посилання на новину чи іншу інформацію. Наприклад, якщо хтось розповість вам, що з’явилося чергове пристрій, який заряджається через будь-яку розетку, ви не повірите, але після ознайомлення з інформацією на офіційному сайті всі ваші сумніви розвіються. Або якщо вам розкажуть, що з’явилися автомобілі, які заряджаються сонячною енергією і коштують так само, як і будь-який автомобіль, ви можете зажадати посилання на джерело і переконатися, що інформація не гідна вашої уваги.

Саме завдяки офіційним сайтам люди можуть перевіряти інформацію, так як будь-яка компанія турбується про думку громадськості про свої послуги та товари. Багато людей шукають дешеві тури в інші країни від туроператорів, при цьому вони не просто звертаються за допомогою до пошукових систем, а залишають повідомлення на форумах. Починається дискусія, один каже, що бачив тури в Барселону за 1000$, а інший, що це занадто низька ціна. Далі уточнюють назву туроператора і відправляють посилання саме на офіційний сайт, де з’ясовується правда.

WWW

Що таке трастовий сайт

Про даному виді сайтів більшість людей навіть не здогадуються, в основному їх створюють люди, які займаються створенням сайтів і заробляють на них гроші. Можливо, ви знаєте, що слово trust означає довіряти, тому назва сайту говорить сама за себе. Йому довіряють пошукові системи, тому будь-яке посилання на сайт проходить перевірку успішно. Але яким саме сайтам довіряють пошукові системи? У першу чергу тим, які мають старий домен і повністю унікальний матеріал. З цієї причини люди не купують нові домени, а набувають старі, хоча не завжди це виходить дешевше. Якщо на домені не було зареєстровано потенційно небезпечних сайтів з вірусами – він користується довірою в пошукових систем і можна створювати цілком успішні проекти. Також можна купувати і продавати посилання через спеціалізовані сервіси. Але шахраїв дуже багато, тому домен потрібно перевіряти, раптом сайт знаходився під фільтром і пошукові системи йому зовсім не довіряють.

Далі треба згадати унікальний матеріал на сайті, саме завдяки йому пошукова система підвищує вас у видачі, так як матеріал свіжий і неворованный. Потрібно замовляти унікальні статті з унікальними фотографіями, так як вас запросто можуть загнати під фільтр і понизити в пошуковій видачі. На такому сайті без проблем можна просувати низькочастотні і середньочастотні запити, в тому числі можливо просування високочастотних запитів, правда, воно дуже складне.

Читайте більш докладно про те, що таке траст сайту в іншій нашій статті.

Сайт

Що таке сайт сателіт

Даний сайт не є основним і служить помічником для головного сайту, наприклад, для кращого просування товару або послуги. Дуже часто сателіти використовуються для «захоплення» перших десяти результатів в пошуковій видачі з того чи іншого запиту, щоб конкуренти не могли піднятися вище. Також за допомогою сателітів заробляють гроші, зробити це просто – продаються посилання, встановлюється реклама від Google, партнерські програми і так далі. Значимість сателітів підвищують за допомогою обміну посиланнями, зрозуміло, статична вага сателітів теж збільшують, використовують для цього перелінковку.

Більш докладно, що таке сателіт читайте в нашій наступній статті.