Що таке віддалена робота?

4

Практично кожен новачок в інтернеті, зустрічає такий термін, як «віддалена робота». У його фантазіях відразу ж народжується бажання її отримати. Працювати на дому, в улюбленому інтернеті, без рамок по часу та належного графіка – мрія дуже багатьох. Та ще й заробітки здаються величезними. Чи Так це насправді і що означає ця віддалена робота?

Визначення:

Віддалена робота – це така форма зайнятості, при якій замовник та виконавець знаходиться на відстані (іноді значне, Нью-Йорк і Москва). До віддаленої роботи відноситься і фріланс, коли немає постійного роботодавця. Замовник в електронній формі надсилає завдання, а працівник в такій же формі надсилає свій звіт. Суть роботи в основному пов’язана з Інтернетом.

Віддалений працівник – це людина працює дистанційно від свого роботодавця, найчастіше, вдома або в своєму офісі. Подробиці всього завдання приходить в текстовому вигляді або озвучуються через Skype, телефонний дзвінок.

Далі ми розглянемо:

 • Види віддаленої роботи
 • Переваги заробітку поза офісу
 • Недоліки

Инфографика: удаленная работа в России

Основні види віддаленої роботи

Якщо ви досі не можете зрозуміти, чим можна займатися вдома в інтернеті і як при цьому ще й отримувати гроші. Розповідаю.

 • Програмування. Цю роботу не зможе виконувати кожен, тільки при наявності належного обсягу знань та досвіду. Проте платять за таку роботу дуже пристойні суми. Особливо вигідно співпрацювати з американськими або європейськими замовниками, які платять солідні гонорари і чітко розуміють, чого хочуть від виконавця.
 • Веб-дизайн. Тут також потрібно і знання і досвід, однак, значно менше, ніж у програмуванні. Маючи почуття стилю і креативність, навчитися роботі в Photoshop не складе особливої праці. Платять по-різному, одним копійки іншим мільйони, багато залежить від удачі і умінь.
 • Розробка і створення сайту. Робота частково стосується програмування, однак, при правильному підході можна обійтися і без глибоких знань коду. Тут краще мати команду, в якій один кодит, інший малює дизайн, третій пише статті і публікує їх. Така робота відносно нескладна, але вже близька до менеджменту і бізнесу. Іншими словами, тут потрібна комерційна жилка.
 • Просування сайту. На мій погляд, найцікавіша робота, трохи нагадує гру жанру «стратегії». Навчитися цього «ремесла» може кожен, однак, освоювати техніку доведеться шляхом проб і помилок. У мене ви зможете знайти багато статей на цю тему. При наявності свого блогу, де є особисті звіти по просуванню тих або інших сайтів, знайти замовника досить просто.
 • Робота з соціальними мережами. Сьогодні все більше людей цікавить SMO (просуванням в соціальних мережах, так як за відносно низьку суму грошей можна отримати постійний потік цільових клієнтів. Тема нова, конкурентів мало. Тому сміливо можна починати і «знімати вершки».
 • Журналістика. По суті одна з найпростіших професій з усіх віддалених. І з неї починає практично кожен другий чоловік, коли знайомиться з фрілансом. Популярність обґрунтована тим, що є завдання і «копійчані», типу рерайта певної статті, що зробити може практично кожен. Також є і нечувані гонорари. Можна працювати на журнал або газету, також віддалено. Оптимальним варіантом – робота копірайтером на агентство або самостійно шукати замовників. Копірайтерам і платять добре і роботу знайти не так складно, як посаду журналіста в газеті.
 • Робота з клієнтами. Спілкування з клієнтами може бути як віртуальна (по телефону або Skype) так і реальна (зустрічі, спілкування). Однак останній варіант виключає вашу мобільність, хіба що в офісі не будете з’являтися.
 • Переклад текстів. Сьогодні бізнес шукає нові ринки збуту не тільки в інших містах, але і в інших країнах. А знайти розумного перекладача не завжди просто. Велику цінність становлять перекладачі рідкісних мов: Китайської, Японської, наприклад.

Переваги такого заробітку

У цьому пункті, я постараюся об’єктивно розглянемо плюси удаленки:

 • Економія часу. Тепер не потрібно витрачати час, щоб дістатися до роботи і назад. А у великих містах на це йде до 4-х годин, які можна витратити куди більш розумним чином. А якщо врахувати збори та відпочинок після дороги, так, взагалі, вийде 6 годин. Життя не настільки довге, щоб витрачати його на такі речі.
 • Відсутність графіка та режиму роботи. Багатьох приваблює удаленка тим, що немає необхідності рано прокидатися і лягати, щоб встигнути виспатися і вчасно приїхати в офіс. Вихідні влаштовуєш теж собі сам. Що особливо зручно в сім’ї, коли дитини потрібно звозити до лікаря або з чоловіком разом провести вихідний. Вільний графік сподобається совами, які люблять працювати ввечері або навіть вночі.
 • Відсутність постійного контролю. Особисто я не можу працювати, коли кожен момент перебуваю під контролем. Головне – це результат, але багато начальників, особливо в країнах колишнього СРСР цього не розуміють.
 • Не важливий вік, стать і зовнішність. Якщо працювати неофіційно, то таким видом заробітку можна почати займатися в 14 років. Також зручно працювати людям старшого покоління, так як на звичайних посадах, ставлять вікові рамки (ніби це щось міняє). Часом людина в 60 років працює продуктивніше 20-річного. Маєте проблеми з зовнішністю – теж не біда. Ну і, звичайно, удаленка приваблює дівчат – немає зайвої уваги до себе і упередженості.
 • Можливість зміни начальника. Займаючись фрілансом, можна змінювати замовника, хоч кожен день, якщо він не влаштовує (платить мало, вимагає багато, складні завдання тощо). На постійній роботі, такого не зробиш.
 • Вибір завдання. Якщо в офісі поклали на стіл завдання, від нього відмовитися складно, а часто неможливо, так як поплатитися роботою. На удаленке – ви самі «правите балом». Таким чином, можна відбирати замовлення ті, в яких розкрити себе з кращого боку, і робота буде проходити в тягар.
 • Заробіток залежить від обсягу виконаної роботи. Якщо вважаєте трудоголіком і відповідально підходите до своєї роботи, то її оцінить лише той, хто платить за обсяг виконаної роботи. В оффлайн-е оплата погодинна, і один може весь день «в стелю плювати», а інший гарувати, хоча зарплати будуть однакові. Погодьтеся нечесно. Крім того, удаленка дозволяє працювати відразу з декількома замовленнями, щоб зайняти весь свій робочий час. Більше працюєте – більше заробляєте.
 • Працювати можна в будь-якій країні і місці. Ще один козир людей, які працюють віддалено. Ви можете жити в тій країні і місті, де зручно, а не там де знаходиться офіс. Захотіли змінити місце проживання – не проблема. Головне – це мати ноутбук і доступ в інтернет.
 • Можливість делегувати. При бажанні і належному досвіді можна взагалі побудувати для себе пасивний дохід. Найняти людей і роздавати свої замовлення їм, однак, платити за роботу менше, ніж замовник оплачує вам. Брати замовлень можна в рази більше, ніж змогли б виконати самостійно. Що означає більший прибуток, при цьому від вас вимагається лише контроль.

Недоліки

Тепер розгляну фактори, які можуть зупинити. Адже далеко не все так добре в цій справі, як могло здатися.

 • Заробіток залежить від обсягу виконаної роботи. Так, я не помилився! Цей пункт можна віднести, як до переваг, так і недоліків. Якщо не вмієте себе змусити працювати, то будете отримувати копійки, і більше мати проблем із замовниками з-за пізньої здачі замовлення. Не любите працювати – цей вид роботи не для вас. Тут не будуть платити гроші за неякісну роботу. Якщо сіли за комп’ютер – потрібно працювати. Не вмієте працювати швидко – теж мінус. Змиріться з тим фактом, що удаленка, яка б вона хороша не була, вона не для всіх.
 • Офіційне працевлаштування. Велика частина віддалених співробітників працюють неофіційно, це вигідно як замовнику, так і виконавцю – немає необхідності сплачувати податки. Але тоді звикнете до того, що для суспільства будете безробітним у всіх документах. Можна оформити індивідуального підприємця, однак, при невеликих доходах, це вдарить по сімейному бюджету, також додасть тяганини з документами.
 • Самодисципліна. Вкрай важлива риса характеру, яку слід мати кожному віддаленого співробітника. Вільний графік – це не означає, що можна не працювати. Пам’ятайте, що працювати потрібно, і часом доведеться змушувати себе, адже ніхто інший цього не зробить. Вільний графік лише допоможе знайти години, коли робота йде швидше і продуктивніше, що скоротить час, що проводиться за ПК.
 • Проблеми зі здоров’ям. Прагнення заробити більше призводить до того, що з-за комп’ютера ми практично не встаємо. А значить, погіршується зір, виникають проблеми зі спиною, шлунково-кишковим трактом. Також страждає психологічне здоров’я, так як весь день у напрузі, і вже стає складно розділити будинок і роботу. Всі дні проходять в одному приміщенні.
 • Відсутність соціуму. Ще один фактор, який негативно позначається на психіці. Можете стати замкнутим і досить нудним людиною, якщо будете довго працювати вдома в інтернеті, при цьому спілкування з іншими людьми буде обмежуватися рідними і близькими. Втрачаються такі важливі якості, як комунікабельність та відкритість, відповідно потім буде складніше влаштуватися на звичайну роботу.
 • Відносна нестабільність. Якщо потрапили на роботу в звичайний офіс, вас навряд чи звідти виженуть, хіба що через скорочення або якихось негараздів. Але таке трапляється вкрай рідко, найчастіше, люди працюють роками. У удаленке, а особливо у фрілансі, такої сталості немає. Співробітник потрібен лише на короткий термін для виконання визначеної задачі. Так, можливо, повернуться ще раз, але це буде нескоро. Тому потрібно перебувати в постійному пошуку замовлень. Хоча з часом замовники самі будуть вибудовуватися в чергу, якщо зумієте створити про себе правильну думку і належну популярність.

А ви хочете працювати віддалено? Відповіді пишіть в коментарях.