Способи просування сайту

4

Всім привіт! На цей раз ми б хотіли розповісти Вам про основні способи просування сайту, які популярні на сьогоднішній день. Однак популярний — не означає ефективний, тому всі способи були поділені на три основні групи: безкоштовні, платні і ефективні, платні і не ефективні. У безкоштовних методах ми навмисне не зробили градацію ефективності, так як вважаємо, що кожен з безкоштовних методів має свій, визначений ефект, нехай він дуже мізерний, але почавши збирати ці крихти, ми можемо і весь сайт згодом просунути за потрібне нам запитам, а також наростити “пузо” сайту.

Безкоштовні методи просування сайту

Незважаючи на те, що посилання продовжують зменшувати свою роль в просуванні, ефект від них все-таки є, тому в більшості випадків, а особливо, якщо бюджет на просування сайту не великий – можна скористатися безкоштовними методами для просування сайту в пошукових системах. Ми перерахуємо більшість з них, деякі мають ефекту більше, інші — менше. Вибирайте самі свій спосіб просування, але ми б порадили скористатися всіма перерахованими, якщо є час і можливість.Бесплатные методы продвижения сайта

 • Реєстрація в каталогах. Старий, але перевірений спосіб. Основну цінність складають каталоги: DMOZ і Яндекс Каталог.
 • Реєстрація в профілях сайтів. Існує величезна безліч сайтів, які дозволяють залишити посилання в своєму профілі, причому ніяк не закриту від пошукових систем.
 • Посилання з форумів: з профілів, підписів і розміщення посилань на самих повідомленнях. Найбільший ефект мають ті посилання, які розміщені в підписі або повідомленні + вони не повинні бути закриті. Ще більше ваги зможе передати посилання в тому випадку, якщо по ній будуть переходити люди.
 • Прес-релізи. Існують сайти, які дозволяють зробити прес-реліз свого продукту або компанії, також у них є поле для посилання.
 • Гостьові книги. Раніше були популярні гостьові книги, де можна було залишити свою думку про сайт, висловивши подяку або навпаки негатив. Так ось у них можна залишити своє посилання. Проте популярність таких книг згасла, тому знайти подібні сайти буде складно.
 • Гостьові пости. Велику популярність такі пости отримали в блогосфері. Посилання взамін на корисну статтю.
 • Обмін посиланнями/статтями. Дуже ефективний спосіб, як наростити хорошу посилальну масу, так і підняти позиції.
 • Коментування. Більше толку мають дійсно корисні коментарі, але з посиланням, ніж простий спам. Посилання можна залишити як у тексті, так і в спеціальному полі.
 • Бартер. Якщо грошей немає на посилання, то можна влаштовувати обмін, наприклад, Ви пишіть безкоштовно статтю і даєте її вебмастеру, а він ставить посилання зі свого сайту. Крім написання статей, можна у відповідь пропонувати, малювання шаблонів, банерів, іконок і т. п.
 • Виготовити шаблон для популярної CMS з посиланням в «футоре» на свій сайт. Якщо є навички у створенні шаблонів для CMS, то можете почати цим займатися, а в «футоре» залишати посилання на свій сайт. Таким чином, отримаєте чимало наскрізних посилань.

Платні, але ефективні способи просування сайту

Порівняно з безкоштовними методами, платних методів просування сайту здається набагато менше, але зате їх ефективність набагато вище!Платные, но эффективные способы продвижения сайта

 • Купівля вічних посилань. Вибирати потрібно виключно якісні майданчики. Місце покупки: GoGetLinks.Net.
 • Розміщення статей назавжди. Також слід зробити акцент на якісних донорах. Закуповувати статті бажано в Miralinks.ru. До статті можна додавати до 3-х посилань.
 • Комплексні прогони. Практично ті ж безкоштовні методи, тільки швидко і у великих кількостях. Економія роботи від декількох тижнів до місяців.

Платні і малоефективні способи просування сайту

Платних неефективних видів просування теж буде небагато, але їх слід запам’ятати і краще не застосовувати на практиці, якщо Ви турбуєтеся про свій бюджет і хочете заощадити не тільки на час або гроші, але й отримати якісну розкрутку свого сайту.Платные и малоэффективные способы продвижения сайта

 • Покупка посилань з щомісячною оплатою. Закупівля посилань на таких біржах, як sape.ru і подібних. Ефект є, але в порівнянні з вічними посиланнями, менш помітний.
 • Купівля банерів. Хоч пряма закупівля, хоч через сервіси — таке просування практично не має сенсу, якщо Вас цікавить саме зовнішнє просування сайту в пошукових системах.
 • Закупівля посилань низької якості у великих обсягах. Тут все сподіваюся зрозуміло: погані посилання у великих кількостях – згубні для просування.

На цьому ми, мабуть, закінчимо сьогоднішню статтю. Сподіваємося, що ви засвоїли для себе основні способи просування сайтів. А в одній з наступних наших статей ми напишемо про внутрішньої оптимізації сайтів, яка також дуже важлива в просуванні веб-проекту. До речі, також рекомендуємо прочитати статтю про те, як просунути сайт в Яндексі.