Створення сателітів: як створити сайт сателіт?

9

Я вже писав, що таке сайт сателіт і про те, скільки грошей можна заробити на сателітах. Настав час навчити читачів як створювати сателіти. Мануал буде великий і докладний, тому запасіться кави з печивом і уважно читайте.

Для того щоб сателіт довго жив і приносив дохід своєму власнику, потрібно зробити якісний сателіт і бути зареєстрованим в сапі. =)

Складові якісно створеного сателіта:
— Унікальний, читабельний контент.
— Зручна структура і приємний для очей відвідувача дизайн сайту.

На яку тему зробити сателіт?

Як показала практика, можна заробляти на сателітах будь-якої тематики. Нехай це буде хоч саты про квіти чи літератури. Тому морочитися з тематикою не має сенсу. Раніше всі радили вибирати комерційні тематики, але аналітика говорить протилежне: Залежність доходу від категорії сайту.

Взагалі, робіть сателіти на ті теми, які знайшли контент ;).
Я вже написав статтю де взяти унікальний контент для сайту. Припустимо, що ви визначилися, де будете брати контент або він у вас вже є. Тепер потрібно визначитися використовувати CMS для сателітів?

Сателіт на CMS або файли?

Багато хто, замість використання движка (CMS), створюють сателіти на файлах. Це може бути голий HTML або сайт на инклудах (Include – це функція PHP, яка вставляє вміст потрібного файал в сторінку).

Плюси створення сателітів на файлах:
1. Не потрібна база даних
2. Займає небагато місця на хостингу
3. Швидка швидкість завантаження сайту.

Плюси створення сателітів на CMS:
1. Простота установки
2. Великий вибір тим, шаблонів, плагінів і іншого матеріалу, який допоможе зробити сайт красивим і зручним.
3. Можливість зробити з сателіта СДЛ (сайт для людей) у майбутньому. Або якщо буде необхідно, з легкістю перенести весь контент на інший сайт/сателіт.

Висновок: CMS – це зручно. І, якщо ви хочете створити якісний сателіт, раджу робити його на CMS.

Я завжди робив свої сателіти на движках WordPress і Dle. Далі я розповім, як створити сайт-сателіт на WordPress.

Як створити сателіт на WordPress?

Відповідь коротко можна вмістити у чотири простих пункту:
1. Викачуємо сам движок свіжої версії. Я скачую російська WordPress тут.
2. Встановлюємо WordPress.
3. Викачуємо необхідні плагіни, активуємо їх і все налаштовуємо.
4. Наповнюємо сайт-сателіт контентом.

Тепер детальніше…
Ви можете спочатку встановити wordpress на денвер, а потім перенести його на хостинг. Або можете відразу робити сателіт на хостингу. У будь-якому випадку, якщо ви не знаєте, як зробити сайт на WP, читайте статтю: «Створюємо сайт самі».
Про те, який придбати домен та хостинг для сателітів, читайте тут.

Після установки WP, його потрібно налаштувати, вибрати гарну тему і встановити необхідні плагіни.

Російські теми для WordPress беремо тут:
http://www.wpbot.ru/
http://blogstyle.ru/
http://wordpresse.ru/

— Почистіть шаблон. З тим потрібно обов’язково очистити всі зовнішні посилання. Якщо ви не знаєте, як це зробити, чекайте, я напишу про це окремий пост найближчим часом.

— Забороніть коментування. В WordPress можна заборонити відвідувачам залишати коментарі. Або вирвати з коду форму додавання посилання нас сайт, щоб відвідувачі не залишали посилання. Або можна поставити плагін RC Link Redirector, який буде обертати всі посилання редирект, роблячи їх внутрішніми. Але якщо ви все ж дозволяєте коменти, то тоді доведеться ставити плагіни від спаму. Простіше їх заборонити.

Необхідні WordPress плагіни:

1. WP-PageNavi – для створення пагинации (навігація на сайті). Використовуючи PageNavi ми увиличим кількість сторінок сателіта.
2. RusToLat – перетворює «кракозябры» в урлах до записів нормальні латинські літери. Потрібен тільки, якщо ви будете використовувати буквене ЧПУ.
3. Simple Tags – плагін для створення міток і управління ними. Збільшимо з допомогою міток число сторінок.
4. Dagon Design Sitemap Generator – плагін для створення карти сайту. Завдяки йому, всі сторінки записів вашого сателіта стануть не вище третього рівня. (Посилання в Sape купуються лише на сторінках першого, другого і третього рівня, ось для чого ми це робимо.)

5. Google XML Sitemaps – для створення XML карти сайту.

За бажанням можна прикрасити сателіт на вордпресс такими плагінами:

1. Akismet – якщо ви не відключили коментарі, то поставте цей плагін. Він буде відсівати частина спаму. Також можете поставити плагін-каптчі, наприклад DCaptcha.
2. WordPress Database Backup – плагін буде робити бекап БД і відправляти його на пошту.
3. All in One SEO Pack – для оптимізації вашого сателіта.
4. RC Link Redirector – перетворює зовнішні посилання у внутрішні.
І т. д.

Трюки і поради:

Що важливо при створенні сателіта? Зробити його максимально схожим на корисний сайт для людей. Додати галерею, форум, чат – що завгодно. Але найголовніше – це, звичайно, контент…

Записи. Робіть записи різні за кількістю знаків. Бажано від 500 знаків і більше. Я на своїх сателітів робив записи від 1000 знаків. Буде здорово, якщо в записах буде картинка або навіть кілька.

Мітки. З допомогою Simple Tags можна додавати до записів мітки, які будуть окремими сторінками. Не робіть занадто багато тегів і прагнете робити так, щоб у кожного поста було не більше 3х міток. Наприклад на 100 записів — 20 міток. Тоді вийде, що кожна сторінка-мітка містить 5 записів. Буде здорово, якщо кожна мітка буде містити різні 5 записів. Так більше шансів, що мітки проіндексує Яндексом.

Чим більше сторінок у сателіта – тим більше дохід. Можна збільшити кількість сторінок сателіта з допомогою вбудованої в WP галереї, додавши в пости картинки і зробивши кожну картинку окремою сторінкою (там є таке у налаштуваннях вставки).

Не варто збільшувати кількість сторінок абияким текстом. Якщо ви робите сателіт про металургії, то дотримуйтеся тематики і не публікуйте статті про секс чи про що-небудь іншому.

Якщо ви плануєте робити багато сателітів, не робіть все сателіти однакової структури і звичайно використовуйте різні теми. Приміром, один сателіт створіть зі статичною головною сторінкою (дивіться налаштування читання), другий із звичайною, третій сателіт робіть з галереєю та форумом, і т. д.

Намагайтеся розміщати сателіти на різних серверах (хостингах) або використовуйте різні ip адреси. Я розміщав по 2 сателіта на одному ip.

Не посилайтеся з одного свого сателіта на інший. Багато роблять мережі сателітів…Але про них ще поговоримо…

Якщо ви робите сателіт руками, тобто пишіть/рерайтите статті самі, то я просто раджу вам робити сателіт на певну тему, з якої можна заробити не лише на продажі посилань. Наприклад, беремо партнерку ad1, реєструємося і створюємо сайти під один з офферов цієї партнерки. Сайт про знайомства, бізнесі, дієтах і т. д. Навіть якщо у вас не вийде в майбутньому заробити на трафіку, то цей сайт буде приносити прибуток на продажі посилань. Звичайно, заробіток на трафіку це окрема тема…

Приклад сателіта

Я обіцяв показати приклад сайту-сателіта. Ось, приміром, сателіт metallsity.ru
Він зроблений на WordPress. Контент – скан + невелика частина копіпаста. Для того, щоб виглядати більш СДЛнее, автор повісив у сайдбар «Новини металургії» від Яндекс.Новини.

Поки незрозуміло для чого зроблений сайт – то для просування свого ресурсу, то для продажу посилань. Але те, що цей приклад сайт-сателіт, сумнівів не виникає :)

Припустимо, що ви зробили сателіт. Що далі? Тепер чекаємо, коли його проіндексує ПС Яндекс. Можна не чекати, а допомогти Яндексу з індексацією. Але про це та інше ми поговоримо в наступних статтях.

Підписуйтесь на RSS. Всім спасибі!