Тематичний індекс цитування (тіц)

4

Є у пошукової системи Яндекс для оцінки сайтів якийсь показник — «тИЦ». В цьому пості, ми розберемо, що таке ТІЦ, від чого він залежить і навіщо потрібен. Насамперед, розглянемо кілька визначень, які будуть зустрічатися в пості.

Видача – відповідь пошукової системи на запит користувача. Результатом цієї відповіді буде сторінки зі списком посилань на сайти, які за версією ПС максимально відповідають запиту користувача. Наприклад, користувач вводить в рядок пошуку ПС фразу «що таке видача?», натиснувши кнопку пошук, на екрані з’являться посилання на сайти і трохи тексту зі сторінок сайту до цих посиланнях. Список цих посилань на сайти і називається видачею.

Ранжування — грубо кажучи, упорядкування.

Що таке тіц

тіц (CY)– розшифровується як тематичний індекс цитування – це метод оцінки сайту пошукової системи Яндекс. Даний показник в першу чергу розроблявся, для ранжування сайтів в Я. Каталозі (каталог Яндекса — Yaca, ЯК). Оцінка дається в цілому всього сайту, а не певній сторінці. Молодому сайту видається тіц рівний 0, мінімальне значення тіц = 10. Максимальне значення тіц, ніби як, не обмежена, наприклад, у Яндекса в даний момент тіц = 160000.

Від чого залежить тіц

Величина показника ТИЦ залежить від кількості і якості посилань, поставлених на ваш сайт з інших сайтів. Тобто, чим більше якісних ресурсів посилаються на Ваш сайт, тим вище у вашого сайту тіц.

Точний алгоритм підрахунку, скільки і яких потрібно посилань, для певного значення ТІЦ нам не відомий. Посилання з різних сайтів по-різному впливають на підвищення тИЦ, тобто різні посилання мають різну «вагу». Відомо тільки одне, що тематичні посилання дають вага тіц більше, ніж не тематичні посилання. Тобто, якщо у вас ресурс будівельної тематики і на нього посилаються будівельні сайти, то тіц вийде більше, ніж, якщо на нього посилалися ресурси про інтернет іграх.

ТІЦ не впливає на позиції сайту у видачі пошукової системи, але впливає на місце в Я. Каталозі, якщо в ньому є сайт. Помічено, що якщо сайт розміщений в ЯК, то йому наростити тіц простіше, ніж сайту, якого немає в цьому каталозі.

Як дізнатися тіц сайту?

Для того, щоб дізнатися тіц можна скористатися «грошиками«. Ввести url блогу і натиснути «Отримати код». Внизу з’явиться грошик з числом. Це число і є значення тіц. Ще кнопку-грошики можна розмістити у себе на сайті. тіц мого блогу приміром у даний момент такий: Яндекс цитирования

Можна безпосередньо перевіряти таким чином. Ввести в адресний рядок браузера: http://search.yaca.yandex.ru/yca/cy/ch/blogwork.ru/. Природно, замінивши адресу сайту blogwork.ru на свій.

Також в інтернеті можна знайти безліч сервісів перевірки тіц.


Більш детально про тематичний індекс цитування читайте тут.
Тепер ви знаєте, що таке тіц у наступному пості я розповім, що таке PR, а потім поясню для чого нашим сайтам потрібні ці два показника і як за допомогою них можна заробити.

__

P. S: А у вас який тіц? :)