Установка Joomla на хостинг

3

У цій інструкції ми розглянемо установку движка Joomla, а для прикладу візьмемо 2 найбільш поширені версії: 2.5.x і 3.x. Зупинимося на наступних моментах:

 • Відмінності версій 2.5.x і 3.x: для тих, хто не визначився з вибором
 • Завантаження движка і розпакування файлів на хостинг
 • Установка 2.5.x
 • Установка 3.x
 • Висновки

Основні відмінності у версіях Joomla

 • «Трійка» встановлюється простіше: менше кроків, менше запитань. Наочно різницю в процесі установки побачимо далі.
 • Інші поліпшення, що впадають у вічі, можна віднести до розряду зручності і краси: переміщення і сортування матеріалів в адмінці перетягуючи їх, а не виставлення і збереження порядкових номерів, як у 2.5, плюс змінений візуальний редактор статей та оновлений зовнішній вигляд самої адмін-панелі.
 • Але на користь версії 2.5 велику кількостей розширень і модулів, багато з яких донині так і не оновилися їх розробниками під 3.x.
 • Завантаження, відправлення на хостинг, налаштування

  Цей пункт загальний: спочатку ми завантажуємо потрібний дистрибутив (у прикладі — 3.3.3, але для 2.5 все аналогічно). На вибір — останні на даний момент версії, перекладені на російську мову.

  Скачати 3.3.3 | Завантажити 2.5.19

  Створіть на комп’ютері окрему папку і витягніть в неї вміст скачаного архіву. Запам’ятайте, де ця папка, т. до. ми ще до неї повернемося.

  Тепер розглянемо додавання файлів движка на хостинг на прикладі безкоштовного FTP-клієнта FileZilla. Цей процес майже не відрізняється при використанні будь-якої іншої програми, тому головне — зрозуміти принцип.

  Відео-інструкція

  Текстова інструкція

  Відкриваємо FileZilla і переходимо у вкладку «Файл» -> «Менеджер сайтів». Тут натискаємо на «Новий сайт» (1), отримуємо нову запис у списку сайтів (2) і тепер налаштуємо її:

  Новый сайт

  Потрібно вказати хост, порт, ім’я користувача та пароль. Все це автоматично висилається Вашим хостером на e-mail після реєстрації і вибору тарифного плану. Наприклад, потрібна частину листа може виглядати так:

  Часть письма

  В Менеджері Сайтів змінюємо тип входу (3) з Анонімного на Нормальний: так розблоковуються поля для введення логіна і пароля від FTP.
  Ввод данных

  Після натискання ОК менеджер збереже всі дані. Залишається підключитися до хостингу. Вибираємо з швидкого доступу наш сайт:

  Быстрый доступ

  Готово! Підключення встановлено. Наступний крок — перенесення викачаних файлів Джумлы.

  Ліва частина програми відповідає за відображення файлів на комп’ютері, а права — за відображення файлів на хостингу, куди ми їх і скопіюємо.

  У лівому вікні знаходимо нашу папку з файлами движка, виділяємо все і просто перетягуємо в корінь сайту (Найчастіше коренем сайту буде папку public_html або www).

  ПеретаскиваемПеретягуємо
  РезультатРезультат

  Забігаючи вперед скажу, що важливо відразу після установки зайти в панель керування і перейти на вкладку «Інформація про систему» -> «Права доступу на каталоги».

  Путь до вкладки в Joomla 2.5.xШлях до вкладки в Joomla 2.5.x
  И слегка другой вариант в 3.xІ злегка інший варіант 3.x

  Напроти кожного файлу із списку повинна стояти зелена, а не червона позначка. Якщо кожен каталог відзначений, як доступний, то все добре. Якщо ні — в FTP-клієнті знаходимо цю папку, натисніть на ній правою кнопкою миші і вибираємо пункт «Права доступу до файлу».

  У вікні пишемо 755 (папок) або 644 (файлів). Тиснемо ОК.

  Изменить атрибуты

  Подальша установка залежить від обраної версії Joomla.

  Установка Joomla 2.5.x

  Відео-інструкція

  Текстова інструкція

  Кроки 1-3

  Узагальнимо, т. к. в них розбиратися не доведеться. Просто вибираємо потрібну мову зі списку доступних, тиснемо «Next»:

  Выбор языка

  Потім система перевірить, чи підходить хостинг для установки:

  Проверка хостинга

  Якщо все відзначено зеленим кольором — тиснемо «Далі» (Пункт «Рекомендовані налаштування» можна не брати до уваги), а в третьому кроці приймаємо умови угоди:

  Принимаем условия

  Крок 4

  Тут вказуємо ім’я бази даних та логін/пароль для підключення до неї, а префікс таблиць залишаємо за замовчуванням:

  Данные БД

  Якщо у вас ще немає бази даних, то її необхідно створити в панелі управління хостингом. Єдиної інструкції тут немає, але найчастіше такий розділ в панелі управління містить слово «MySQL». А виглядає це приблизно так:

  DirectAdmin

  Або так:

  Beget

  Крок 5

  Необов’язкова налаштування FTP-доступу, яку теж можна пропустити. Вона ніяк не впливає на можливість надалі підключитися до сайту по FTP через клієнти начебто FileZilla, WinSCP і тому подібні.

  Крок 6

  Останній етап, що вимагає уваги. Придумуємо назву сайту, логін/пароль для облікового запису адміністратора і вказуємо e-mail для нього ж. Якщо з цим все зрозуміло, то про демо-дані варто розповісти детальніше.

  Це набір передвстановлених матеріалів, які налаштовують Joomla залежно від того, який тип сайту Ви збираєтеся робити. На цьому етапі потрібно вибрати один з чотирьох варіантів:

  • Блог
  • Візитка
  • Стандартний формат
  • Без встановлення демо-даних

  Вибір тих чи інших демо-даних — це лише процес навчання. В результаті їх все одно доведеться видалити і створити сайт так, як ви захочете. Вони пропонуються лише для наочності, щоб швидше зрозуміти, що за що відповідає в адмінці. Ставити їх чи ні — на ваш смак. Ось, як виглядає кожен варіант:

  Демо-данные Демо-дані «Блог»
  Демо-данные Демо-дані «Візитка»
  Стандартные демо-данныеСтандартні демо-дані
  Без данных, Без даних, «чиста» установка

  Порада: Якщо ви використовуєте демо-дані, то на час створення сайту можна включити режим, який буде підписувати ім’я і місце кожного елемента шаблону, щоб вам було легше знайти його в адмін-панелі. Для цього в адмінці потрібно перейти в розділ «Менеджер шаблонів» -> «Налаштування» -> пункт «Перегляд позицій модулів». Включаємо його, тиснемо «Зберегти і закрити». Заходимо на головну сторінку adres-sajta.ru/index.php) і додаємо в кінець адреси ?tp=1. Тепер, за посиланням виду adres-sajta.ru/index.php?tp=1 ви побачите назва модулів і секцій, в яких вони розташовані.

  Установка Joomla 3.x

  Відео-інструкція

  Текстова інструкція

  Крок 1

  На першому етапі ми задаємо назву майбутнього сайту і створюємо обліковий запис адміністратора, придумавши логін, пароль і вказавши e-mail.

  Создаём учётную запись Відразу кидається в очі те, що зміна мови відбувається миттєво, варто тільки вибрати потрібний із списку.

  Крок 2

  Тут настроювання аналогічна тій, що була при установці версії 2.5.x. Вводимо дані нашої бази даних (якщо її немає — потрібно створити в панелі управління вашого хостингу), тиснемо «Далі».

  Конфигурация БД

  Крок 3

  Залишилася лише перевірка хостингу на сумісність. Якщо хочете — можете встановити демо-дані для ознайомлення. Зауважу, що новачкові, який не розуміє всіх премудростей управління модулями, блоками і матеріалами, може бути складно їх потім видалити, тому цілком нормальним виходом буде переустановка движка, але вже без вибору демо-даних.

  Якщо ж не хочете витрачати на це свій час, то встановлюйте Джумлу відразу без них.

  Завершение установки

  Дочекавшись закінчення установки, видаляємо папку /installation/ натисненням відповідної кнопки, після чого з’явиться доступ до адмін-панель. Можна приступати до роботи!

  Висновки: що порадити новачкам?

  В актив «Трійці» можна занести більш просту установку. Але якщо ви ще самі точно не знаєте, яким буде ваш сайт, то відправившись на пошуки розширень можете зіткнутися з тим, що далеко не всі вони підтримують останню версію Joomla. А ось для 2.5 таких рішень повно. В цьому випадку краще залишитися злегка застарілої, але перевіреною, надійної і стабільної версії.

  Якщо ж ви не плануєте створювати складний сайт або всі цікаві вам плагіни підтримують третю Джумлу, то можна сміливо її використовувати. Також не забудьте вивчити інструкцію: Як оновити Joomla.