Установка MODx Revolution на хостинг

4

Не найвідоміша, але цікава і функціональна CMS. Єдина ложка дьогтю тут – це незвична система шаблонів. В іншому, движок не викликає особливих питань, а щоб все було зовсім зрозуміло – приготований цей мануал по поетапного встановлення.

Секретів і труднощів у встановленні modx на віртуальний хостинг немає – вона, як і всі сучасні CMS, намагається бути зрозумілою користувачу. Але, для наочності нижче представлений весь процес: від заливки файлів на хостинг, до редагування головної сторінки в адмін-панелі.

Приготування: завантажуємо движок і налаштовуємо FTP-клієнт

Скачайте архів з офіційного сайту. Існує 2 версії: traditional і advanced. Перша – для звичайної установки, як у будь-якого іншого движка, тому рекомендую саме її.

Скачати MODX Revolution

В архіві буде однойменна папка, а вже в ній – те, що треба залити на хостинг. Вийміть її вміст на жорсткий диск.

Содержимое дистрибутива

Для установки використовуємо FileZilla – програму для роботи з файлами на хостингу.

Завантажити

Встановіть і запустіть програму. Відразу з’явиться вікно менеджера сайтів, в якому потрібно створити підключення до хостингу.

Подключение к хостингу

Вкажіть свої дані. Ім’я сервера, логін і пароль для їх введення в FileZilla виберіть тип входу «Нормальний») від FTP хостер, як правило, висилає в листі після реєстрації.

Натисніть кнопку «З’єднатися», після чого побачите список директорій вашого хостингу. Зайдіть в кореневу папку сайту (/www/, /public_html/ або /home/).

Перетягніть у неї все розпаковані з архіву файли движка і дочекайтеся завершення завантаження.

Загрузка

Установка MODX

Перейдіть за адресою http://вашсайт/setup/

При наявності помилок, пов’язаних з папкою /core/, перевірте права на цю папку і на наступні всередині неї: /packages, /cache, /імпорт, /export. Права повинні бути 700, 755 або 777 (останнє – тільки на час установки, потім поверніть 755).

Зміна прав доступу відбувається в FileZilla: для цього натисніть на потрібному файлі/папці правою кнопкою миші і виберіть «Права доступу».

Права доступа

Перший екран – вибір мови установки. Ставимо «ru» і тиснемо «Select».

Далі – майже всі залишаємо за замовчуванням, тільки права, яких призначає нового каталогу ставимо 0755. Далі.

Параметры установки

Вводимо налаштування БД. Ім’я користувача, бази і пароль від неї ви можете знайти або створити в панелі управління хостингом. Все інше – як є. За натисканні на посилання «Перевірити з’єднання» система спробує підключитися до БД з вказаними вами даних і якщо все добре, перейде до наступного етапу – вибору кодування бази.

Кодировка БД

Тут теж залишаємо все в форматі utf8, після чого натискаємо на «Спробу створення або вибірки».

Попытка создания

Останнє, що залишається зробити перед установкою – це створити профіль адміністратора, вказавши логін, пароль і e-mail. Тиснемо «Далі».

Создание профиля

На новій сторінці система виведе список перевірок та їх результат. Всі тести діляться на 2 типи:

  • Перевірка прав на папки та файли (існування каталогу і можливість запису в нього)

Якщо з якоїсь з директорій виникла проблема – поверніться в FileZilla, пройдіть за вказаною в тесті шляху і виставте на папку або файл потрібні права (755)

  • Перевірка налаштувань хостингу

Тут від вас мало що залежить і якщо якась потрібна функція хостингу відключена – пиши в тех. підтримку з зазначенням непрацюючої функції: якщо є така можливість, вони включать необхідну настройку для вашого облікового запису.

Коли всі пункти перевірки будуть відзначені зеленим, натискаємо «Встановити».

Отчет об установке

При успішній установці можна натиснути «Далі», а якщо система повідомляє про помилку, то виберіть «Показати попередження».

Наступний крок – посилання для входу в адмін-панель і пункт, який видалить папку /setup з кореня сайту – це вбереже від випадкової або навмисної перевстановлення. Виберіть його і натисніть «Вхід».

Вход

Готово! MODX встановлена.

Якщо користуєтеся їй вперше, то не лякайтеся, коли, перейшовши на головну сайту ви побачите лише порожню сторінку.

В адмінці є вкладка «Ресурси» (створені сторінки сайту), серед яких є поки тільки «Головна». Відкрийте її, напишіть що-то в полі, «Вміст» і збережіть. Якщо виявите написане на сайті – значить, все працює, а подальше зміст і вигляд сайту – цілком і повністю на вас. За зовнішній вигляд відповідає розділ «Елементи» → Шаблони.

Панель

Висновок

Установка MODX проста і за часом порівнянна з іншими CMS. Єдине, чим вона може збентежити нового користувача – це системою шаблонів, з якої вас після інсталяції залишають один на один, «нагородивши» лише спливаюче вікно з довідкою англійською мовою. Але розібравшись з основами, движок стає досить зручним.