Встановлення Drupal

3

Для того, щоб показати користувачам інтернету яку-небудь інформацію, необхідно розмістити її на сайті. А для роботи будь-якого сайту, будь то новинний портал або сайт, присвячений жіночій тематиці, автомобілів або комп’ютерів, необхідний движок. Це основа будь-якого сайту, сукупність функцій і можливостей, які дозволяють управляти інтернет-ресурсом, оформляти його за власним смаком, додавати теми і коментарі.

Одна з найпопулярніших систем — CMS Drupal. Її часто використовують і для роботи блогів і розміщення їх в мережі, і для створення солідних інтернет-проектів.

Вміст статті:

  • Як встановити Drupal російською мовою (попередні дії)
  • Докладна інструкція з встановлення Drupal

Як встановити Drupal російською мовою (попередні дії)

Якщо знайомство з блогами у вас вже відбулося раніше і ви самі неодноразово ставали їх читачем і коментатором, то з часом у вас з’явиться бажання створити свою власну сторінку. Для початку доведеться прочитати трохи корисної інформації про те, що являє собою Drupal і чим вона відрізняється від інших движків. Сам процес установки простий і може відняти два-три години вільного часу. Вкладення грошей движок не зажадає: продукт представлений абсолютно безкоштовно, і в цьому одна з її вагомих переваг. Все, що вам доведеться витратити гроші, — це придбання хостингу і домену.

Вибираємо ім’я для майбутнього сайту, купуємо хостинг і оплачуємо домен. Тепер можна приступати до роботи з Drupal.

Найзручніше в даному випадку працювати з ftp-клієнтом. Перед початком установки закачуємо пакет з потрібними нам файлами з сайту http://drupal.org. На свій комп’ютер.

Без наявного і оплаченого хостингу нічого не вийде. Це таке місце у всесвітній павутині, на якому буде розташовуватися ваш сайт з усіма його даними і файлами. На хостингу встановлюється і движок – основа сайту. Краще віддати перевагу хостингу, на яких є PHP і MySQL. У представленому розмаїтті хостингів в основному всі містять те, що нам потрібно. Тому орієнтуємося на більш доступну ціну і набуваємо хостинг для початку роботи. В принципі, можна обійтися і безкоштовним хостингом. Але в цьому випадку можливості майбутнього сайту будуть дуже обмежені, як і розміри завантажуваних файлів.

На наступному етапі роботи здійснюємо реєстрацію доменного імені. Присвоюємо сайту назву, здійснює реєстрацію на одному з доменів .net, .ru, рф або .com. В полях, де потрібно вказати сервера тих імен, які служать зазначенням адреси хостера, вписуємо ns1 і ns2. Їх вам надасть провайдер. Для тих, хто не розбирається в тких тонкощах, краще скористатися комплексною послугою і придбати хостинг з доменом від одного провайдера, наприклад, в компанії reg.ru.

Після того, як доменне ім’я стало доступним, можна сказати, що була створена якась сторінка. В інтернеті вона відразу не з’явиться. Повинно пройти як мінімум два дні, щоб провайдери змогли прописати це ім’я у своїх маршрутах. Тільки потім створена сторінка стане видною в мережі.

Переходимо до наступного етапу. Управління хостингом. Додати сайт, бази даних

Відкриваємо панель, яка дозволяє здійснювати управління хостингом. Для входу в неї буде потрібно ввести пароль. Додаємо новий інтернет-ресурс, вписуємо ім’я домену, яке було вами зареєстровано. Потім створюємо базу даних, запам’ятовуємо і на всяк випадок окремо записуємо ім’я бази і пароль для входу в неї.

Викачуємо свіжу версію продукту Drupal.

Творці цієї системи регулярно оновлюють її, тому застарілою версією користуватися безглуздо. У них можливі неполадки і недоробки. Скачати Drupal можна на сайті, який є офіційним — www.drupal.org

Є один нюанс: система Drupal випускається в англійській версії. Щоб скачати русифікатор, заходимо на сайт http://drupaler.ru/translate/languages/ru/export?project=drupal і завантажуємо його до себе на комп’ютер. Серед ваших файлів і папок на комп’ютері з’явиться папка з російською версією продукту.

Докладна інструкція з встановлення Drupal

Тепер приступаємо безпосередньо до установки. На комп’ютері бажано встановити Денвер або щось йому подібне. Саме Денвер як не можна краще підходить для роботи з Друпал, тому розглянемо установку саме на цьому локальному сервері, як радять досвідчені веб-майстри.

Процес встановлення Drupal на локальний сервер виглядає так:

Процесс установки Drupal

Якщо ви використовуєте PhpMyAdmin, то створюємо там базу даних для встановлення PhpMyAdmin. Іншими словами, в браузері вводимо запис: http://localhost/tools/phpmyadmin, після чого перед нами відкриється сторінка з функціями адміністрування. У полі Createnewdatabase вписуємо ім’я, присвоєне новій базі даних. Нехай вона буде називатися “drupal”. Все, процес створення бази даних завершено.

Встановлення починаємо з розпакування файлів дистрибутива в ту папку, яка була створена в C:\WebServers\home і названа, наприклад, www. Викачані файли з архіву розпаковуємо саме сюди. Після цього система може вимагати виконати перезавантаження Денвера. Навіть якщо вона цього не потребує, перезавантажуємо його самостійно і дивимося, чи з’явилася папка, яку ми додавали у файлі з назвою hosts. Тестову версію сайту можна тепер знайти в інтернеті за адресою http://drupal/. Заходимо туди і приступаємо до установки.

приступаем к установке

Система запропонує вам два варіанти інсталяційних файлів: стандарт і мінімальний. Вони відрізняються функціональними можливостями і деякими технічними характеристиками. На офіційному сайті є ще й інші профілі, але ми не будемо заглиблюватися в їх розгляд.

Нам підходить профіль Standard. Вибираємо її, нажимаємо Saveandcontinue. Відзначимо, що якщо вибрати профіль «Мінімал», то згодом все одно доведеться додавати вручну деякі функції, а це не зовсім просто і забере багато часу. Особливо це не підходить для новачків.

язык - английский

Коли система запропонує зробити вибір мови, не замислюємося і не гальмуємо на цьому пункті. Тут тільки одна мова — англійська. Він нам і потрібен.

Жмем «продолжить»

На скріншотах представлені картинки і те, в якій послідовності і що потрібно натискати. Тиснемо «далі».

Не прерываем процесс установки

Не перериваємо процес установки. Коли він буде закінчений, система про це повідомить.

ввести логин и пароль

Відкрилося нове віконце запропонує ввести логін і пароль до нього для того, щоб можна було входити в систему Drupal. У заповненні полів з назвою сайту, часовим поясом і можливістю автоматичних оновлень не повинно виникнути труднощів. Після заповнення продовжуємо і переходимо на нову сторінку.

Visit your newsite

Тепер система привітає нас з успішною установкою і запропонує переглянути те, над чим ми працювали. Переглянути створений новенький сайт можна за адресою: Visit your newsite

админ-панель

На малюнку показана адмін-панель. Характерною рисою останньої сьомої версії Drupal є те, що адмінка в ній відображається накладання.

Тепер переходимо до одного з найбільш важливих процесів установки – русифікації.

Для початку завантажуємо модуль l10n_update, підходящий для сьомої версії, яку ми і встановили. Після цього розпаковуємо архів сюди: /sites/all/modules. Це папка, яка знаходиться в каталозі на Друпалі ось тут: C:\WebServers\home\drupal\www\sites\all\modules.

modules

Після розпакування переходимо на сторінку, де відображені модулі.

Locale

Localization update

Потрібно додати два додаткові модулі до переліку тих, які вже є в ньому. Це модуль ядра — Locale, а також модуль Localization update. Перший потрібен для забезпечення підтримки локалізації, а другий – власне для локалізації. Щоб додати ці два модуля, відзначаємо їх галочками і переходимо далі.

Далі зосереджуємо всю свою увагу по максимуму. Локалізація Drupal вимагає додавання мови в менеджер локалізації і визначення його як мови за замовчуванням. Після цього можна використовувати модуль Localizationupdate, щоб здійснити переклад на російську. Все те, що зараз було описано словами, може бути не всім зрозуміло, тому уважно розглядаємо скріншоти.

Configuration выбираем вкладку Languages

На сторінці Configuration вибираємо вкладку Languages і натискаємо.

AddLanguage

У віконці з мовами натискаємо Add Language.

Русский

Побачивши напис «Російський», ставимо позначку навпроти нього. Це, що і було нам потрібно!

подождать несколько минут

Тепер система знову сповіщає про успішних діях і просить почекати кілька хвилин, щоб записати всі рядки, що необхідні для русифікації інтерфейсу.

Теперь там добавлен русский язык

Після завершення процесу запису, знову повертаємося на сторінку, де перераховані мови. Тепер там доданий російська мова, як ми і хотіли. Але його потрібно вибрати мовою за замовчуванням. Відзначаємо його галочкою і тиснемо Save configuration.

Save configuration

Процес встановлення Drupal разом з його русифікацією можна вважати завершеним! Вітаємо! Ви блискуче впоралися з цим завданням!