Як дізнатися відвідуваність чужого сайту?

5

Для того щоб дізнатися відвідуваність чужого сайта, існує кілька простих і безкоштовних способів: аналіз інформації спрямованої рекламодавцям, перегляд відкритих даних з лічильників на сайті, аналіз через кнопки рейтингів, а також за допомогою плагінів для браузера. Всі ці способи ми постараємося наочно розглянути в нашій сьогоднішній статті.

Дивимося відвідуваність сайту через:

  • Відкриті дані
  • Лічильники даних
  • Кнопки рейтингів
  • Плагіни статистики для браузера

Вивчення відвідуваності сайтів – невід’ємна частина просування свого ресурсу.

Відкриті дані

Деякі веб-майстри самі вказують відвідуваність свого сайту для потенційних рекламодавців. Як правило, цю інформацію вони надають на окремих сторінках: «Про сайт» або «Рекламодавцям». Посилання на сторінку частіше знаходиться вгорі сайту, але і буває внизу. На такій сторінці може бути розміщена статистика відвідуваності сайту за кілька місяців, динаміка зростання відвідуваності, а також скріншоти лічильників та інші статистичні дані. Ось один з прикладів таких даних.

Статистика для рекламодателейСтатистика для рекламодавців

Лічильники даних

Для того щоб дізнатися кількість відвідувачів сайту, іноді достатньо просто опуститися вниз його сторінки, і там може бути розміщений лічильник відвідуваності. Ось як, наприклад, виглядають лічильники від LiveInternet, які найбільш часто використовуються веб-майстрами.

Счётчики LiveInternetЛічильники LiveInternet

В залежності від вибору веб-майстром типу лічильника, ви можете отримати ту чи іншу інформацію про відвідуваність сайту. Є лічильники, включають в себе один-два показники, а є і ті, які дають більш-менш розгорнуту інформацію про відвідуваність:

  • На поточний момент;
  • За добу;
  • За тиждень;
  • За місяць.

У лічильниках від LI не переплутайте показник кількості переглядів з кількістю відвідувачів.

Те ж саме стосується і лічильників від Яндекс.Метрики, в якому розташовується інформація про відвідуваності за таким же принципом. Іноді лічильник Яндекс.Метрики буває з відкритими даними, для цього потрібно просто клікнути по кнопці.

Данные Яндекс МетрикиДані Яндекс Метрики

Кнопки рейтингів

У деяких випадках статистика сайту доступна за рейтингом сайту. Ось приклад кнопок популярних рейтингів: LiveInternet, Рейтинг Mail.ru і Рамблер ТОП100.

Кнопки рейтингов сайтовКнопки рейтингів сайтів

Якщо на сайті є кнопка Рамблера, то вона може вести на дані свого рейтингу, в якому буде вказана відвідуваність сайту.

Данные Рамблер ТОП100Дані Рамблер ТОП100

Така ситуація і з кнопкою Mail.ru. Необхідно натиснути на неї, і ви перейдете в рейтинг, у якому також відображається відвідуваність сайту.

Данные рейтинга Mail.ruДані рейтингу Mail.ru

Плагіни статистики для браузера

Якщо вам достатньо часто потрібно дивитися статистику того чи іншого сайту, то рекомендуємо встановити спеціальні плагіни (доповнення) від LiveInternet і RDS.

LiveInternet

Якщо вас цікавлять тільки дані відвідуваності сайту, то достатньо встановити Плагін статистики від LiveInternet, кнопка якого встановиться в правому верхньому куті браузера. Даний плагін можна встановити на будь-який браузер: Chrome, Mozilla Firefox, Яндекс.Браузер Opera. Відкриваючи чужий сайт, на кнопці плагіна буде показано його місце в рейтингу LI.

При натисканні на кнопку і ви отримаєте більш детальну інформацію про відвідуваність сайту, якщо на ньому буде встановлено і відкрито лічильник від LI.

Плагин статистики LiveInternetПлагін статистики LiveInternet

У разі якщо статистика сайту буде закрита, то можна спробувати «підводним» шляхом отримати дані. Для цього необхідно натиснути на посилання цифри, що позначає місце сайту в категорії рейтингу LI.

Данные плагина LIДані плагіна LI

Після цього ви побачите такий рейтинг.

Рейтинг LiveInternetРейтинг LiveInternet

В даному рейтингу навпроти кожного сайту буде показана відвідуваність на поточний момент. Так як трафік на сайті нерівномірний, а приходить сплесками (так як максимальний пік відвідуваності припадає на вечір), тому дані на 12 годин дня множити вдвічі неправильно. Для отримання добового показника можна подивитися ці дані ближче до опівночі по Москві, але чекати – не раціонально, адже можна скористатися іншим способом.

Щоб дізнатися орієнтовну відвідуваність сайту, перейдіть по посиланню стоять поруч у рейтингу сайти. Висока ймовірність того, що можна буде отримати дані щодо статистики відвідуваності з них. Наприклад, дізнавшись відвідуваність верхнього і нижнього сайтів з рейтингу, можна буде вирахувати середнє значення, яка зорієнтує на відвідуваність цікавить сайту.

RDS

Для того щоб постійно вести моніторинг відвідуваності сайту, можна скористатися спеціальним плагіном, для установки RDS-бару. У цьому додатку є окремий блок відображає відвідуваність сайту, якщо така інформація доступна на сайті.

RDS БарRDS Бар

Даний плагін доступний для всіх браузерів, що підтримують установку доповнень: Chrome, Mozilla Firefox, Яндекс.Браузер Opera. Взагалі, дуже рекомендуємо встановити RDS-бар, він стане в нагоді веб-майстрам, які часто займаються веб-аналітикою.

Це всі доступні на сьогоднішній день способи, які допомагають дізнатися відвідуваність чужого сайту. Якщо ж ви вивідали інші варіанти – можете поділитися своїм досвідом з читачами нашого блогу.