Як оновити WordPress?

3

Стаття в допомогу тим, хто збирається оновитися до актуальної версії движка, але ще жодного разу цього не робив. Спершу ми навчимося робити резервну копію, щоб повернути сайт в робочий стан, якщо щось піде не так, а потім розглянемо 2 способи установки оновлень WordPress.

Оновити WordPress можна двома способами: самостійно замінюючи файли, або зробити це в автоматичному режимі. Обидва способи ми розглянемо, а заодно поговоримо про те, як зробити процес оновлення безпечним і як не втратити важливі зміни, якщо ви їх вносили.

Створення резервної копії сайту

Перший пункт обов’язковий для будь-яких оновлень. Створити резервну копію сайту (включаючи базу даних) краще всього за допомогою плагіна або хостингу. Але оскільки хостинг-панелі один від одного сильно відрізняються, для прикладу скористаємося плагіном (завантажити).

Якщо він з якихось причин не підійде – використовуйте будь-який інший. Незважаючи на те, що плагін давно не оновлювався, він, як і раніше, справляється з останніми версіями WP.

 • Встановіть активувати плагін.
 • Переходимо в «Configure Google» -> «Backup Settings» і в полі «Backup Folder» вписуємо майбутнє ім’я архіву з копією. Наприклад, «site». Натискаємо «Save».
 • Вкладка «Manage Database». У рядку «Database Backup» вибираємо «Yes», тиснемо «Save».
 • Вкладка «On Time Backup»: натисніть «Backup». Почекайте завершення.
 • On Time Backup

  Після створення резервної копії, підключіться до хостингу по FTP і перейдіть в папку /wp-content/. В ній будуть створені 2 нові: /backup, в якій буде архів з усіма файлами сайту, та /db – з копією бази даних. Обидва ці файлу завантажуємо до себе на комп’ютер.

  Що робити, якщо деякі файли движка були змінені під свої потреби?

  Ми зараз говоримо про файли, що знаходяться поза /wp-content/.

  Я пам’ятаю, які змінювалися файли

  В ідеалі, звичайно, ви повинні мати під рукою імена всіх документів, які змінювали. Якщо так, то просто перегляньте список файлів, які порушені в оновленні. Зробити це можна, зайшовши в нотатки про версіях WordPress і вибравши ту, що вам пропонують встановити.

  Увага! Якщо ваша версія «відстала» не на одне оновлення, а на більшу кількість, то перегляньте нотатки про кожного, що вийшла після вашої. Якщо в списках оновлених файлів ви своїх змінених не побачите – можна оновлюватися (але все одно зробіть їх резервні копії, на майбутнє).

  Я не пам’ятаю, що було відредаговано

  Якщо ви не впевнені, які файли модифікували, то доведеться пробігтися очима по всіх папок і подивитися дати останньої зміни кожного файлу (відображення дат є в будь-якому FTP-клієнта, або навіть в простому «Провіднику» Windows, через який теж можна зайти на FTP). Якщо у більшої частини стоїть одна дата, а у деяких – інша, то відкрийте їх і подивіться. Можливо, ви їх і змінювали.

  На майбутнє – залишайте в змінених документах коментар, за яким можна буде їх знайти. Скажімо, в .php файл коментарем вважається все, що знаходиться /* в таких ось значках */. Тоді ви зможете викачати всі файли собі на комп’ютер, а потім, використовуючи той же Notepad++ (Пошук –> Знайти в файлах) знайти всі документи з текстом-міткою:

  В поле «Find what» вказуємо нашу мітку, яку залишили в змінених файлів.

  «Replace with» — нічого не пишемо, так ми зможемо просто відшукати потрібні документи.

  «Directory»: шлях до папки, в якій лежать всі файли сайту.

  Найти в файлах

  Натискаємо «Find all» і на виході отримуємо список php-документів.

  список php-документов

  Стандартне оновлення блогу

  Найменш витратний за часом і силами варіант (І все одно, робіть бекап!).

  1. Коли ви бачите на головній сторінці адмін-панелі повідомлення про те, що доступна нова версія движка, натисніть на посилання «будь Ласка, оновіть систему».

  Пожалуйста, обновитесь

  2. На вибір доступні 2 версії: та, на мові якої працює блог (у прикладі – російськомовна) і англійська. Кнопка оновлення для версії на вашій мові виділена іншим кольором. Натисніть її.

  Кнопка обновления

  3. Протягом декількох хвилин все буде автоматично оновлено, після чого вас «перекине» на екран з інформацією про оновлення. Готово!

  Готово

  Оновлення WordPress вручну

  1. Вибираємо і викачуємо бажану версію з офіційного списку.

  2. В отриманому архіві буде папка «wordpress», а в ній – всі файли, які потрібно залити на хостинг (але «wp-content» відразу видаліть, закачувати не будемо). Витягаємо їх в будь-яку папку на комп’ютері.

  3. З хостингу видаляємо всі, крім:

  • .htaccess (якщо ви його змінювали вручну; наприклад, прописували редирект)
  • Папки /wp-content/ (тут всі ваші плагіни, теми, а тепер ще й бекап)
  • wp-config.php (цей файл підключає сайт до бази даних)
  • robots.txt (якщо налаштовували)
  • sitemap.xml
  • будь-яких інших папок і файлів, створених вами

  Якщо у вас відвідуваний ресурс, та ще з постійною аудиторією, то навіть десятихвилинний простий може напружити людей. Тому, на час видалення і завантаження пропоную в корінь сайту додати файлик index.html з оформленою написом на кшталт «На сайті ведуться технічні роботи».

  В іншому випадку на час видалення файлів користувачі будуть бачити щось подібне:

  удаления файлов

  Як варіант – скористайтесь візуальним онлайн-редактором HTML, в якому можна зробити хоча б таку «загушку»:

  Заглушка

  4. Все, що ми розпакували з архівної папки /wordpress/, відправляємо на хостинг в корінь сайту.

  5. Заходимо на наш сайт. Він вже працює, але як тільки зайдемо в адмінку, то побачимо повідомлення:

  Обновление БД

  6. Підтверджуємо оновлення, після чого сайт остаточно оновлено.

  7. У адмін-панелі можна побачити версію движка.

  Версия WP

  Підсумок

  Труднощі можуть виникнути лише при оновленні з дуже старої версії, якщо при цьому ви вже змінили багато файлів в самому движку. Тут доведеться вносити правки заново, вручну, оскільки різниця в коді версій 2.x, 3.x і 4.x велика: не оновивши всі файли, можна порушити нормальну роботу. В інших ситуаціях, оновлення – процедура проста і швидка.