Як підняти сайт в Яндексі?

4

Яндекс – це головна пошукова система в Рунеті. Вона дає понад 60% трафіку на сайти, а на деякі і всі 100%. Якщо хочете отримати трафік з Росії або з сусідніх країн, Ви повинні в першу чергу підлаштуватися під умови Yandex. Підняти сайт безкоштовно в Яндексі складно, однак це можливо. Секретів просування багато, однак, основним радою є – комплексне просування сайту у всіх сферах інтернету.

Далі статтю ми розділимо на дві частини: платне і безкоштовне підняття сайту в Яндексі. Ви самі зможете вибрати оптимальний варіант.

Як підняти сайт в Яндексі безкоштовно і самостійно

Поспішаємо Вас розчарувати: далеко не всі пошукові запити подаються підняття. Безкоштовно підняти сайт у видачі можна при дотриманні хоча б двох умов з перерахованих нижче:

 • Сайт НЕ має комерційну тематику;
 • Проект створено більше 2-3 років тому;
 • На сторінках web-сайту лежить виключно унікальна й корисна інформація;
 • Сайт починає своє просування з низькочастотних запитів.

Ми згодні, що бувають винятки, але вони лише підтверджують правило: просунути молодий комерційний сайт з високочастотними запитами в Яндексі – практично нереально.

Для успішного просування Вам потрібно правильно скласти план розвитку, який повинен відповідати таким пунктам:

 • Почати просування краще з низькочастотних запитів не комерційної тематики.
 • Регулярно (не менше 3-4 разів на тиждень) оновлювати сайт.
 • За статистикою, ті сайти, які стають успішними вже на 2-ій – 4-ий місяць свого існування мають від 200 до 300 статей. Кожна станиця завжди написана під конкретний пошуковий запит.
 • Писати статті виключно вищої якості. Раніше на блозі BlogWork.ru ми вже писали, як навчитися писати статті. Якщо говорити коротко, то статті повинні бути великими (повністю відповідати на питання), містити в собі фото та відео матеріали, бути написані в більшій мірі для людей, ніж для пошукової системи Яндекс.
 • Сайт повинен мати «дзеркала» в соціальних мережах, тобто в них повинні з’являтися посилання на Ваш проект при кожному оновленні сайту. Від таких посилань буде рости не тільки трафік, але і повагу Яндекса, тому він буде піднімати вебсайт у видачі вище.
 • Дуже важливим моментом при просуванні є якість поданого інформації. Якщо Ви публікуєте статті, то вони повинні бути не просто унікальними з точки зору Яндекса, але і з точки зору користувачів. Ви повинні пропонувати інформацію, яка буде корисна і цікава й унікальна у всіх сенсах.
 • І останнім пунктом, однак, не останнім за важливістю є внутрішня оптимізація сайту. Вона включає в себе: видалення сторінок, які не мають змістового навантаження; закриття непотрібних сторінок для ПС у файлі robots.txt; перелінковку; усунення дублів і т. д. Внутрішня оптимізація досить велика, тому незабаром опублікуємо окрему статтю на цю тему.
 • Yandex

  Дотримуйтесь цих правил, і Ваш сайт обов’язково стане відвідуваним і цікавим ресурсом. Можна, звичайно, ще згадати про проставлення безкоштовних посилань у каталогах, профілях або коментарях), але ми не будемо цього робити, так як вважаємо, що з часом користь від подібних дій повністю зникнуть, а проблеми від неякісних посилань тільки зростуть. Також не будьте наївними, швидкість популяризації проекту буде досить повільною при безкоштовне підняття сайту. Працювати будете багато, а ефекту доведеться чекати досить довго, якщо ще й замало досвіду. Тому ми настійно використовувати і платні методи підняття сайту в Яндексі! Про них ми і поговоримо далі.

  Як підняти сайт в Яндексі платно

  Підняти сайт на перше місце в Яндексі цілком реально, це вже не так просто, як було 5 років тому, однак за раніше гроші правлять віртуальним світом. Отже, які у нас є варіанти:

  • Купувати трафік в Яндекс.Директе (контекстної реклами) – зручний варіант для тих, хто займається комерційною діяльністю (наприклад, продає вантажопасажирський транспорт). Де цільового трафіку дуже мало в Інтернеті, а конкуренція досить висока. Цей варіант хороший ще тим, що не вимагає особливого розгляду в нюансах просування.
  • Платно сайт в Яндексі досі піднімається за допомогою покупки якісних тематичних посилань з правильним анкором (який містить в собі просувний пошуковий запит). Вже кілька років покупними посиланнями пророкують смерть і погрожують, що від них сайт навпаки буде падати у видачі, однак поки цей момент не настав, Ви можете спокійно закуповуватися якісними посиланнями для підняття сайту і конкретних сторінок в пошуковій видачі Яндекса.
  • Купувати велику кількість контенту оптимізований під пошукові запити. Цей пункт можна також віднести і до безкоштовним методів підняття сайту в Яндексі, однак ми вирішили опублікувати його тут, так як написати 200-500-1000-5000 статей за короткий термін одній людині практично не під силу. А от за гроші можна виконати будь-який Ваш каприз. На нашу думку це виключно правильне вкладення грошей, так як контент зараз і далі буде головним методом просування. Від високої частоти оновлення і великої кількості внутрішніх посилань, Ваш сайт буде підніматися у видачі вище за потрібними ключовими запитами. Єдиний нюанс – не переборщити з оптимізацією кожної статті. Краще не до оптимізувати, ніж перегнути палицю.
  • Звернутися за допомогою до SEO-фахівців. Якщо у Вас не виходить вивести сайт в ТОП видачі, однак при цьому виконали всі наші рекомендації, значить пора звертатися до фахівців, так як Ви допускаєте явно десь помилки (причому не одну) і їх потрібно усунути (чим раніше, тим краще). Фахівців можна розділити на 2 табори – агентства з просування і консультантів. Краще звертатися В агентство тим, хто втомився від просування і хоче зробити сайт відвідуваним вже не своїми руками, а лише за свої гроші. У цьому випадку приготуйте гроші і розслабтеся. Варіант з консультантами набагато дешевше, однак, вони лише можуть Вам дати особисті консультації: поради з особистого досвіду, вказати на Ваші помилки, допомогти скласти план розвитку проекту і т. д. Робити всі заплановані заходи Вам доведеться виключно своїми руками. Другий варіант кращий для тих, хто хоче навчитися просування сайтів в Інтернеті, так само для тих, хто хоче на цьому заробляти і можливо згодом відкрити своє агентство по просуванню.

  Платне просування не виключає безкоштовне, тобто в будь-якому випадку доведеться оновлювати сайт статтями, робити внутрішню оптимізацію, вести просування проекту в соціальних мережах, складати семантичне ядро і т. д. і т. п. Безумовно, Ви можете і ці всі справи делегувати (за гроші), однак ми Вам не радимо цього робити. Подібне рішення обійдеться Вам в дуже велику суму і в підсумку можна взагалі нічого не отримати.

  Вверх

  Як ви зрозуміли, підняти сайт в Яндексі дуже складно. Тут є дуже багато дрібних нюансів і моментів, про які не можна забувати, тому якщо Ви зважитеся на це, рекомендуємо займатися просуванням дуже ретельно і прискіпливо, щоб кожна Ваша робота коштувала витраченого часу і грошей, тільки при такому розкладі можливий успіх. Удачі!