Як прискорити індексацію сайту

5

Практично завжди молодих блогерів і початківців веб-майстрів цікавлять питання, типу: «як прискорити індексацію сайту«, «як швидко проіндексувати сайт«. Терпіння довго чекати немає, хочеться побачити результати своїх праць як можна раніше.

Досвідчені веб-майстри знають, що сайт потрібно починати розвивати і наповнювати ще до того, як він був повністю проіндексовані. Але новачки рідко починають щось робити, поки хоча б головне не проіндексує Яндексом і Гуглом.

Індексація сайту — це процес і результат попадання сторінок вашого ресурсу в пошукову базу пошукових систем. Тобто сайт не буде показуватися у видачі ПС до тих пір, поки не будуть проіндексовані.

Как ускорить индексацию сайта

Причин для повільної індексації сайту може бути кілька: повільний хостинг, поганий неунікальний контент на сторінках, занадто багато зовнішніх посилань, на сайті використовуються прийоми чорного SEO, наприклад клоакінг, редиректи, переоптімізірованниє тексти. Якщо узагальнити це все, то можна сказати, що погано буде індексуватися поганий сайт, тобто неякісний. У цьому випадку пошуковий робот може зайти на сайт, але свідомо його не вносити в індекс.

В інших випадках найбільш поширена причина повільної реєстрації — пошуковики не знають про Ваш сайт, і жодного разу на ньому не були. Як же їх запросити в гості? З допомогою зворотних посилань.

Звичайно, завжди найкращі способи просування сайту — платні. Можна купити парочку посилань з часто оновлюваних сайтів. Можна зробити це як на біржі вічних посилань, так і платити за посилання подобово. Можна відразу купувати ці посилання з розрахунком на просування, то їсть грамотно складати для них анкори. Адже коли сайт, нарешті, проиндексируется, саме такі посилання Вам будуть потрібні.

Але як зазвичай грошей на посилання немає, а на хороші тим більше і доводиться вдаватися до безкоштовним методів. Такі посилання менш якісні, а значить їх потрібно більше. І часу на їх отримання потрібно більше.

І ще. Пам’ятайте, що посилання не почне працювати відразу ж, як тільки ви її поставите на якому-небудь сайті. Пошукачі мають проіндексувати і сторінку з посиланням, лише потім потраплять на Ваш сайт. Індексація сайту може тривати від тижня до 2-4х тижнів. Це в принципі нормально, але як я вже писав, терпіння є не у всіх і багато хочуть прискорити індексацію сайту. До речі, про те, як перевірити індексацію сайту, буде написано в кінці статі.

Отже, безкоштовні відповіді на питання «як швидко проіндексувати сайт» і «як прискорити індексацію сайту»:

Как ускорить индексацию сайта

1. Завжди можна додати Ваші сайти для індексації в «аддурілкі» пошукачів

http://webmaster.yandex.ru/addurl.xml

http://www.google.ru/addurl/

Цей спосіб не люблять багато вебмастера, вважають його не природним. Але спробувати варто. Сайт за це ніхто не забанить та з рук не дасть :)

2. Соціальні закладки. На таких сайтах кожен має можливість залишити посилання на сторінку сайту з її описом. Причому для посилання можна задати і анкор (текст посилання) — зазвичай це поле «заголовок» в соціальних закладках. Думаю, що всі ви чули про таких сервісах і навіть користувалися, але тепер прийшов час подивитися на них з іншої точки зору — вебмастерской. Такі сайти постійно оновлюються, а значить і швидко індексуються. Таким чином, пошуковики можуть знайти посилання на Ваш сайт досить швидко, що відповідно вплине на індексація сайту в пошукових системах. Природно, одним сервісом закладок не потрібно обмежуватися. Краще додати сайт в пару десятків сервісів, можна додавати різні сторінки.

Це можна зробити як вручну, так і за допомогою спеціальних програм. Найкраща — жукладочник, імхо.

3. Блоги на безкоштовних блог-платформах. Буде просто чудово, якщо у Вас є блог в ЖЖ, щоденник на ya.ru або блозі на блогспоте. Ви зможете розмістити посилання на свій сайт там, впевнений, вона буде проіндексована дуже швидко. Що робити, якщо безкоштовного блогу у вас немає? Нічого не заважає створити його. Звичайно, старий щоденник буде набагато надійніше для прискорення індексації, але і свіжий теж може надати службу. Думаю, краще всього підійде новий щоденник в ЖЖ. Отже, потрібно просто створити акккаунт, трохи його налаштувати, написати пару-трійку невеликих постів і в одному з них розмістити посилання на свій сайт. Що робити потім? Потім потрібно прискорити індексацію свого блогу в ЖЖ. 1 і 2 способи, описані вище, прекрасно підійдуть.

4. Ви вже створили карту сайту і завантажили її в панелі вебмастера пошуковиків? Ну а чого Ви чекаєте? Інструкції по створенню і додаванню можна легко знайти.

5. Реєстрація в каталогах. Метод старий, не надто улюблений веб-майстрами. Багато хто взагалі вважають, що каталоги перестали працювати. Але нам потрібно отримати всього декілька посилань, які приведуть до нас пошукових роботів. Для нас каталоги будуть вельми корисні. Єдине попередження: не потрібно реєструватися в купи сміття. Пару десятків каталогів, які не виглядають як смітника посилань, буде достатньо. У зв’язку з невеликими обсягами реєстрації, краще робити це руками.

6. Основні способи скінчилися і тут треба подумати, звідки ще можна отримає посилання, як ще прискорити індексацію сайту. Дивіться в бік посилання в профілях різних сервісів. Гарні в цьому плані невеликі соціальні мережі. Ідеально, якщо в них є можливість створити невеликий блог і розмістити активне посилання в профілі. Шукайте, пробуйте, збирайте базу.

7. Це Ваш перший сайт? Якщо немає, то чому б не поставити посилання з інших сайтів? Звичайно, якщо тематики їх різні, то краще після індексації посилання прибрати, щоб не перетворювати сайти в ГС (гавносайты).

Ще одна порада. Файл robots.txt повинен бути правильно написаний, потрібні сторінки не повинні бути закриті від індексації.

Щоб прискорити індексації, можна зайнятися й самим сайтом. У цьому допоможе перелінковка. Коротко: якщо сторінки сайту з’єднані з собою посиланнями, то всі вони скоро опиняться в індексі.

Як перевірити індексацію сайту в Яндексі і Google

site:ВАШ_САЙТ.РУ

Це запит, який потрібно ввести в поле пошуковика. Працює і для Яндекса і для Гугла. Якщо вам видадуть результати пошуку, значить, сторінки є в індексі.

Може бути, є ще способи, які дадуть відповідь на питання як швидко проіндексувати сайт, але я впевнений, що і цих цілком достатньо.