Як прискорити завантаження сайту

5

У даній статті ми поговоримо конкретно про збільшення швидкості завантаження сайту або блогу в два або три рази. Але для початку потрібно розібратися, навіщо це потрібно? Зрозуміло, в першу чергу це потрібно для високої видачі в пошукових системах, наприклад, в Google і Яндексі. Друга перевага полягає в тому, що користувачі будуть довше затримуватися на сайті, так як головна сторінка новини будуть завантажуватися швидко і без найменших затримок.

Перед прискоренням потрібно уточнити швидкість завантаження вашого сайту. Можна зайти в спеціальний сервіс, де через перехід за посиланням видається швидкість роботи сайту. На сайті з перевірки швидкості наведіть на рядок сайті, потім введіть адресу сайту. Заповніть інші параметри і натисніть на перевірочну кнопку (time it). Перевірка зазвичай має оцінку за п’ятибальною шкалою, якщо сайт відображає, що швидкість завантаження тягне лише на четвірку – потрібно працювати над збільшенням швидкості. Як правило, результат 2-3 говорить про високої швидкості.Ускорение работы сайта

Прості поради про те, як прискорити завантаження сайту

 • Встановіть плагін кешування на сайт під назвою Hyper Cache, з його допомогою буде проводитися копіювання сторінок сайту в окрему папку, тому при запиті відвідувача певній сторінці буде видаватися вже готова сторінка зі всіма зображеннями, причому дуже швидко. Форматування сторінки відключається, тому що плагін звертається до DB, а це знижує навантаження на сервер.
 • Optimize DB – ідеальний плагін для оптимізації бази даних. Ви за кілька секунд можете оптимізувати базу даних сайту, коли ви встановіть плагін на сайт – пройдіть в розділ інструменти – Optimize DB, а потім натисніть кнопку «оптимізувати». Проводити оптимізацію потрібно не рідше, ніж два рази на місяць.
 • CSS Compress – теж підходить для прискорення роботи сайту. Через плагін ви можете стиснути файл CSS, щоб він не створював навантаження на сервер. Але використовувати плагін можна не для всіх сайтів і блогів, багато що залежить від теми, встановленої на сайті. Цілком можливо, що після встановлення плагіну сайт буде відображатися некоректно: чи зміниться розмір картинок, віджети будуть відображатися в інших місцях, швидкість завантаження знизиться. Просто видаліть плагін і все встане на свої місця.
 • Обов’язково проведіть роботу над файлом style.css на сайті. Знайти його ви можете в розділі WP-content – теми – style.css. Потім скачайте його на свій ПК і зайдіть на сайт www.styleneat.com зайдіть в розділ File Upload, туди потрібно завантажити файл. Далі натисніть на Organize CSS, коли файл буде оброблений – ви зможете знову завантажити його. Додайте файл в той же розділ з заміною на оптимізований. Але не ризикуйте, обов’язково зробіть копію файлу перед оптимізацією, шанси на погіршення роботи сайту низькі, але вони все ж є.
 • Проведіть заміну header.php на footer.php просто перенесіть коди з скриптів файлів даних. Багато хто не зрозуміють, для чого це потрібно, але насправді все дуже просто – людина заходить на сайт, і відразу ж здійснюються запити в базу даних, далі починають працювати скрипти, а людина сидить і чекає, коли вони завантажаться. При зміні скриптів немає тривалої завантаження додаткових скриптів. З-за того, що дуже багато кодів містять теги і , причому знаходяться вони всередині тега і , тому в header.php дуже довгий код, сильно уповільнює роботу сайту. Бажано ці коди вставити в інший розділ – footer.php, так як спочатку буде відбуватися завантаження стилів і верстки, а потім інші скрипти. Ви відразу ж побачите результат після виконаної роботи, так як люди будуть довше затримуватися на вашому сайті і переглядати більше сторінок.
 • Встановіть Cache Reloaded DB, даний плагін знижує навантаження на базу даних, тому що знижується кількість запитів до бази.
 • Намагайтеся частіше очищати сайт від спаму, звичайно, бажано встановити фільтри проти спаму, щоб подібних проблем не виникало взагалі. Чим більше спаму на сайті – тим гірше його завантаження і відповідно – швидкість роботи.
 • Попрацюйте над зображеннями на сайті, вони повинні мати невелику вагу і розмір. Перед завантаженням зображень на сайті подивіться на їх розмір, чим менше розмір, тим краще, можна провести стиснення або зміну формату картинки. Також потрібно змінювати розмір зображень на наближений до поширеним, завдяки цьому пошуковий робот швидше знайде картинки. І пам’ятайте, що потрібно додавати тільки красиві і цікаві картинки, не варто перевантажувати сайт марними зображеннями.
 • Скорость работы сайта

  Виходячи з інформації, отриманої з статті, ви можете перевірити свій сайт на наявність помилок і зрозуміти, чому швидкість завантаження знижена. Окремо варто сказати, що плагіни потрібно регулярно оновлювати, тому що нові версії виходять дуже часто.

  Бажаємо швидкої роботи Ваших сайтів!