Як продати сайт

4


Отже, у вас є сайт і ви хочете його продати. Можливо вам терміново потрібні гроші, можливо сайт вам набрид, можливо він спочатку робився для продажу, а можливо він подав перші ознаки швидкого бана і ви вирішили позбутися від ненадійного активу. Якою б не була причина, сайт можна продати на кількох біржах і аукціонах.

Форум про пошукових системах

Серч, на якому тисячі сеошників щодня проводять свій час, був і залишається самим швидким способом продати свій сайт. Найефективніше буде створити тему в розділі «Сайти – купівля, продаж». В темі потрібно детально розписати характеристики свого товару, такі як вік, індексацію (як перевірити індексацію сайту я вже писав), пузомірки (що таке ТІЦ я теж писав). Найкраще влаштувати аукціон. В такому випадку ціну сформує самі покупці, і з високою ймовірністю сайт вдасться продати дорожче, ніж ви планували спочатку.

Форум о поисковых системах

Вирішивши продати свій сайт на форумі про пошукових системах, потрібно мати на увазі кілька важливих речей:
По-перше, аукціон може починатися тільки від 100$ (тому якщо Ви вирішили продати сайт на ucoz низької якості, то Вам не сюди). Створення аукціону з меншим стартом – пряме порушення правил форуму, за яке може послідувати покарання від модераторів. Якщо ваш сайт явно не варто і сотні баксів, то його можна продавати тільки за фіксованою ціною.
По-друге, право створювати теми в розділі продажів сайтів є тільки у людей, які оформили передплату. Її вартість становить 5$ за день, або 30$ за місяць. Якщо вам потрібно продати лише один сайт, то краще взяти підписку на день. Це дозволить створити тему на форумі, а потім підтримувати її як завгодно довго (поки не знайдеться покупець).
По-третє, на форумі є теми людей, які купують сайти на регулярній основі. З ними можна провести угоду, у разі якщо гроші потрібні вам дуже терміново. Ці люди не будуть торгуватися, щоб збити ціну на 10$, але і «впарити» їм сайт вищі його реальної вартості теж не вдасться.

Біржа сайтів Telderi

Не так давно творці популярних бірж посилань Gogetlinks і Miralinks запустили новий проект – біржу продажу сайтів Telderi. Ця біржа молода, але досить амбітна і вже добре розкручена. Активна рекламна кампанія на блогах і форумах дозволила швидко наростити відвідуваність і залучити продавців сайтів, так і покупців з бюджетами різного рівня.

Продавати на цій біржі зручно, та і в цілому продати сайт на аукціоні можна дуже і дуже вигідно. Торги проходять у формі аукціону, причому крім традиційних «старту» і «бліцу» в аукціоні від Telderi ще передбачена «оптимальна ціна», тобто сума, за яку продавець готовий продати свій сайт. Оптимальна ціна в 5 разів вище старту, і в тому випадку, якщо в ході торгів оптимальна ціна не буде досягнута, то продавець зовсім не зобов’язаний розлучатися зі своїм товаром.

Биржа сайтов Telderi

Для тих, хто оперує великими сумами або просто не хоче ризикувати, передбачена операція без ризику. У такому випадку система виступає гарантом угоди і зводить ризики обох сторін до мінімуму. Однак бере за це свій відсоток. Розцінки такі:
Для угод від 1 руб. — Комісія становить 5,00 %
Для угод від 100 000 руб. — Комісія 4,00 %
Для угод від 400 000 руб. — Комісія 3,00 %
Для угод від 1 000 000 руб. — Комісія 2,50 %

Для того, щоб запустити аукціон, необхідно внести заставу в розмірі 100 рублів. Ця сума тимчасово блокується, поки операція не буде завершена. Якщо угода раптом зірветься з вини продавця, застава переходить у власність біржі.

На біржі є заборонені тематики. Так тут не вдасться продати сайт для дорослих, сайт з неліцензійним ПЗ (виразника, інакше кажучи, сайт з азартними іграми, сайт з окультними послугами, сайт з продажу медикаментів, курильних сумішей або копій брендових товарів.

Біржа сайтів pr-cy.ru

Розмірковуючи над тим, де продати сайт, можна згадати pr-cy.ru. Стара біржа, має невеликий кістяк постійних покупців. Тут можлива як продаж сайтів за фіксованою ціною, так і у форматі аукціону. Присутній сервіс гаранта, який стягує 5% комісії при проведенні безпечної угоди.

Биржа сайтов pr-cy.ru
Великий плюс цієї біржі в тому, що на ній відсутні заборонені тематики. Тобто можна продавати як сайти для дорослих та іншу непотребщіну.

Сервіс по викупу сайтів sitenok.ru

Sitenok.ru – ще одна можливість продати свій сайт. Його відмінність від перерахованих вище у тому, що тут ви пропонуєте сайт конкретному покупцеві, а не натовпі потенційно зацікавлених вебмайстрів. Надсилаючи заявку на продаж сайту, ви самі повинні вказати бажану ціну і по можливості обґрунтувати її. Відповідь про те, чи буде куплений ваш сайт, ви отримаєте протягом 3 діб.

Сервис по выкупу сайтов sitenok.ru

Перерахованих ресурсів цілком достатньо, щоб знайти свій сайт покупця за адекватною (або навіть завищеною ;) ) ціною.