Як розкрутити форум

3

Практично кожен інтернет-ресурс просто так не стане популярним. Потрібно докласти максимум зусиль, щоб організувати грамотну його розкрутку. Деякі впевнені, що в розкручуванні потребують тільки великі сайти, а з форумами можна подібну роботу не проводити, і вони самі по собі стануть відвідуваними. Це оману. Форму, дійсно, відрізняються від сайтів тим, що самі автоматично наповнюються великою кількістю контенту завдяки відвідувачам і активним його учасникам. Тобто, можна приділяти менше уваги цьому питанню. Якщо на форумі з’являться постійні користувачі, то питання розкрутки, якщо не зникне, то вже наполовину точно буде вирішено.

Вміст статті:

  • З чого починати розкрутку форуму
  • Який двигун вибрати для форуму
  • Семантичне ядро для форуму
  • Чи варто створювати форуми на комп’ютерну тематику?
  • Мало відповідей на форумі, це погано?

Кнопка форума

З чого починати розкрутку форуму

Яким би кількістю відвідувачів ні наповнився форум, розкрутка – важливий етап. По-перше, потрібно визначитися з тематикою форуму, підібрати запитання та теми для обговорення, які зацікавлять певну аудиторію. В кожній темі рекомендується торкатися не більше одного питання, — так набагато простіше залучити однодумців і тих, хто в цьому питанні розбирається.

Фахівці рекомендують починати залучати на форум для розкрутки незнайомих людей. В інтернеті, на щастя, можна знайти абсолютно будь-яку необхідну кількість таких, а саме: в соціальних мережах або на форумах з аналогічною тематикою.

В будь-якій соціальній мережі або на сторонньому форумі знайдеться група або співтовариство людей, зацікавлених у запропонованій вами темі. Попросити їх взяти участь в обговоренні заданого питання можна за певну винагороду або в обмін на свою участь в їх обговоренні питань. Так, до речі, з’являться і партнерські форуми, з яких відвідувачі будуть заходити і на ваш, розкручуваний сайт.

Є ще і третій варіант – заплатити за відповіді і таким чином збільшити кількість постів за рахунок абсолютно незацікавлених в темі користувачів. Така практика, на жаль, не завжди приносить очікуваний результат. Використовувати такий спосіб можна в тому випадку, якщо на форумі вже є постійна аудиторія, і потрібно розширити список тем, на які вони спілкуються. Якщо ж до наповнення форуму залучити двох-трьох осіб на платній основі, просто як працівників, масове обговорення навряд чи вдасться створити на тривалий час. А саме це і є основною метою розкрутки форумів.Логотип форума

Який двигун вибрати для форуму

Рекомендувати який-небудь один конкретний движок для всіх форумів інтернету було б нерозумно. Він вибирається в залежності від декількох факторів, один з яких – тематика. Якщо форум буде розрахований на представниць жіночої статі і всі теми, з ним пов’язані, то краще віддати перевагу phpbb. Це найбільш зручний движок, і з форумом, який на ньому працює, легко розібратися. Часто зустрічаються і форуми на smf 1.1.11, — зі своїми додатковими можливостями він подобається тим, хто не хоче морочитися вивченням програмних кодів.

Щоб вибрати найбільш підходящий, можна проаналізувати форуми зі схожою тематикою. Напевно вони опиняться на одному і тому ж движку. Не варто ламати голову, чому саме цей движок, просто повірте досвіду тих, хто вже не перший день працює з форумами в інтернеті. До того ж, якщо новий користувач вперше опиниться на вашому форумі, йому буде простіше зорієнтуватися і почати на ньому спілкування.

Вибір движків продиктований нічим іншим, як функціональним набором і зручністю. Не можна розділити їх на погані і хороші, кожен з них підходить для того чи іншого інтернет-ресурсу. Можна виділити найбільш популярні, які можуть обслуговувати будь-які фахівці в разі виникнення проблем. Це теж слід врахувати при виборі движка.

Отже, порівняльну характеристику залишаємо для інших цілей. При виборі движка опираємося на поставлених цілях: максимальній кількості залучених відвідувачів і мінімальному наборі складнощів, що виникають під час їх роботи на сайті.

Семантичне ядро для форуму

Семантичним ядром дуже сильно зацікавлені пошукові системи. Виділити його вкрай складно, а навіть якщо це зробити правильно, швидкого результату чекати не варто. З пошуковиків користувачі різко потрапляти на форум у великій кількості не почнуть. Через певний час, коли форум стане більш-менш відомим, число відвідувачів, що потрапили на сайт з пошукової системи, зросте. Потім, коли назва форуму стане практично ім’ям прозивним для кожного користувача інтернету, пошукові системи стануть чи не найголовнішим джерелом трафіку.

Підсумовуючи вищесказане, можна зазначити: за допомогою пошукових роботів розкрутити форум до шаленої популярності не вдасться. Для цього є інші способи. Часто виходить так, що семантичне ядро виділено, на форумі працюють тільки платно залучені користувачі, і ніякої популярності це не приносить. Форум перетворюється на звичайний сайт-візитку. Тому виділення семантичного ядра – питання строго індивідуальний для кожного засновника форуму.

SEO форум

Чи варто створювати форуми на комп’ютерну тематику?

При наявності багатої уяви можна придумати форум, присвячений абсолютно будь-якого питання. Навіть ті сторінки, які присвячені одній і тій же тематиці, все одно будуть різними, тому що все залежить від авторів і учасників, які їх наповнюють, і від їх поглядів на дане питання.

Одні з найпопулярніших в інтернеті – комп’ютерні форуми. Але не всі, на жаль, можна назвати активними. Найчастіше подібні форуми наповнюються людьми, які або ж не зацікавлені в цій темі (просто наповнюють форум за винагороду), або прагнуть брати участь в обговореннях, але абсолютно не розбираються в питанні. Як правило, такі ресурси не розвиваються, а навпаки, відкриваються та закриваються. Виходить, що коли-то веб-майстер витратив купу часу, а отримати прибуток все одно не зумів.

Якщо ж ви стоїте перед вибором, якій темі буде присвячено створюваний вами форум, пам’ятайте: навіть тему про комп’ютерах можна зробити цікавою і живою. Головне – правильно організувати приплив відвідувачів та джерела трафіку. Крім того, бажано самому розбиратися в питаннях, які стосуються роботи комп’ютерів, оргтехніки, інтернету і всього, що з цим пов’язано.

Мало відповідей на форумі, це погано?

При розкручуванні форумів більшість веб-майстрів намагаються залучити до обговорення теми якомога більше учасників. Тих, хто пише і відповідає на форумах, є люди, які просто залишають одноразові коментарі, а є ті, які навмисно залишають питання і відповіді, що вимагають продовження обговорення. Провокаційні запису на форумі – це один з основних мотиваторів при розкручуванні.

Форум – це не блог. При читанні блогів відвідувачі сторінки залишають коментарі за власним бажанням. Але популярність блогу залежить саме від кількості відвідувачів. Форуми – це дещо інші ресурси. Для підвищення їх популярності потрібно не просто перегляд записів і монологів, а жваве обговорення створюваних тем. Тому мала кількість відповідей на форумі – це не дуже добре, але для початківців веб-майстрів та їх молодих, перспективних інтернет-проектів – це, навпаки, норма.Forum & SEO

Створюючи форум, очікувати миттєвого припливу бажаючих взяти участь в обговоренні – як мінімум, нерозумно. Поки форум не стане розкрученим і відомим людям він буде нецікавий. Як показує статистика, до форумів велика частина користувачів інтернету звертається у тому випадку, якщо їм потрібно щось купити. Поради людей, які вже здійснили покупку і покористувалися яким-небудь товаром, можуть виявитися набагато корисніше відгуків, розміщених на сторінках інтернет-магазинів і підписаних сумнівними іменами віртуальних авторів.

Варто зазначити, що для розкрутки форуму потрібні дещо інші методи, ніж для розкрутки звичайних сайтів. На сторінках вашого форуму відвідувачі повинні будуть відчувати себе основними учасниками процесу розвитку цього ресурсу. Саме для цього на форумах є система поділів учасників на новачків і «старожилів». В останніх, як правило, більше прав і можливостей, а їх думка і висловлювання цінуються більше, ніж думки тільки зареєстрованих користувачів. Відповідно, кожен буде до того, щоб збільшити термін свого перебування на форумі і отримати почесне звання шановного форумчанина.