Як створити свій блог

3

Сьогодні Інтернет займає одну з найважливіших складових нашого життя. З мережі ми дізнаємося свіжі новини, отримуємо потрібну нам інформацію, спілкуємося з друзями і родичами, та навіть уже фільми дивимося і слухаємо музику в Інтернеті. Особливо без всесвітньої павутини не уявляє своє життя молоде покоління, яке буквально виросло разом з ним.

Рано чи пізно, але в голові у кожного користувача Інтернету дозріває бажання створити власний проект у мережі. Щоб не тільки читати, слухати і сприймати інформацію, а й самостійно ділитися тими думками, знаннями та новинами, що ми отримуємо щодня з реального життя. Оптимальним місцем для викладення своєї інформації стає блозі. Тому саме сьогодні ми поговоримо про те, як створити свій блог в Інтернеті.

Як створити блог. Вибір ніші

Першочерговим завданням повинен стати вибір ніші блогу, так як від неї напряму буде залежати Ваш майбутній дохід і те, наскільки довго Ви зможете протриматися у наповненні свого блогу. Якщо Ви створюєте блог виключно для душі і Вас не цікавить заробіток на блозі, то ми відразу хочемо сказати, що Ви потрапили не за адресою, ця стаття цілком складена для тих людей, які хочуть не тільки отримувати задоволення від ведення блогу, але і також і чималий дохід.

Ви можете піти двома шляхами, або вибрати нішу виходячи з власного захоплення, або виходячи з того, де є найбільша можлива прибуток з реклами. Проте якщо у Вас ще немає досвіду створення серйозних проектів, то ми б Вам радили взятися «золоту середину», а саме ту нішу, яка Вам буде в принципі подобається (цікава) і в теж час в ній буде достатня кількість рекламодавців, тобто високий потенційний дохід.

Постарайтеся вибрати нішу таким чином, щоб написання статей для Вас не здавалося чимось катастрофічно складним. Інакше вже на другому-третьому місяці написання Ви знесилите, втомитеся від такої роботи. Обираючи тему, не забувайте про те, що Вам доведеться писати багато, тому поверхневих знань тут може просто не вистачити.

Дізнатися про те, скільки наскільки вибрана ніша прибуткова, Ви можете у своїх досвідчених товаришів, або запитати на блогах і форумах. Звичайно, чіткої відповіді Вам навряд чи хтось дасть (так як одні його не знають, другі знають, але поскупляться своїми знаннями), однак приблизні цифри прибутку зрозумієте. Питання має звучати приблизно так: «Скільки приблизно можна заробити на жіночому блозі з відвідуваністю в 1 000 осіб/кожну добу?». Знаючи приблизний відповідь, Ви зможете розрахувати, скільки можливо заробляти на такому блозі при «посещалке» в 500 чоловік і 50 000.

Читайте також статтю про те, як заробити на своєму блозі.

Я б рекомендував входити в нішу з вузькою темою, а потім вже поступово її розширювати, так як вузькотематичні сайти здатні швидше зібрати мінімальну кількість відвідувачів, ніж великі блоги. У вузьких темах, як правило, менше конкурентів в пошуковій видачі, тому простіше завоювати Топові позиції. Цінними або краще сказати, прибутковими нішами залишаються:

 • Будівництво;
 • Ремонт;
 • Автомобілі;
 • Нерухомість;
 • Медицина і т. п.

Однак при цьому вище зазначені теми є одними з найбільш складних (в плані конкуренції). Якщо Ви вирішили податися в них, то приготуйте чималу суму грошей, а якщо вирішили створити блог безкоштовно комерційної ніші, то виберіть тему, як можна вже.

Більш докладно про вибір ніші Ви можете прочитати в статті «Як вибрати тему для сайту».Как создать блог. Выбор ниши

Як створити блог. Вибір домену

Ті передплатники, які читали мою статтю про те, який домен краще вибрати, можуть пропустити цей пункт, а для новачків все ж повторю основні ази у виборі доменного імені. Насамперед, засвойте, що домен вибирається тільки один раз для свого блогу, змінити його, потім, буде дуже складно (практично можливо, але абсолютно не вигідно для проекту), тому краще заздалегідь подумати над тим, якою адреса буде мати Ваш блог.

Постарайтеся зробити домен максимально простим і незабутнім. Якщо врахувати, що сьогодні вже дуже складно вибрати гарне ім’я домену, так як переважна більшість вже зайняте, то багато хто воліє купувати домен з історією. Звичайно, обійдеться дорожче, зате Ви отримаєте не просто набір букв, а практичний і зручний інтернет-адресу свого блогу.

Якщо Вам не важлива доменна зона, то краще пошукати вільний домен в не особливо популярних зонах, таких як: «.MD», «.TM», «.AM» і т. д. Ціни на такі зони природно Вище, але зате адреса виглядає більш свіжим і цікавим, часто навіть швидше запам’ятовується на слух. Якщо Ви збираєтеся просувати блог тільки в певному регіоні або країні, то в цьому випадку, ми рекомендуємо вибирати ту доменну зону, яка не буде заважати просуванню сайту.

Придумуючи доменне ім’я, прагнете, щоб у ньому містилося слово або фраза відповідна Вашій тематиці. У наслідок це допоможе Вам у просуванні. Це слово часто має використовуватися у Вашій темі. Приміром, якщо це жіночий блог про дієти, то Ви його можете так і назвати: «Dieta.MD».

У реєстрації домену немає нічого складного, досить вибрати популярного реєстратора, далі зареєструватися на самому сайті, ввести свої дані, вказати бажане ім’я домен, сплатити зручним для Вас способом і «Вуаля!». Домен Ваш!

Вибір хостингу

Від хостингу безпосередньо залежить те, як швидко і як регулярно буде працювати Ваш блог. Якщо Ви збираєтеся створювати серйозний проект, в який будете вкладати всю свою душу, час і сили, то ми б не рекомендували звертати увагу на дешеві пропозиції хостингових компаній. Краще переплачувати пару доларів в місяць, але зате не мати проблем з доступністю сайту. Якщо прагнете створити блог на максимальному мінімумі фінансових вкладень, то тут можна вибрати і безкоштовний хостинг або хостинг в 1 долар за місяць. З безкоштовних варіантів, ми б порекомендували звернути свою увагу на систему uCoz (ucoz.ru), або взагалі створити блог на блоггері (blogger.com). Ці варіанти зручні тим, що пропонують вже готові платформи для сайтів, Вам не потрібно розбиратися в тонкощах веб-будівництва, достатньо зрозуміти суть роботи цих систем.

Платні хостинги хороші тим, що сайт буде повністю належати Вам, Ви завжди зможете переїхати на інший хостинг, змінити систему управління сайтом, «прикрутити» додаткові модулі або функції свого блогу і т. д. Хоча, якщо говорити чесно, то блогер – це не вебмайстер, йому може вистачити і звичайної безкоштовної платформи, а якщо він зрозуміє, що це його покликання, тоді і перенести сайт можна буде на платний хостинг (нехай доведеться витратити багато грошей, але все ж це реально).

Платний хостинг для блогу також хороший тим, що він дозволяє Вам відразу ж заробляти на блозі (з перших місяців), а на тому ж uCoz перший місяць взагалі сайт буде закрити від індексації пошуковими системами, тобто фактично трафік перший прийде тільки через два місяці після створення.

При виборі першого платного хостингу звертайте увагу на його функціонал. Найбільш зручними для новачків є такі хостинги, як beget.ru і sweb.ru вони пропонують Вам універсальну панель управління, зайшовши в яку, Ви без проблем прикріпіть домен до хостингу, і встановіть будь-яку вподобану CMS сайту. Причому зробіть це в два-три кліка (так як вся установка автоматизована). Після чого отримаєте посилання логін і пароль до адмінки свого блогу. Тобто все гранично просто, чого не скажеш, наприклад, про VPS/VDS, де Ви відчуєте себе справжнім «лузером», так як нічого толком не зрозумієте в панелі управління.

Більш докладно про те, як вибрати хостинг читайте в нашій попередній статті, до речі, в ній ми наведемо й інші варіанти хостингових компаній. Крім того, ви завжди можете змінити хостинг, а як перенести сайт на інший хостинг — читайте тут.
Как создать блог. Выбор домена

Обсяг інвестицій в створений блог

Велике питання викликають гроші, які необхідно вкладати при створенні блогу. Одні хочуть створити свій блог в інтернеті безкоштовно, інші ж мають можливість і бажання добре вкластися у створення і просування свого проекту. Хто ж з них прав?! Який обсяг інвестицій вимагає блог?!

На ці питання можна відповісти наступним чином: Якщо Ви не маєте досвіду створення та просування блогів в інтернеті, то ми Вам рекомендуємо вкласти в свій блог середню суму грошей (від 5 000 до 35 000 російських рублів). Ці грошові ресурси потрібно розподілити наступним чином: по-перше, частина з них витратити на хостинг (оплатити за 1-2 місяці) і на домен (сплатити на 1 рік); по-друге, варто вкласти гроші в оптимізацію сайту, так як оптимізований сайт, набагато простіше просунути в пошукових системах (тобто отримати трафік на блог). Замовити оптимізацію сайту можна на будь-якому з seo-форумах. І, по-третє, основну частину грошей вкласти в закупівлю посилань, так як саме вона здатна належним чином змінити дохід з блогу в позитивну сторону.

Скажімо чесно, щоб отримати відвідувачів на сайт, Вам доведеться писати багато статей (якщо Ви хочете почати отримувати трафік вже в перші місяці життя проекту). Ми б рекомендували в день виписувати від 3 до 6 статей, у тиждень можна робити 1-2 вихідних. В такому режимі необхідно писати не менше 6 місяців. Тому якщо Ви не готові до такого режиму, то тоді ми рекомендуємо витрачати гроші не тільки посилання, але і в контент, так як він є вирішальним фактором того, чи будуть на Вашому блозі читачі чи ні.

Намагайтеся витрачати гроші поступово, наприклад, спочатку купіть тільки хостинг і домен, потім переходите до статей, після оптимізації, потім до закупівлю посилань, далі знову продовжуйте писати статті. Таким чином, Ви зможете краще розподілити свої гроші, інакше в потрібний момент може не виявитися.

Ніколи не вкладайте в блозі, якщо Ви не провели попередній аналіз його окупності. Якщо Ви не можете сказати, скільки Ваш блог буде приносити грошей вже через півроку або рік, то Ви просто витрачаєте гроші або краще сказати – ризикуєте, а ризиків в інтернет-бізнесі і без цього вистачає не ухудшайте і без того ризикову ситуацію.

Першу роботи робіть самі!

Якщо Ви твердо вирішили створити свій блог в інтернеті, то ми б рекомендували починати створення своїми руками. Не варто делегувати завдання на перших місяцях життя блогу, так як Ви тоді не зможете повністю засвоїти всі нюанси, а значить, і належним чином перевірити виконану роботу.

Почніть з малого: розберіться в реєстрації хостингу і домену, прив’яжіть доменне ім’я до вибраного хостингу. Спробуйте встановити CMS (системи управління сайтом) самостійно. Якщо не вийде, зверніться в технічну підтримку хостингу або подивіться у розділі «Допомога» або «F. A. Q.». Крім того в інтернеті є маса мануалів на цей рахунок. Ми б рекомендували створити блог на WordPress – це дуже простий «движок» сайту, він за замовчуванням встановлюється практично на всіх хостингах, та навіть на VPS/VDS його можна буде без особливих труднощів встановити, так як багато блоги вже описали цей процес докладним чином.

Статті теж перший час обов’язково пишіть самі, так як, маючи досвід написання подібних тим, Ви зможете набагато чіткіше дати завдання копірайтеру/рерайтеру, в якому вкажіть, як писати тексти. До речі, наші рекомендації про те, як навчитися писати статті Ви також зможете знайти на нашому сайті.

Постарайтеся також самостійно вивчити основи оптимізації сайтів. Зверніть особливу увагу саме на внутрішню оптимізацію, так як Ви її будете замовляти. Розберіться що таке ключові слова (запити), як їх підбирати, як правильно розподіляти по сайту, як вставляти в тексти. Крім того, уважно прочитайте наш пост про те, які існують способи просування сайту в інтернеті.

Якщо чогось не знаєте, шукайте мануали в Інтернеті. Ще краще, якщо зареєструєтеся на якому-небудь seo-форумі, в розділі для новачків будете поступово задавати питання, що виникають. Однак постарайтеся, щоб питання були конкретними, наприклад: «Як завантажити тему WordPress», «Як видалити зовнішнє посилання з бічної колонки» і т. д. Якщо Ваші запитання будуть загальними (типу: «Як створити блог в Інтернеті»), то над Вами, швидше за все, пожартують і відправлять в Google шукати відповіді.

Після того, як Ви уважно вивчите всі нюанси та аспекти створення блогу, тільки тоді Ви зможете зайнятися делегуванням своїх завдань. Наприклад: доручати іншому писати пости в блог, оптимізувати сторінки на сайті, проставляти посилання на блог і т. д.Первую работы делайте сами!

Як зробити блог популярним

Мало просто створити сайт в Інтернеті, треба його ще й розкрутити. Під розкруткою сайту або блогу, як правило, розуміють рекламу свого блогу на інших ресурсах. Ця реклама може мати самий різний вигляд – від посилання до цілої статті. Просування сайту здійснюють в основному для пошукових систем, щоб сайт вибивався у видачі за запитами на якомога вищому місці. Чим вище сайт буде у видачі, тим більшу кількість відвідувачів прийдуть на Ваш блог.

Для початку Ви повинні засвоїти, що кожна сторінка на Вашому блозі повинна бути написана під певне ключове слово (запит). Знайти ключові слова можна на сайті wordstat.yandex.ru. Введіть будь-яку фразу, якщо її шукають більш 100 раз в місяць, то його можна вже називати запитом і під нього вже можна писати окрему статтю.

Стати вище у видачі можна за рахунок посилань, проставлених на чужих ресурсах. Посилання повинні вести на ті сторінки, на які Ви хочете отримати відвідувачів з пошукових систем. Текст посилання (його ще називають анкором), теж дуже важливий при просуванні. Намагайтеся, щоб він відповідав просувається запитом.

Велику роль у просування також грає внутрішня перелінковка сайту, якщо говорити грубо, то це посилання, які ставите на інші свої статті. Намагайтеся писати таким способом, щоб можна було вдалим чином вставити посилання на іншу свою статтю, однак знову ж анкор посилання має містити в собі ключове слово.

Всі перераховані маніпуляції позитивним чином впливають на положення сайту у видачі Яндекса і Google, тому не ігноруйте їх і обов’язково користуйтеся цими рекомендаціями. Якщо ж не зрозуміли, то задавайте питання в коментарях, а ми постараємося на них відповісти.

Скільки коштує створити блог в інтернеті? І скільки на ньому можна заробляти?

Цифри можуть бути різними. Давайте наведемо самий мінімум:

 • Домен: 3 долари (щороку);
 • Хостинг: 3 долари (кожен місяць);
 • Внутрішня оптимізація: 30 доларів (одноразова плата);
 • Статті: безкоштовно (самі пишіть 3-6 статей в день);
 • Закупівля зовнішніх посилань: 200 доларів (одноразова плата).

Разом: для створення блогу Вам необхідно мати мінімум 236 доларів.

Скільки ми можемо мати з такого блогу через півроку (припустимо, Ви вибрали жіночу тематику):

 • Дохід з реклами: 100 доларів;
 • Дохід з продажу посилань: 200 доларів.

Разом щомісячний Ваш дохід буде від 300 доларів.