Як створити Яндекс Гаманець?

5

Яндекс.Гроші – електронний гаманець з широкими можливостями. Нижче ви знайдете докладний опис процесу реєстрації: це безкоштовно, достатньо мати під рукою комп’ютер, телефон, вихід в мережу, і пару хвилин часу. Друга тема цього матеріалу – підключення до віртуальної картки, яка дозволить здійснювати покупки в місцевих і закордонних інтернет-магазинах.


Створення гаманця

Пару слів про обмеження

Перед реєстрацією, зверніть увагу на кілька речей:

1. Незважаючи на те, що Яндекс активно пропонує послугу пошти доменів, відкрити на таку адресу рахунок в системі не вийде. При спробі використовувати e-mail, підключений до Яндекс.Поштою, але має домен відмінний від @yandex.ru ми отримуємо повідомлення:

Ограничения

2. Можлива більш спрощена реєстрація з використанням акаунтів соціальних мереж. Але такий спосіб обмежує: по-перше, якщо ви створите рахунок на базі одного з соціальних акаунтів, то вже не зможете видалити профіль з соц. мережі, т. к. тоді втратите доступ до гаманця. По-друге, «склавши всі яйця в одну корзину», ви спрощуєте життя тим, хто може зламати ваш профіль. Нікому невідомий e-mail, на який відкрито Яндекс.Гаманець, буде більш безпечним рішенням, ніж прив’язка його до умовного аккаунту ВКонтакте.

3. Створюючи новий логін при реєстрації в Яндекс гаманці, ви створюєте і поштову скриньку. Якщо у вас вже є пошта від Яндекс, то ім’я користувача і пароль не потрібні: достатньо натиснути на посилання «У мене вже є логін». Відкриється звична форма входу в сервіси Яндекса, після чого подальша реєстрація відбудеться вже на вказаний вами e-mail.

4. Ще один плюс створення окремої поштової скриньки під Гаманець в тому, що ви завжди можете видалити обліковий запис разом з рахунком, не втративши при цьому будь-яке листування. Для цього, після того, як рахунок буде створений, натисніть на значок балансу → Керування гаманцем → Редагувати паспорт.

Настройки аккаунта

На сторінці, що відкриється, перейдіть в «Персональні дані» → Видалити обліковий запис.

Удалить аккаунт

Відкриття рахунку

1. Зайдіть на https://money.yandex.ru.

2. Натисніть кнопку «Відкрити гаманець».

Создание кошелька

3. Заповніть форму реєстрації: придумайте логін, пароль, вкажіть номер мобільного телефону.

Номер мобильного

4. Після натискання на «Продовжити» з’явиться ще одне поле: у нього потрібно ввести код, який прийде в СМС-повідомленні. Вкажіть його, і натисніть кнопку.

Ви опинитеся в інтерфейсі свого електронного гаманця. Тепер налаштуємо його.

Додавання віртуальної карти

Якщо ви хочете отримати можливість оплати у всіх інтернет-магазинах і сервісах (Наприклад, eBay, AppStore і Google Play), то хорошим варіантом буде створення віртуальної карти, прив’язаною до рахунку в Я. Гроші.

Для цього натисніть на іконці з вашим балансом і виберіть пункт «Активація віртуальної картки»:

Активация

Вхід в панель керування картою підтверджується відправкою СМС з перевірочним кодом. Після його введення ви отримуєте свою віртуальну карту.

Виртуальная карта

На відміну від інших платіжних систем, вона вже автоматично створена, але щоб платити з її допомогою за межами Російської Федерації, потрібно пройти ідентифікацію. Після реєстрації гаманця ви отримали «анонімний» статус. Крім нього існує ще 2:

Іменний

Якщо ви громадянин РФ, то прямо через сайт можете подати заявку на отримання «Іменного» статусу, який дозволить платити карткою по всьому світу.

1. Зайдіть в розділ верифікації.

2. Натисніть «Отримати статус».

Статус

3. Заповніть необхідні поля та натисніть «Зберегти».

Ідентифікований

Для решти варіант тільки один: «Ідентифікований» статус. Він дає більше привілеїв, ніж «Іменний», і доступний в тому числі і жителям РФ. Для його отримання так чи інакше доведеться повозитися з паперами:

Идентификация

Вибравши будь-який спосіб, ви опинитеся на сторінці з докладною інструкцією. У кожному разі вам запропонують завантажити файл заяви, яку потрібно заповнити та роздрукувати. Подальші дії залежать від обраного вами методу верифікації.

Запобіжні заходи

Може здатися, що Яндекс.Гроші сильно ускладнюють життя користувача зі всіма перевірками і підтвердженнями. Можливо, це дійсно так, але в той же час рівень безпеки тут вище. Наочний приклад: всі операції по оплаті/переказу грошей, або підключення різних опцій підтверджуються через СМС з кодом. Звична практика, але Яндекс пропонує захист навіть у випадку втрати/крадіжки телефону або sim-карти.

Робиться це шляхом створення аварійних кодів, які можна отримати в розділі Керування гаманцем → Пароль → «Отримати аварійні коди».

Секретный код

Висновок

Яндекс.Гроші – сервіс, який скоріше підходить для великих грошових оборотів або прийому платежів, ніж для онлайн-шопінгу. Але в той же час – це хороша альтернатива, якщо немає можливості використовувати більш прості системи (QIWI-гаманець і йому подібні).