Як вибрати cms

3

Ні для кого не секрет, що технологія Content Management System – це фундамент сайту. Якщо подивитися з боку, можна помітити, що CMS поєднує в собі базу даних і програмний код, але також вона володіє спеціальним графічним інтерфейсом, щоб робити зміни в роботі сайту. Адміністратор сайту без проблем може додавати свіжий контент і не вдаватися в подробиці довгого коду HTML і CSS. Але не все так просто, як здається на перший погляд, потрібно вміти вибирати CMS виходячи з напрямку сайту. Наприклад, керувати сайтом візиткою зручніше за допомогою однієї CMS, а інтернет магазином – інший. Є платні, безкоштовні і навіть індивідуально розроблені системи управління для сайтів, але щоб визначитися з вибором, потрібно витратити трохи часу і вивчити всі плюси і мінуси.

Як вибрати cms для сайту правильно

Щоб здійснити правильний вибір, потрібно подивитися на систему управління з різних сторін.

Адміністрування

Тут ви розглядаєте CMS з точки зору адміністратора, звичайно, ви зверніть увагу на комфорт від використання системи управління. Тому тут першим ділом ви повинні протестувати систему, зрозуміти, чи підходить вона вам і все вам зрозуміло в редагуванні коду сайту. Так як особисто ви будете викладати контент на сайт, потрібно звернути увагу на простоту використання. Якщо ви без звернення в службу підтримки та вивчення інструкції можете вносити зміни в сайт – все відмінно, вона вам підходить на 100%.

SEO оптимізація

Якщо ви займаєтеся SEO-оптимізацією і прагніть підняти сайт в пошукових системах як можна вище, вам потрібно підібрати ідеальну CMS в плані видимості сайту в пошукових системах. У кожній системі управління є java-скрипт, і инклюды, які також побудовані на скриптах. Вони призначені для простоти в читанні головного коду всіх скриптів, і запуску деяких файлів, наприклад каскадних таблиць стилів. Чим швидше вантажиться скрипт – тим швидше завантажується сторінка, тому і в пошуку вона знаходиться вище. Якщо адміністратор захоче відредагувати вміст коду, він може звернутися до процедури в include і провести необхідну роботу.Как выбрать cms для сайта правильно

Підтримка хостингу

В даній ситуації акцент робиться на навантаженню, яке може витримати система управління. У більшості випадків провайдер хостингу обмежує свої послуги наступним чином: заздалегідь визначає час обробки сайту, та строго обмежує дисковий простір щодо вашого сайту. Але робити якісь висновки про швидкість роботи вашої системи управління щодо того чи іншого хостингу можна лише після того, як ви скористалися послугами провайдера і побачили своїми очима, наскільки швидко працює сайт. Хоча є параметри, які характеризують швидкість роботи CMS і дають можливість передбачити майбутню роботу, наприклад – можливість стиснення CMS інформації, яка йде в браузер, або кешування сторінок.

Яку вибрати CMS для сайту (блогу)

З безкоштовних систем керування варто відзначити WordPress, але спочатку її розробляли лише для створення блогів. Як з’ясовувалося пізніше, на цій платформі можна створювати сайти будь-якої складності, тому що вона містить дуже багато тем оформлення і плагінів. Розширюється WordPress дуже сильно, і це дозволяє створювати як інтернет магазини, так і звичайні сайти візитки. Основні плюси даної системи управління такі:

  • Багатокористувацький режим;
  • Простота у зміні теми оформлення;
  • Установка CMS на сервер займає небагато часу;
  • Відмінні SEO характеристики;
  • Безкоштовно скачується на офіційному сайті;
  • Є версія з перекладом на російську мову.

Какую cms выбрать для интернет магазина

Для інформаційних ресурсів або сайтів з новинами відмінно підходить DataLifeEngine. Несе невеликі навантаження на базу даних і дуже гарний функціонал, який можна легко розширити. Працювати з користувачами дуже зручно, а оптимізувати сайт в пошукових системах ще простіше. Але цей движок платний, за базову ліцензію доведеться заплатити 60$, а за розширену 80$. Встановлювати дану систему управління слід лише в тому випадку, якщо у вашого сайту висока відвідуваність, тому що він без особливих проблем справляється з високими навантаженнями. Підійде для адміністраторів, які не особливо розбираються в програмному коді, тому що дуже легко вносити зміни в код і CMS досить проста у використанні. З недоліків варто відзначити можливість злому, так як в програмі є «дірки».

Drupal – безкоштовна система управління, легко розширюється і SEO оптимізується. Підходить для інтернет спільнот та інформаційних сайтів. Скачати Drupal можна на офіційному сайті.

Bitrix – ця платформа підходить для корпоративних ресурсів, до того ж вона є платною і професійної. Індивідуальна настройка під свої потреби дуже складна, потрібно добре розбиратися в системах управління. Основний плюс для корпоративних клієнтів – синхронізація з 1С.

Joomla – відмінно підходить для інформаційних сайтів. Легко розширюється модулями, багато шаблонів, і найголовніше – хороший захист від зломів. Але не підходить для сайтів з високою відвідуваністю. Головний плюс цієї CMS в тому, що викачати її можна абсолютно безкоштовно.

Вибір платформи для сайту – дуже відповідальний етап, але це лише 70% успіху. Решта буде залежати від того, на якому хостингу буде розташовуватися ваш сайт.