Як вибрати хостинг

4

При створенні сайту для заробітку в інтернет або просто, потрібно подбати про багатьох речах, тому що якщо хоч що-небудь піде не так як потрібно, про успішне ресурсі можна забути. Крім правильного вибору домену, CMS, дизайну і тематики потрібно вибрати по-справжньому хороший хостинг.

Ви вже знаєте, що таке хостинг. У цій статті ми не будемо говорити про безкоштовному хостингу, а поговоримо про те, як вибрати платний хостинг і який вибрати хостинг для сайту.

Щоб зрозуміти, як вибрати хостинг, потрібно відповісти на питання: «Що таке хороший хостинг?». Відповідь, швидше за все, виглядає якось так: «Це хостинг, володіє Якісним широким Функціоналом і при цьому має адекватну Ціну». Саме функціонал, якість і ціна — це те, на що потрібно звертати увагу, якщо Ви задалися питанням, який хостинг краще.

I Функціонал

funkcionalЦе послуги, які нам пропонує хостингова компанія — повинен бути рівно таким, який потрібен нашому сайту. Виняток: можна вибрати хостинг, функціонал якого буде ширше, ніж нам потрібно.

— Обсяг дискового простору. Цей параметр показує, скільки місця на жорсткому диску сервера буде для Вас зарезервовано. Принцип «Чим більше, тим краще» звичайно працює, але не варто переплачувати за місце, яке буде пустувати. Якщо Ваш сайт вже готовий, то дізнатися, скільки місця він займе просто, в іншому випадку доведеться визначати це «на око». У будь-якому випадку краще вибрати хостинг, з невеликим запасом дискового простору. Часто початківці веб-майстри дивляться тільки на цей параметр, та при виборі хорошого хостингу він далеко не найважливіший.

— Технології, які підтримує сервер. Власне потрібно знати, чи будуть підтримуватися PHP, MySQL, Perl, CGI, SSI і ін А так само потрібно дізнатися, які саме версії підтримуються. Вони повинні збігатися з тими, які вимагає Ваша CMS.

— Розмір трафіку, включеного в тариф. Під трафіком розуміється обсяг інформації, який передає і отримує сервер при роботі з Вашим користувачем. Оцінити розмір необхідного трафіку досить просто: потрібно помножити середній розмір вашої сторінки на кількість очікуваних показів в місяць. Це буде вихідний трафік. Вхідний ж зазвичай на порядок менше.
При перевищенні встановленого значення трафіку, з Вас або вимагатимуть ще грошей, або просто відключать сайт. Природно той хостинг краще, де включеного трафіку більше, хоча й даремно переплачувати не варто.

— Кількість можливих ftp-акаунтів і e-mail -скриньок, які можна створити. В принципі, якщо Ви хочете вибрати хороший хостинг для одноосібного користування, то можна обійтися і 1 аккаунтом і 1 ящиком.

— Панель управління — інтерфейс, через який ви будете керувати хостингом — налаштовувати доступ до файлів, створювати ftp-акаунти, поштові скриньки, керувати доменами і т. д. Найбільш популярні зараз — Cpanel і DirectAdmin. Природно довідники з ним буде простіше знайти. Який вибрати хостинг у випадку, якщо вибір іде між двома цими панелями – справа смаку кожного.

— Як відбувається закачування файлів на сервер. Зараз кожен поважаючий себе хостер надає можливість закачувати файли через web-інтерфейс і по ftp-протоколу. Хоча зустрічаються і ті, хто пропонує тільки web-інтерфейс. Від них краще відмовитися відразу, тому що такий спосіб закачування незручний, він повільний і про якість інших послуг доводиться сумніватися. Краще від вибору останнього хостингу відмовитися.

— Бекапи. Хостингова компанія може гарантувати збереження ваших даних двома способами: час від часу робити резервну копію Вашого сайту або використовувати кілька жорстких дисків з допомогою raid контролера. При цьому диски будуть взаємозамінні і, якщо з одним з них що-то станеться, то другий буде продовжувати працювати. Краще вибрати хостинг, де будуть використовуватися обидва способи. В іншому, як би добре хостери не робили бекапи, свою резервну копію треба зберігати у себе і частіше її оновлювати.

— Передвстановлені скрипти. Хостер може запропонувати продати Вам місце на диску, де вже будуть встановлені CMS, скрипти розсилок, статистики і т. д. Це буде корисно, якщо не хочеш робити все сам. У будь-якому випадку варто переконатися в тому, що не доведеться платити за передвстановлені скрипти, якщо вони Вам не потрібні.

Домени та субдомени. На хостингу з середньостатистичним тарифом вистачає місця більше ніж на один сайт, а от реальної можливості розташувати там N сайтів може і не бути. Обмежувати чисто сайтів може максимальна кількість доменів.

Ймовірно, в майбутньому Вам може знадобитися можливість створення субдоменів (наприклад, poddomen.site.ru — субдомен основного домену site.ru), тому варто переконатися, скільки можна створити субдоменів і чи можна взагалі це робити. Відповідно краще не вибирати хостинг без цієї можливості.

— Кількість баз даних. Якщо Ви збираєтеся тримати кілька сайтів на одному хостингу, то крім доменів Вам потрібно буде і кілька баз даних (для кожного сайту своя), якщо ж, звичайно, ваші сайти використовують БД.

II Якість послуг

web-quality-1Хостер може пообіцяти щоденна архівація, необмежений трафік, швидкий сервер, хороший саппорт (підтримку) і 100-відсотковий аптайм, але на ділі ж всього цього може і не бути. Але як вибрати хостинг в цьому випадку? Треба спробувати з’ясувати чи дійсно так добре працює хостингова компанія до того, як платити їй.

— Почнемо з сумного. Необмеженого обсягу трафіку не буває, як би це хостер не обіцяв. Межа є завжди, тільки ви можете дізнатися про нього занадто пізно. Трафік створює навантаження на сервер, а хостингової компанії потрібно відбивати витрати на його утримання.

Тому якщо вирішувати який хостинг краще – з обмеженим трафіком чи ні: відповідь не буде очевидний. Коли ви перевищите «необмежений» розмір трафіку хостер може зробити одне з трьох:

1) Просто відключити ваш сайт, пославшись на те, що він споживає занадто багато потужності сервера (а цього перевірити Ви не зможете);
2) Попросити Вас (читай – зажадати) перейти на більш дорогий тариф, мотивуючи тим же;
3) Просто попросити доплатити, аргументи хостера навряд чи зміняться. Краще всього, перед оплатою з’ясувати у саппорта, що мається на увазі під «необмеженим трафіком». Якщо саппорт щось не договорює, то краще цей хостинг не вибирати.

— Потрібно з’ясувати, як часто робляться бекапи на сервері, і як довго зберігаються резервні копії. Не зайвим буде почитати у відгуках, про те сумлінно хостингова компанія робить бекапи.

— Аптайм (Uptime) – час, протягом якого сервер знаходиться в робочому стані. Значення у 100% лише теоретичне, а ось до 99.9% відсотка потрібно прагнути. І потрібно вибирати хостера, який не тільки прагне до нього, а вже досяг.

— Операційна система. Краще вибирати сервера, де стоять ОС GNU/Linux або Free BSD. Вони надійніше і дешевше.

— Швидкість каналу і роботи сервера. Перша показує, з якою швидкістю сервер може обмінюватися інформацією з вашими користувачами, а друга – з якою швидкістю він буде виконувати ваші скрипти. Фактично швидкість краще виміряти на око, відкривши кілька сайтів, які розташовані у того ж хостера. Якщо вони завантажуються швидко – відмінно. Також потрібно користуватися різними сервісами. Наприклад, host-tracker.com.

— Фізичне розташування сервера. Про це можна дізнатися на сайті компанії або уточнити в службі підтримки. Якщо сервер буде знаходитися в одному регіоні Вашими користувачі, то завантажуватися сайт у них буде швидше (при інших рівних умовах). Але при виборі хостингу краще керуватися цією властивістю в останню чергу.

— Технічна підтримка, вона ж саппорт (support). Дуже важливо, щоб в службі підтримки були професіонали, ще краще, якщо ці професіонали будуть відповідати швидко, а в ідеалі — ще й чемно. На жаль це не завжди так. Перед оплатою можна відправити пару тестових питань в саппорт і якщо вони дадуть відповідь за кілька годин – значить все добре. Добу – погано. Більше – дуже погано.

Деякі хостери обіцяють саппорт, який працює цілодобово, але мало у кого він дійсно працює в такому режимі. Тому якщо хостингова компанія чесно зізналася, що її служба підтримки працює з 9 до 18 годин – це їй тільки в плюс, тому що краще вибрати хостинг, який не обіцяє, а реально надає вказані послуги.

— Непогано з’ясувати, хто взагалі стоїть за назвою компанії – фізична або юридична особа. Реальна компанія зазвичай відповідальніше ставитися до своїх обов’язків, але й ціни у неї вище. Якщо послуги хостингу надає Вам приватна особа, то чи це теж не завжди погано – деякі працюють не гірше компаній, а ціни в них нижчі. Який хостинг краще: надається серйозною компанією або приватною особою – вибір не завжди очевидний. Відрізнити компанію від окремої людини можна за кількома ознаками:

1)на сайті компанії можна знайти повні контактні дані, включаючи адресу і реєстраційні дані компанії, а не тільки e-mail і icq.
2)Послуги компанії можна використати кількома способами, включаючи кредитні картки та банківські перекази, а не тільки web money.
3)Компанія укладає з Вами повноцінний договір, а не вимагає згоди з набором правил. Хоча і толку від договору не більше, тому що сенс його в тому, що хостер звичайно постарається добре працювати, але в разі чого, нічим Вам не зобов’язаний.

III Ціна.

cenaЗрозуміло, що ціна не повинна бути дуже високою, але і понад низьку теж краще не шукати. При правильному виборі хостингу бажано щоб ціна була пропорційна очікуваних доходів сайту.

Ще кілька слів потрібно сказати про те, що при виборі сильно довіряти відгукам не варто. Можливо, у людей були інші потреби, їм просто не пощастило, або вони самі не дуже адекватні. Ідеально, якщо хостингом користувався Ваш хороший знайомий.

Ще пару слів про те, що рідко вдається відповісти на питання, який вибрати хостинг. Часто доводиться перебрати кілька компаній, перш ніж знайти ту, послуги якої Вас влаштують. Але якщо знати, як вибрати хостинг і звертати увагу на ті речі, про які йшлося вище, то знайти хороший хостинг можна швидше.

Отже, я відповів на питання «Як вибрати хостинг?». Якщо коротко, то ось що нам потрібно: хостинг, де у нас буде запас дискового простору, можливість розмістити ще кілька сайтів, можливість використовувати ftp-протокол, запас місячного трафіку, можливість створити декілька баз даних, зручна панель управління. При цьому сервер повинен весь час працювати, причому швидко. Сапорт повинен вчасно та інформативно відповідати. При всьому цьому ціна не повинна бути надто високою.

Багато хостери пропонують moneyback (манібек). Це означає, що можна скористатися послугами хостингу і, якщо вам щось не сподобатися відмовитися від послуг і вернть назад свої гроші.

Мій хостинг

Я перепробував багато хороших і поганих хостингів і зупинився на кращих, яких поки раджу всім:

1) Бегет. Один з кращих хостерів за останні роки. Високий аптайм, надійність, швидка тех. підтримка. 30 днів безкоштовного використання! Всі сайти починаю зараз саме на цьому хостингу. Дуже ним задоволений.

2) Компанія Інтернет Хостинг.Чудовий хостинг зі зручною панеллю управління. Цей хостинг мені порадив друг. На ньому у мене розміщені невеликі сайти. Швидкі сервера, зручні тарифні плани від 50 рублів, необмежений трафік і чуйний саппорт. Тестовий період сайтів — 10 днів!

3) Onelim. Використовую його, як хостинг під сателіти і ГС (сайти для продажу посилань, сплоги). Дешевий і непоганий хостинг з хорошими тарифами. Починав я саме з цього хостингу. Так як найдешевший тариф — всього 1.56$!

4) Eurohoster . Використовую його як хостинг під адалт (еротичні та порно ресурси). Для адалта потрібен хостинг, який знаходиться в країнах, де адалт дозволено. А також сам хостер повинен дозволяти розміщувати адалт ресурси. Ще бажано, щоб це був абузоустойчивый хостинг.

5) Коли ресурсів хостингу не вистачає, то можна взяти VPS або виділений сервер. Їх я беру в Fastvps. Дуже надійна компанія.

Тепер ви знаєте який хостинг вибрати і знаєте, яким я користуюся. Удачі та успіхів у виборі хостингу. Пишіть в комменатриях про свій досвід роботи з хостером і якістю надаваних ними послуг.

А ось приклад листа від хостера при купівлі хостингу.

Постовий:

— Інші берега — думка двох про події в світі. Цікавий блог.