Як вибрати тематику для сайту

5

Кожен блогер або вебмастер частенько стикається з проблемою вибору теми для сайту або блогу. Адже, як правило, у кожного з них є кілька проектів, які вони ведуть або для заробітку, або для задоволення. Сьогодні ми поговоримо про те, як правильно вибирати тему, причому розділимо статтю на дві частини, перша з них буде присвячена вибору теми для сайту, друга – вибір теми для блогу, так як я вважаю, що це дві принципово різні речі, незважаючи на те, що грань між ними вже майже стерлася.

Яку тему для сайту вибрати

В моєму розумінні сайт – це веб-проект, який, насамперед, створено для вилучення з нього прибутку, тобто це комерційний проект. Ось від цього і починаємо «танцювати». Тому різного роду поради робити сайт, перш за все для душі або на цікаву Вам тему – я вважаю абсолютно неактуальними і непотрібними. Навіщо розробляти проект, який буде цікавий мені, але при цьому він буде зовсім не цікаво іншим, так як вже будуть існувати інші, більш надійні і старі аналоги сайтів.

Вибираючи тему для сайтів, спочатку враховуйте, який прибуток зможе принести даний проект на різних етапах його життя. Щоб прорахувати подібні показник, природно необхідно мати досвід, або мати можливість отримати поради від наставника, який може сказати, як легко Ви будете набирати трафік з пошукових систем, і як він буде конвертуватися у гроші. Деякі тематики, універсальні (наприклад, жіноча тематика), тут можна монетизувати трафік тизрерной, контекстної, банерної рекламою. Можна заробляти відсоток на продаж товарів, а також отримувати оплату не за кліки, а за дію (реєстрацію, пошук, завантаження тощо). Такі теми рекомендовано брати новачкам, так як вони на будь-якому етапі життя сайту зможуть заробляти гроші без особливих складнощів. Якщо ж тематика буде обрана більш серйозна, наприклад будівництво або нерухомість, то тут монетизація досить туго проходить, в основному – це контекстна реклама. Гроші можна отримувати не погані, однак, по-перше розкрутити сайт дуже складно, за рахунок великої конкуренції і малого числа ключових слів. По-друге, в контексті вибір не великий, або вибираєш РМЯ (рекламну систему Яндекса), або Google AdSens. РМЯ вигідніше і краще, але модерація сайтів в системі дуже жорстка, тому новачки не завжди можуть підняти якість сайту таким чином, щоб проект прийняли в РМЯ. У Google AdSens проблема полягає у виведенні грошей (вона відбувається тільки чеками і тільки сумами більше 100 доларів).

Тому при виборі тематики, враховуйте свій досвід і можливості консультацій у інших більш досвідчених вебмайстрів. На сьогоднішній день, я б виділили такі прибуткові теми, як:

  • Нерухомість;
  • Автомобілі;
  • Будівництво;
  • Медицина;
  • Мода;
  • Краса;
  • SEO та ін.

Как выбрать тему для блога

Як вибрати тему для блогу

А от при виборі теми для блогу, тут необхідно прислухатися до старих, добрих порад про те, що проект необхідно створювати в першу чергу такий, який буде цікавий самому автору, так як саме йому доведеться писати пости на цей блог.

Вибирайте тему або ту, в якій ви відчуваєте себе професіоналом, або ту, яка Вас цікавить, і Ви готові щодня читати багато нової інформації на цей рахунок. Головне якщо Ви виберіть тему, в якій мало розумієте, то не давайте гучних назв для статей, будуючи з себе великого професіонала. Ввічливі новачки зазвичай завойовує повагу більше, ніж пафосні професіонали, які насправді нічого не розуміють в обраної ним теми.

Подумайте, чим Ви захоплюєтеся або чим хотіли б захоплюватися, і сміливо вибирайте тему для свого нового блогу!

Буду дуже вдячний, якщо Ви в коментарях поділіться своїми порадами про те, за яким принципом Ви обираєте теми для блогів чи сайтів.

Всім пока!