Як встановити CMS на свій компютер за допомогою Denwer. Частина 2

4

Це друга частина статті «Як встановити CMS на свій комп’ютер за допомогою Denwer«, де був описаний Denwer та його структура.

Тепер саме час встановити якийсь скрипт, а краще відразу CMS. Однією з моїх улюблених CMS є WordPress. Цей блог працює на цьому движку. WordPress, написаний на PHP і для його роботи потрібна база даних MySQL. Це досить легкий у розумінні движок, але дуже функціональний і гнучкий. Давайте його і встановимо.

Установка WordPress на Denwer

Щоб встановити WordPress на денвер, проробіть наступні кроки:
1) Скачайте архів з російською WordPress. Всі останні версії російського вордпресс я качаю тут. Розпакуйте архів.

2) Тепер створимо віртуальний хост. Для цього зайдіть в C:\WebServers\home або Z:\home (все залежить від того, які папки і букву диска ви вибрали в процесі установки) і створюємо в ній папку. Ім’я папки виберіть будь-який за бажанням, але латинськими літерами. Я поставив ім’я cms1.

У створеній папці створіть папку www. Після створення у мене вийшов такий шлях: Z:\home\cms1\www

3) Скопіюйте всі файли з папки wordpress, яка перебувала в архіві, і вставити їх в папку Z:\home\cms1\www

4) Перезавантажте Denwer, клацнувши по ярлику Restart Denwer.

5) Відкрийте браузер і введіть localhost.

localhost

Якщо ви бачите сторінку з написом “Ура, запрацювало!”, значить, все зробили правильно, і денвер працює.

6) Тепер нам потрібно створити базу даних (БД) для WordPress. Для роботи з БД використовується phpMyAdmin, яка вже встановлена в денвері.

phpMyAdmin – це безкоштовна утиліта для управління базами даних MySQL. Під управлінням розуміється створення, редагування та видалення БД через інтерфейс браузера.

Щоб увійти в phpMyAdmin, спустіться вниз сторінки, яка з’явилася на 5 пункті (localhost) і натисніть на посилання:

http://localhost/Tools/phpMyAdmin Перевірка MySQL phpMyAdmin

(*або в адресному рядку браузера введіть http://localhost/Tools/phpMyAdmin)

Щоб працювати з базами даних потрібно створити користувача MySQL з паролем. За замовчуванням в phpMyAdmin в денвері створений користувач root без паролю. Деякі CMS вимагають, щоб у користувача MySQL був пароль. Тому можна відредагувати вже створеного користувача або створити нового. Я створив нового. Користувач створюється один раз і потім його можна використовувати для установки інших скриптів або CMS, які працюють з MySQL.

privelegiiЩоб створити користувача, кликніть по посиланню Привілеї.

new-user Потім по посиланню Додати нового користувача.
Після цього з’явиться вікно створення нового користувача.

Введіть Ім’я користувача, пароль (в 2-ух полях) і відзначте всі привілеї (посилання «Відзначити всі»), натисніть кнопку «Пішов». Запам’ятайте пароль та ім’я, вони завжди знадобляться.

phpmyadmin

Користувач створений і тепер потрібно створити базу даних MySQL для WordPress.

Щоб створити базу поверніться на головну сторінку phpMyAdmin (http://localhost/Tools/phpMyAdmin/) і там, де «Створити нову БД» введіть латинськими літерами ім’я вашої бази даних і натисніть кнопку «Створити» .

sozdat

Ім’я можна вибрати будь-яку. Я ввів ім’я wp.

БД wp була створена.

7) Віртуальний хост з файлами WordPress і база даних готові. Тепер приступаємо до установки CMS.

Введіть в рядку браузера ім’я вашого віртуального хоста, тобто назву вашої папки. У мене це cms1.

cms1

Після цього завантажиться вікно в якому буде написано:

Можливо немає файлу wp-config.php і т. д

Натисніть на кнопку «Створити конфігураційний файл». Після чого, завантажитися нове вікно, в якому потрібно натиснути кнопку «Поїхали».

Останній крок установки. Тут вам потрібно ввести ім’я бази даних, ім’я користувача бази даних, пароль користувача бази даних (ті, які ви створювали на пункті 6).

db

Потім натисніть кнопку «Запуск інсталяції». У наступному вікні введіть назву блогу і e-mail. Потім система видасть вам логін та пароль admin. Запишіть пароль. Він потрібний для входу в адмін панель WordPress.

Готове.

Ось така інструкція в картинках вийшла… Пізніше я напишу про те, як перенести створений і наповнений WordPress сайт з комп’ютера(денвера) в інтернет (хостинг). Upd: написав тут: перенесення сайту на хостинг.

Для тих, у кого щось не вийшло або лінь читати я створив відео урок або інструкцію — демонстрацію до цієї статті. На відео порядок дій трохи змінений, але сенсу це не змінює. Подивитися відео можна тут:

Якщо у вас з’явилися питання, з радістю на них відповім. Всім удачі!