Як встановити шаблон на WordPress?

4

WordPress – система дружелюбна і гнучка, тому установка шаблону – це проста процедура. Однак, в залежності від потреб, існує кілька способів, які ми розберемо, а заодно дізнаємося, як захистити змінену тему від випадкового оновлення та втрати всіх правок.

Існує 3 методи встановлення теми на WordPress. Ми розглянемо каталог тим, вбудований движок, навчимося завантажувати прямо через блог свої шаблони, а ще дізнаємося, як швидко підключитися до FTP і додати свій шаблон прямо на хостинг, якщо перші 2 способи вам не підійдуть.

Додавання шаблону з каталогу тим

Цей спосіб зручний тим, що у WordPress для скачування доступно понад 1,5 тисяч безкоштовних шаблонів і все добре структуровано, тому використовуючи вкладку Фільтр характеристик» можна задати точні критерії пошуку:

Поиск тем

1. Заходимо в адмінку блогу.

2. Переходимо в розділ Зовнішній вигляд –> Теми.

3. Вибираємо пункт «Додати нову».

4. Перед нами – каталог тим.

5. Знайшовши підходящу, наведіть на неї курсор миші і виберіть «Встановити».

Установить шаблон

6. Після закінчення завантаження тему можна активувати відразу.

Активация

Установка шаблону з архіву

Від першого способу процес відрізняється тільки тим, що на сторінці списку тим ми йдемо далі і завантажуємо свою.

1. Знову йдемо в адмінку -> вигляд -> Теми

2. Вибираємо пункт «Додати нову», на сторінці на місці цієї кнопки буде інша: «Завантажити тему».

Загрузить тему

3. З’явиться вікно завантаження, в якому тиснемо «Огляд» і вибираємо на комп’ютері архів (.zip) з потрібною темою. Тиснемо «Встановити».

Загрузить тему

4. Після завантаження тема готова до використання.

Завантаження шаблону з допомогою FTP

1. Щоб потрапити на FTP, на комп’ютері відкриваємо будь-яку папку, а в адресному рядку вводимо наступне:

ftp://ВАШЛОГИН:ВАШПАРОЛЬ@ВАШХОСТ

Всі ці дані ви вже отримали в листі від хостера при замовленні його послуг. Якщо все зазначене вірно, то файли вашого хостингу відкриються у вікні провідника.

Проводник

2. Переходимо в папку з встановленим WordPress, далі wp-content -> themes. Копіюємо сюди папку з новою темою.

Копируем папку

3. У адмін-панелі блогу заходимо в розділ Зовнішній вигляд -> Теми; тільки скопійована тема вже тут. Наведіть на неї мишку та натисніть кнопку «Активувати». Готово!

Готово

Відключення оновлень встановленого шаблону

Цей момент вирішив згадати, тому що якщо ви встановили тему, але серйозно її переробили – дуже прикро втратити зміни з оновленням (Можете самі забути і випадково оновити, а може бути і якийсь плагін це зробить за вас). Наступив на граблі – ділюся їх координатами.

Отключение обновлений

Відкрийте style.css потрібної теми і видаліть перші рядки, в яких міститься інформація про тему і її автора. Можете навіть просто змінити версію на, скажімо, дату свого народження – цього вже буде достатньо.

Якщо версія теми не вказана (Як у моєму випадку, коли на скріншоті вище після «…версію» нічого немає), то додайте в початок файлу css цю інформацію самі:

/*

Версія: 298745.5.9

*/

Версия

WordPress більше не загрожує нам оновленням.

Тема не требует обновлений

Висновок

Не можна сказати, що якийсь спосіб краще, а якийсь інший – гірше. Все залежить від конкретних завдань: якщо вам потрібно просто завантажити шаблон, включити його і використовувати як є, то підключатися до хостингу немає сенсу. Якщо ви ще не підібрали конкретний варіант, то знову рекомендую каталог тим WP з розширеним пошуком.