Як зареєструвати сайт в каталогах

5

Невід’ємною частиною просування сайту на перші позиції видачі пошукових систем є розміщення посилань на свій ресурс з інших сайтів. Цей процес має бути постійним і безперервним. Сьогодні ми поговоримо про один з найбільш простих і популярних способів отримання посилань – про реєстрації сайту в каталогах.

Коли-то реєстрація в каталогах приносила серйозні дивіденди, і в той час можна було навіть зареєструвати сайт в каталогах безкоштовно. Цих посилань було достатньо для швидкого підйому ТІЦ (що таке тіц), PR (що таке PR), виведення сайту в Топ по високочастотним запитам.

На жаль, зараз ефективність цього методу значно знизилася. Прогін по каталогах дає Тиц і PR дуже рідко. Причина цього в тому, що більшість існуючих каталогів сайтів знаходяться під тими чи іншими фільтрами пошукових систем, тому вони передають по посиланнях зовсім невелику вагу. Однак, забувати про такий спосіб отримання беків все ж не можна.

Як правило, сьогодні оптимізатори проводять прогін свого ресурсу за каталогами через 2-4 місяці після створення сайту. У цей момент сайт ще не встиг обрости великою кількістю вхідних посилань, але вже потрапив в індекс пошукових систем і, напевно, отримує невеликий обсяг відвідувачів.

Каталоги для реєстрації діляться на три типи: «білі», «сірі» та «чорні». Перший тип каталогів представляє найбільший інтерес. Ці сайти дозволяють розмістити у себе посилання з описом вашого ресурсу, при цьому, звичайно, нічого не вимагаючи натомість.

 • «Сірі» каталоги це сайти, які за розміщення посилання вимагають того ж натомість. Як правило, такі каталоги в автоматичному режимі 1 раз перевіряють наявність відповідного посилання на зареєстрованому в каталозі сайті. Після перевірки посилання, веб-майстер може без побоювання прибирати зі свого ресурсу посилання на каталог. Повторних перевірок не буде.
 • «Чорні» каталоги сайтів теж вимагають наявності на регистрируемом сайті зворотнього посилання. Однак, на відміну від «сірих» каталогів, вони з певною періодичністю перевіряють наявність посилання в автоматичному режимі. Я не рекомендую реєструватися в чорних каталогах. Як правило, вони передають сайту меншу вагу, ніж забирають. Краще зосередитися на «білих» і «сірих» каталогах. Їх у мережі величезна кількість.

Как зарегистрировать сайт в каталогах

Як реєструвати сайт в каталогах

На даний момент найбільш зручною і функціональною програмою для реєстрації в каталогах є AllSubmitter. Цей софт існує вже понад 7 років. За цей час він встиг перерости з примітивної утиліти, реєструючої сайти за каталогами в напівручному режимі в 1 потік, потужний seo-інструмент.

Можливості AllSubmitter на даний момент такі:

 • Автоматична і напівавтоматична реєстрація сайтів в каталогах.
 • Вбудований синонімайзером з величезною базою синонімів.
 • Утиліта для підготовки звітів про прогоні сайтів в каталогах.
 • Утиліта DirectMail для розсилки електронної пошти.
 • Вбудований Html-валідатор.
 • Функція підбору ключових слів.
 • Аналіз конкуренції у видачі пошукових систем.
 • Пошук плагіатчіков, крадуть тексти з певних сайтів.
 • Аналіз вартості зворотних посилань конкурентів, який можна використовувати при розрахунках вартості просування.
 • Утиліта для збору баз каталогів.

Програма досить проста, з інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом. На те, щоб розібратися в ній, потрібно не більше години. Для самостійного прогону по каталогах необхідно мати базу таких ресурсів. Базу можна зібрати самостійно, використовуючи вбудований аналізатор. А можна просто купити. Найчастіше купівля бази представляється набагато більш вигідною, особливо для новачків.

Щоб прогін дав результати, потрібно виконувати її якісно, дотримуючись деяких простих правил:
По-перше, напишіть грамотне назву сайту для розміщення в каталозі. У більшості випадків це і буде анкором посилання. Тому, вживання ключових слів у назві вкрай бажано. Якщо ви вирішили провести прогін за допомогою AllSubmitter, обов’язково скористайтеся синонимайзером. Підготуйте назву у вигляді шаблону «{Название_1|Название_2|Название_3}».
По-друге, підготуйте гарний опис. Воно повинно бути досить об’ємним і максимально унікальним. Не забувайте про вбудований у AllSubmitter синонімайзером. Використання ключових слів вітається, але занадто сильно захоплюватися вкрапленням їх в текст не варто.
По-третє, обов’язково напишіть 3-6 тегів, що характеризують ваш сайт.

Якщо не хочеться витрачати свої гроші на софт або час на його вивчення, можна замовити послугу прогону по каталогах у людей, які займаються цим не перший місяць. Ціни, як правило, досить демократичні і коливаються на рівні 5-10$ за реєстрацію одного сайту по всій базі каталогів. Знайти виконавця можна, в тому числі тут.

Как регистрировать сайт в каталогах

Крім звичайних фрілансерів, про яких я писав вище, прогони пропонують і більш-менш великі сервіси. Мабуть, найвідомішим з них є 1ps.ru. Ціни тут досить високі, проте і результат дещо вище, ніж можуть показати прогонщики з форумів. Але варто також зазначити, що на 1ps.ru можна реєструвати сайт в каталогах безкоштовно тільки обсяг посилань вийде невеликий.

Нюанси при реєстрації в каталогах

Замовляти реєстрацію сайту в білих каталогах або займатися прогонами самостійно — вирішувати тільки вам. Хочу лише нагадати, що купивши спеціалізовану програму для прогонів (той же AllSubmitter), ви можете так само робити прогони на замовлення. В такому випадку програма зазвичай окупається через 2-3 тижні.

Через півроку-рік після прогону сайту є сенс повторити цю операцію. Каталоги часто вмирають, оновлюються, потрапляють під фільтри. Тому каталожна посилальна маса вашого сайту буде поступово зменшуватися. Виправити це допоможуть додаткові прогони по свіжим баз.

Іноді адміністрація каталогу може вимагати грошей за реєстрацію сайту в ньому. У більшості випадків від цієї пропозиції варто відмовитися. Однак, якщо це узконишевый каталог, який модерується, має хороші показники ТІЦ і PR, існує більше року і має власний трафік, то за реєстрацію можна і заплатити.

Окремо варто згадати про каталозі Яндекса і Dmoz. Це великі ресурси, реєстрації в яких варто домагатися всіма способами. Детальніше про кожного з них я розповім в наступних статтях.