Як заробити мільйон з нуля?

4

Більшість читачів мого блогу ще тільки перебувають на шляху до багатства. Безумовно, серед вас знайдуться ті, хто вже отримує якийсь дохід зі свого інтернет-бізнесу, а також ті, хто тільки планує заробити мільйон, і готує фундамент для майбутніх заробітків. Сьогодні, щоб підживити вас мотивацією до роботи, я вирішив написати пост про те, як деяким підприємцям вдалося заробити свій перший мільйон доларів. Сподіваюся, ви почерпнете для себе щось цікаве і корисне.

Як заробити мільйон на прикладі Річарда Бренсона

Ричард Брэнсон

Одним з найуспішніших підприємців сучасності є Річард Бренсон. Ця людина володіє гігантської корпорацією “Virgin”, що включає в себе понад 350 підрозділів, серед яких є радіостанція, магазини аудіо дисків, каси з/д та авіаквитків. Ось вже дійсно «власник заводів, газет, пароплавів». У володіннях Бренсона числиться навіть острів Неккер, що представляє собою 300 000 кв. м землі в Атлантичному Океані.

Важко повірити, але в дитинстві у Бренсона була дислексія. Ця хвороба виражається в нездатності людини навчитися читати і писати. Тому оцінки у Річарда в школі були просто жахливими. Незважаючи на це, дух підприємництва у цього хлопця був з народження. Ще в дитинстві у нього було два бізнесу, які, однак, швидко розвалилися. Вирощування різдвяних ялинок і розведення хвилястих папужок виявилися не такими прибутковими, як здавалося 15-річному Бренсону на перший погляд.

Остров

Втім, перший серйозний успіх не змусив себе чекати. Вже в 16 років, через рік після провалу «ферми папужок», Бренсон заснував журнал «Student», на якому заробив перші серйозні гроші. А в 17 років він вже організував благодійну організацію «Student Advisory Centre», куди сам і пожертвував значну суму грошей.

журнал StudentПерший номер “Student” виглядав не так, як нинішній глянець

А тепер ми підійшли до найцікавішого – як вдалося заробити перший мільйон доларів Бренсону. Він почав з купівлі партії бракованих грамплатівок, які з вигодою перепродав в роздрібні торгові точки Лондона. Виручених грошей разом з накопиченнями від журналу «Student» йому вистачило для відкриття свого музичного магазину на Оксфорд-стріт у Лондоні. Магазин давав відмінну прибуток, що дозволило Річарду незабаром викупити значну площу нерухомості, де розташувалася студія звукозапису, що працює під лейблом «Virgin Records». Завдяки цьому лейблу, в світло вийшло кілька перших альбомів гуртів «Sec Pistols», «Can» і «Faust». Ці колективи вважалися «сумнівними», і в Лондоні з ними більше ніхто не хотів працювати.

У 1984 році, у віці 34 років, Бренсон заснував свою авіакомпанію, а в 1999 – компанію-оператора стільникового зв’язку. У 2000 році він заснував другу авіакомпанію, працюючу по Австралії. Перераховувати такі бізнес-проекти Річарда немає сенсу, оскільки їх занадто багато і кожен з них заслуговує окремої статті. Відзначимо лише його найбільш амбітний проект – компанію Virgin Galactic, яка здійснює перевезення пасажирів на суборбітальні космічні висоти в розважальних цілях.Virgin Galactic

Як заробити мільйон рублів з нуля на прикладі Олега Тинькова

олег тиньков

Олег Тиньков народився в провінційному сибірському містечку Ленінську-Кузнецькому. Перші гроші заробив на перепродажу товарів. Будучи членом команди з велоспорту та маючи можливість регулярно виїжджати за межі рідного міста, Олег возив дефіцитні товари для подальшого перепродажу.

Потім, закінчивши школу і відслужив в прикордонних військах, Олег Тиньков перебрався в Санкт-Петербург на навчання. Там він по-справжньому розвернувся у плані підприємництва – торгував усім, чим тільки міг. Вдень він носив косметику по заводам, продаючи дефіцитну губну помаду пітерським швачок, а ввечері – продавав горілку сусідам по гуртожитку.

З горілкою, до речі, історія дуже цікава. Вдень Тиньков купував горілку в найближчому магазині і ховав у себе під ліжком. Увечері, коли магазин закривався, а студенти, в свою чергу, тільки почали пиячити, Тиньков діставав заздалегідь куплену горілку і продавав в 2 рази дорожче. Студенти злилися, вважаючи що Олег поступає не по-товариськи. Але гроші все ж платили.

Однак він продовжував думати про те, як можна заробити мільйон, тому потім Олег зайнявся оптовою торгівлею електронікою. Він возив з Сінгапуру різну техніку та з вигодою перепродував її в Росії. Паралельно продавав у східній Європі радянські пили «Дружба», які там високо цінувалися. Справи у Тинькова йшли настільки добре, що вже на початку 90-х він зміг створити мережу магазинів «Техношок» в Санкт-Петребурге, а після і мережа «МиѕісШок». Способи заробити мільйон відкрилися самі. У 1997 році він успішно продав мережу своїх магазинів і вдарився в пельменный бізнес, запустивши бренд «Дарина». Вже в 2001 році він успішно продав його за $21 млн Роману Абрамовичу. Потім він заснував пивоварну компанію і мережа ресторанів, які в підсумку теж продав, виручивши від угоди більш €200 млн.

На даний момент Олег Тиньков є власником банку «Тінькофф Кредитні Системи», який показує вражаючі темпи зростання, проте, за грошовим обігом вони ще не дотягують до російського ТОП-10.Тинькофф Кредитные Системы

Як швидко заробити мільйон доларів на прикладі Філа Найта – засновника компанії Nike

фил найтФіл Найт був бігуном. Посереднім, та що там, поганим бігуном. Після декількох невдалих спроб проявити себе у спорті він зрозумів, що пора зав’язувати з цим і зайнятися чимось іншим.

Будучи спортсменом Найт чудово розумів, що потрібно його колегам. А потрібні їм були хороші кросівки. У 60-ті роки XX століття (а саме тоді Найт і задумався про свій бізнес) на полицях американських магазинів були здебільшого низькосортні кросівки місцевого пошиття. А дійсно зручні і якісні моделі від німецьких компаній Adidas і Puma коштували набагато більше, ніж міг заплатити рядовий спортсмен.

І Філ вирішив робити бізнес на дешевих, але якісних кросівках. В той момент виробляти таке взуття було можливо тільки в Азії. Вибір Найта упав на Японію (в ті роки там ще була дешева робоча сила). Він представився топ-менеджером компанії «Blue Ribbon Sports» (ніколи навіть не існувала) і відправився на завод компанії «Onitsuka», з метою купити партію дешевих кросівок. Переговори пройшли швидко і успішно. Вже через місяць Філ продавав кросівки прямо зі свого автомобіля. Він вклав у закупівлю товару всі свої гроші, тому просто не міг орендувати торгову площу або найняти продавців. Якби продажу не пішли, Філ залишився б без засобів до існування, але з величезною партією кросівок у гаражі.

Проте продаж пішла. Та так добре, що через 10 років Найт вже володів величезним заводом по виробництву взуття під власною торговою маркою Nike.Nike

Думаю, цих прикладів на сьогодні цілком досить. Пора зробити кілька висновків. Отже, щоб заробити перший мільйон, потрібно:

  • Не боятися ризикувати. Беріть кредити, продавайте машину, позичайте гроші для старту у знайомих. Приказка «хто не ризикує, той не п’є шампанського» завжди актуальна.
  • Почати з торгівлі. Для організації виробництва потрібно занадто багато інвестицій. А робота в сфері послуг не дозволить швидко заробити значну суму. Тільки торгівля робить можливим отримання високого прибутку при мінімальних витратах.
  • Не сидіть на місці. Успіху досягає лише той, хто хоч щось робить.