Який домен краще вибрати

3

В одному з минулих наших статей, я писав про те, як вибрати тему для сайту, сьогодні хочу продовжити цей цикл постів про створення сайтів і розповісти про те, який домен краще вибрати для свого сайту.

В першу чергу хочу сказати, що сам домен і доменна зона відіграє важливу роль у просуванні сайту. Звичайно, не можна сказати, що правильно обраний домен є одним із способів просування сайтів. Ні! Але я б сказав так: «Правильно обраний домен для сайту, не перешкоджає швидкому просуванню сайту в пошукових системах!». Давайте розберемося, чому це так і як правильно потрібно вибирати доменне ім’я.

7 правильних порад, як вибрати домен

 • Доменна зона повинна відповідати регіону, в якому буде здійснюватися просування. Для початку визначтесь, яка країна є пріоритетною в просуванні. Приміром, якщо це Росія, то це, безумовно, доменна зона «.UA» та подібні («.РФ», «.COM.RU»), якщо Україна «.UA» та подібні («.COM.UA», «.NET.UA» і т. д.). Справа в тому, що тепер пошукові системи вміють розрізняти регіональність і в залежності від регіону організовують видачу. Наприклад, якщо проаналізувати українську видачу, то Топові позиції займуть сайти з української доменною зоною. Можливо, звичайно, і інші зони будуть, однак вони будуть у меншості (не більше 20%). Тому, щоб не заважати пошуковому просуванню вибирайте ті доменні зони, які Вам підходять. Якщо Ваш ресурс орієнтований на кілька країн, то правильніше буде вибрати такі зони, як «.COM», «.NET», «.ORG» і подібні.
 • Увімкніть просуває ключове слово назва домену. Якщо Ваша сторінка просувається по якомусь запиту, то постарайтеся його включити в доменне ім’я. Однак якщо Ваш сайт російськомовний, а Ваш домен можна набрати тільки латиницею, то ми Вам радимо скористатися транслітом і через спеціальні сервіси, подивитися, як правильно набрати Ваше ключове слово на трансліті. Якщо просувати великою мірою будете для Росії, то можете вибрати доменну зону на кирилиці: «.РФ», тут і трансліт не потрібен буде.
 • Ім’я домену має бути простою і легко запам’ятовується. На Ваш сайт будуть приходити люди не тільки з пошукових систем, але і безпосередньо, ввівши адресу сайту самостійно в адресному рядку браузера, тому постарайтеся вибрати домен максимально простий: короткий, викликає асоціації чи просто красиве поєднання букв і цифр, що легко запам’ятовуються.
 • Постарайтеся уникнути в імені домену складних літер. Сюди ж можна віднести і знак тире, який небажано використовувати в домені. До складних букв можна віднести: «Ю», «Щ», «Ж», «И» «Ї» і т. п. тобто ті букви, які складно відобразити транслітом. Наприклад, домен «Krasota.RU» запам’ятати і прочитати набагато легше, ніж «Julechka.RU».
 • Назва домену, має максимально відображати тематику сайту. Тематичний домен простіше всього запам’ятати відвідувачам, а також він викликає більше довіри у них, так як орієнтований конкретно на цікаву їх тематику, ніж сайт «Про все!».
 • 7 правильных советов, как выбрать домен

  Поради щодо вибору та реєстрації домену

  Крім того, ми б хотіли звернути Вашу увагу і на деякі нюанси, які можуть виникнути під час реєстрації.

  • Реєструйте домен на справжні паспортні дані. Деякі прагнуть приховати свої справжні дані при реєстрації домену. Однак я б Вам не радив робити, якщо Ви збираєтеся робити СДЛ, в який будете вкладати багато часу і грошей. Інакше якщо виникнути проблеми, Ви ніколи не зможете довести, що це дійсно Ваш домен.
  • Не женіться за низькою ціною на домени. «Скупий платить двічі!» — не забувайте про це вираженні при реєстрації доменів. Справа в тому, що краще не гнатися за ціною, а купити домен у перевірених організацій, таких як reg.ru або nic.ru. Я більшість своїх доменів реєструю в 2domains.ru. Подобаються ціни та зручна панель управління.
  • Перед покупкою вивчіть історію домену. Деякі домени мають історію в веб-архіві, тому не полінуйтеся вивчити її, можливо, Ви дізнаєтеся масу неприємних деталей про це ім’я домену.
  • Краще вибрати хостинг і домен окремо (купити у різних компаній). Не раджу купувати домени у хостингу, так як при зміні хостингу можуть виникнути невеликі проблеми, які доведеться вирішувати. Та й, як правило, з цінами хостинги часто обманюють. Наприклад, купуючи хостінг, отримуєш домен безкоштовно, проте вже через рік доведеться за нього платити ціну вдвічі вище, ніж у іншого реєстратора. Будьте пильні!

  Від себе порекомендував б реєструвати домени в зоні «.RU», так як основною російськомовний трафік все ж йде з Росії, та й коштує такий домен значно дешевше. Недолік лише в тому, що всі красиві імена вже зайняті.

  Бажаю вдалого вибору і реєстрації доменних імен!

  А за яким принципом Ви обираєте домени для майбутніх сайтів?